sobhe-no.ir
474
یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
15
منتقدسینمادرانتقادبه‌‎جشنواره‌جهانی‌فجردرگفت‌وگوبا«صبح‌نو»:

«اتوبوسی» مدیریت می‌کنند

در روزهای اخیر برخی از صنوف سینمایی طی بیانیه‌هایی از مدیریت جشنواره جهانی فجر به‌شدت انتقاد کردند. آن‌ها نظراتی را به منظور اصلاح این رویداد مطرح کردند.

خبر

صبح نو

خبر

«از آزادی تا آبادی» با روایت فتح
مستند سینمایی از آزادی تا آبادی با موضوع مقاومت ۴۵روزه خرمشهر در حال آماده‌سازی برای پخش است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح؛ مستند سینمایی از آزادی تا آبادی به کارگردانی محمد دیندار، محصول گروه مستند روایت فتح است که در‌حال‌حاضر با پایان یافتن مرحله تدوین و صداگذاری آماده پخش است.
 «از آزادی تا آبادی» به مقاومت ۴۵روزه مردم خرمشهر می‌پردازد و سعی دارد تا مخاطب را با حال‌وهوای آن روزها و مقاومتی که منجر به آزادسازی خرمشهر از دست رژیم بعث عراق شد، آشنا سازد.
این مستند علاوه‌بر به تصویر کشیدن آزاد سازی خرمشهر، سعی دارد تا مسائل خرمشهر را پس از دوران جنگ مورد کنکاش قرار دهد و با هدف آسیب‌شناسی، راه برون‌رفت از آن را مطرح سازد.
مستند سینمایی «از آزادی تا آبادی» قرار است با پایان یافتن مراحل فنی خود، سوم خرداد ماه همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر از شبکه‌های مختلف سیما روی آنتن برود.

هالیوود به‌جای ترامپ افطاری داد
سال گذشته پس از آنکه دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا سنّت ۲۰‌ساله مراسم افطاری در کاخ سفید را لغو کرد، هالیوود عهده‌دار برگزاری این مراسم شد و امسال دومین سال خود را تجربه کرد.
به گزارش فارس به نقل از هالیوود ریپورتر، انجمن صنفی نویسندگان آمریکا و سازمان حمایت از مسلمانان روی صفحه سینما و تلویزیون، از مسلمانان و غیر مسلمانان دعوت کردند تا در مهمانی افطاری هالیوود شرکت کنند. دومین مهمانی سالانه افطار هالیوود پنجشنبه شب در هتل لندن برگزار شد.
هدف از برگزاری این مراسم این بود تا نویسندگان و تهیه‌کنندگان در کنار اعضای جامعه مسلمانان حضور یابند و پس از صرف افطاری با آن‌ها بتوانند چهره دقیق‌تر و درست‌تری از اسلام در فیلم و تلویزیون خلق کنند. به‌عنوان نمونه می‌توان هاوارد گوردون را نام برد که تهیه‌کننده چندین سریال تلویزیونی از جمله «24» و «ستمگر» بارها تصویر شخصیت‌های مسلمان و کشورهای مسلمان را در فیلم‌هایش ارائه کرده و سال‌هاست با سازمان بازیگران سینما و تلویزیون همکاری دارد.
سال گذشته پس از آنکه دونالد ترامپ سنّت ۲۰ساله مراسم افطاری در کاخ سفید را لغو کرد، این مراسم در جواب به این اقدام ترامپ و در جهت ادامه شناساندن اسلام درست به غیر مسلمانان برگزار می‌شود.

«اگه راست می‌گی»درصف مجوز
آقای داریوش باباییان قصد دارد فیلم سینمایی «اگه راست میگی» را به کارگردانی آقای رضا خاکی بسازد.
داریوش باباییان، تهیه‌کننده سینما درباره جدیدترین فعالیت‌های خود به مهر گفت: چندی پیش آقای علیرضا محمودزاده، فیلمنامه‌ای با نام «اگه راست میگی» نوشت که ما برای این فیلمنامه درخواست پروانه ساخت داده‌ایم، اما هنوز مجوز دریافت نکرده‌ایم.
به گفته وی، به محض دریافت پروانه ساخت این فیلم به کارگردانی آقای رضا خاکی جلوی دوربین می رود. وی با بیان اینکه این فیلم محصول شکوفا فیلم است و همه صحنه‌های آن در تهران فیلمبرداری می شود، اظهار کرد: مشغول رایزنی با برخی از بازیگران هستیم اما هنوز موفق به عقد قرارداد با هیچ‌کدام نشدیم و از عوامل پشت صحنه هم با آقای اسماعیل کردی به‌عنوان مدیر تولید به توافق رسیده‌ایم.
باباییان در پایان بیان کرد: «اگه راست میگی» یک فیلم اجتماعی خانوادگی با رگه‌های طنز است. داریوش باباییان پیش از این در مقام تهیه‌کننده با علیرضا محمودزاده در فیلم سینمایی «حقه‌باز دم‌دراز» به‌‌عنوان کارگردان همکاری کرده بود.

 

captcha
شماره‌های پیشین