472
چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام امید مهدی‌نژاد

 بسته  
فیلترشکن‌ها بسته خواهند شد. آذری جهرمی وزیر ارتباطات ضمن اعلام این خبر گفت عملیات بستن فیلترشکن‌ها آغاز شده و تا پایان بسته شدن آخرین فیلترشکن ادامه خواهد داشت. در پی این اعلام، یک کارشناس فضای مجازی ضمن ابراز تاسف از این تصمیم از هزینه‌ساز بودن این تصمیم خبر داد. این کارشناس که ابایی نداشت نامش فاش شود به خبرنگار ما گفت: در حالی‌که کلیه مسئولین کشوری و لشکری به‌جز چندتا در حال توییت‌نویسی هستند، بسته شدن فیلترشکن‌ها باعث زحمت آنها می‌شود. وی ادامه داد: البته مسئولین محترم از آنجا که به بالا متصل هستند در ادامه مشکل‌شان حل می‌شود، و این نکته نیز موجب هزینه‌سازی روانی می‌گردد چراکه مردم می‌گویند چرا اینها خودشان آره ولی ما خیر. وی در پایان به‌طور تصنعی اظهار امیدواری کرد.

 ترک
ابن سینا هم ترک شد. به گزارش شاهدان عینی، نصب مجسمه ابن سینا در یکی از شهرهای ترکیه با تابلو
«ابن سینا، دانشمند بزرگ ترک» موجی از اعتراض را در میان ایران‌دوستان موجب شد. یک ایراندوست که در میان امواج اعتراض به شکل کرال سینه مشغول تردد بود، در صفحه شخصی‌اش نوشت: مولوی را صرفاً به‌خاطر اینکه در قونیه مدفون است، ترک خواندند و هیچی نگفتیم، حالا دست روی ابن سینا گذاشته‌اند. این ایراندوست ادامه داد: هیچ بعید نیست در آینده نزدیک، سعدی را چون یک‌بار از آنجاها رد شده و حافظ را چون در شعرش از ترکان اسم برده شاعران بزرگ ترک به حساب بیاورند.

 نبش قبر
اسحاق جهانگیری گفت: منتقدان داخلی برجام گفتند اگر ترامپ بیاید برجام را آتش خواهد زد، پس کو؟ وی همچنین در ادامه گفت: منتقدان داخلی برجام گفتند دلار نجومی خواهدشد، پس چرا نشد؟
در پی این اظهارت که در مراسم روز جهانی استاندارد در مهرماه ۹۶ بیان شد، کارشناسان از منتقدان برجام خواستند اذیت نکنند و دست از این کارها بردارند. یکی از این کارشناسان که در آن تاریخ خیلی عصبانی بود، درگفت‌وگو با خبرنگار ما که از وی پرسید «حالا نظرتون چیه؟» میکروفن خبرنگار ما را از وی گرفت و به داخل جوب پرت کرد. وی در ادامه گفت: نبش قبر بی‌رویه اصلاً کار درستی نیست. گفتنی است این نخستین بار نیست.

 

captcha
شماره‌های پیشین