sobhe-no.ir
474
یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام امید مهدی‌نژاد

 رو  
فقدان فرهنگ گردشگری اعتراض جمعی از حامیان مجازی محیط‌زیست را برانگیخت. روز گذشته و در پی انتشار عکسی از انبوه زباله‌ها در یکی از سواحل، فعالان مجازی محیط‌زیست موجی از انتقادات را نثار مردم کردند. فعالان محیط‌زیست با اشاره به اینکه فرهنگ پاکیزگی در مردم ما نهادینه نشده است، از  مردم ما خواستند از خارجی‌ها یاد بگیرند که چقدر تمیز و خوبند. گفتنی است این فعالان پس از مشاهده کپشن عکس مبنی بر «انبوه زباله در سواحل فلوریدا» بدون اینکه به روی خودشان بیاورند، گفتند: اصلن دیگه بدتر. لازم به ذکر است هرچی هم بشود این‌ها از رو نمی‌روند.

 حقیقت‌یاب
شورای حقوق بشر موافقت کرد. به گزارش پایگاه‌های خبری، شورای حقوق بشر سازمان ملل طی اقدامی عاجل، مفید، مؤثر و کم‌سابقه روز جمعه پس از تشکیل جلسه به اعزام هیأت حقیقت‌یاب به غزه موافقت کرد و برگ زرینی از فعالیت‌های این شورا را بر تارک جهانیان به اهتزاز درآورد. این شورا با ۲۹ رأی مثبت به اعزام این هیات رأی مثبت داد. اخبار تکمیلی حاکی است اعضای هیأت حقیقت‌یاب بلافاصله با مراجعه به منزل، اقدام به آماده شدن برای سفر به غزه کردند. یکی از این اعضا در گفت‌وگو با خبرنگار ما اذعان کرد، کت و شلوارهایش را به خشکشویی داده و بلافاصله پس از تحویل گرفتن آنها به غزه عزیمت خواهد کرد. وی افزود:  البته یک سلمانی کوچک هم باید بروم. گفتنی است هیأت حقیقت‌یاب وظیفه مهم یافتن حقیقت را برعهده دارد و برای این مهم نیاز به آمادگی کامل و النگوهای محکم دارد.

 نامتناسب
سازمان ملل واکنش نشان داد. متعاقب تصمیم شورای حقوق بشر برای ارسال گروه حقیقت‌یاب به غزه، سازمان ملل نیز طی واکنشی به وقایع اخیر سرزمین‌های اشغالی، واکنش رژیم صهیونیستی را در غزه کاملاً نامتناسب توصیف کرد. در پی این اظهار نظر سازمان ملل، سران رژیم صهیونیستی با اظهار ندامت شدید در پشیمانی غرقه شدند. سران این رژیم با زدن توی سر خود اظهار داشتند ما حواس‌مان نبود و متوجه نبودیم واکنش‌مان نامناسب است. یکی از سران این رژیم درحالی‌که شدیداً اشک می‌ریخت و دست تحسر به دندان ندامت می‌گزید در گفت‌وگو با خبرنگار الجزیره گفت: تو رو خدا ببخشید. وی که صحبت‌هایش به‌واسطه هق‌هق شدید قطع و وصل می‌شد، در ادامه گفت: قول می‌دهیم من‌بعد واکنش‌هایمان متناسب باشد.

captcha
شماره‌های پیشین