472
چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
12

خبر

مرمت موزه هنرهای معاصر بعد از 40 سال آغاز شد

افزایش ظرفیت گنجینه با ساماندهی فضا

موزه هنرهای معاصر تهران که در چند دهه گذشته به‌واسطه میزبانی از گرانبهاترین آثار هنری از پیکاسو گرفته تا جکسون پولاک، اندی وارهول و...، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی و هنری در خاورمیانه شناخته شده است، به‌تازگی بعد از مدت‌ها درگیری با شرایط نامناسبی که به دلیل گذر زمان موجب شده بود تا حتی گنجینه هم در خطر باشد، درگیر مرمت و بازسازی شده است که باید زودتر از این‌ها اتفاق می‌افتاد.

صبح نو

خبر

«به وقت طلاق» از نیمه گذشت
تصویربرداری فیلم «به وقت طلاق» به کارگردانی آقای حسن حج‌گذار از نیمه گذشت.
به گزارش «صبح نو»، تصویربرداری فیلم «به وقت طلاق» به نویسندگی و کارگردانی حسن حج‌گذار پس از دو هفته تولید از نیمه گذشت و تاکنون تمامی بازیگران نیز مقابل دوربین این فیلم رفته‌اند. تاکنون ۶۰ درصد از پروژه مقابل دوربین رفته و براساس برنامه‌ریزی انجام شده تصویربرداری تا اواخر هفته آینده در شهر شیراز به پایان می‌رسد.
تدوین این فیلم نیز به تازگی و همزمان با تصویربرداری توسط آقای محمد توکلی، تدوینگر فیلم‌های سینمایی «ردکارپت» و «لازانیا» آغاز شده است. خانم‌ها و آقایان رضا رویگری، رامین پرچمی، خاطره حاتمی، پرستو صالحی، فرج‌الله گلسفیدی، محسن ایرجی، زیبا علیزاده، نازی شجاعی، آرش رمضانی، پوریا پورسرخ و... از بازیگرانی هستند که تاکنون همگی آنان مقابل دوربین رفته‌اند. «به وقت طلاق» مضمونی اجتماعی دارد.

«پاسیو» اکران می‌شود
کارگردان «پاسیو» از اکران این فیلم در بخش هنر و تجربه خبر داد.
خانم مریم بحرالعلومی، کارگردان فیلم سینمایی «پاسیو» که در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر سیمرغ بهترین کارگردان آسیایی را از آن خود کرد، در ارتباط با آخرین وضعیت این فیلم به «صبا» گفت: به‌زودی برای اکران فیلم با گروه هنر و تجربه مذاکره خواهیم کرد.
وی در ادامه افزود: «پاسیو» تجربه‌ای اول و مستقل است که از ابتدا تصمیم داشتم با مخاطب خاص آن را درمیان بگذارم و قطعاً گروه هنرو تجربه این خواسته را
میسر می‌کند.
بحرالعلومی در خصوص زمان اکران فیلم اضافه کرد: در ابتدا باید دید فیلم در جشنواره‌هایی که برای پخش بین‌المللی آنها توسط کمپانی الی ایمیج برنامه‌ریزی شده‌است، چگونه پیش می‌رود.
امیدواریم در پاییز یا زمستان شرایط اکران برایمان فراهم شود ولی هنوز برنامه‌ریزی قطعی انجام نشده است.
بحرالعلومی درخصوص فعالیت تازه‌اش خاطرنشان کرد: ایده‌ای داشتم که با یکی از همکاران فیلمنامه‌نویس مطرح کردم و در حال تحقیقات پیش از نگارش هستیم.  در فیلم جدیدم به سوژه‌ای خاص و اجتماعی خواهم‌پرداخت.
گفتنی است؛ خانم‌ها و آقایان بهناز جعفری، محدثه حیرت، کریم امینی، یاسمن ترابی، حسین ملکی، بهروز قادری، سحر غمخوار، محمدرسول صفری، بابک انصاری، پورسرخ و شقایق فراهانی در «پاسیو» ایفای نقش کرده‌اند.

برنامه حوزه هنری در ماه رمضان
ویژه برنامه‌های تئاتری ماه مبارک رمضان حوزه هنری از هفته آینده آغاز می‌شود.
به گزارش «فارس»، برنامه سالن‌های تئاتر حوزه هنری ویژه ایام ماه مبارک رمضان اعلام شد.
با برنامه‌ریزی صورت گرفته چند گروه نمایشی همزمان با فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان از روز دوشنبه، 31 اردیبهشت‌ماه به اجرای برنامه‌های خود می‌پردازند و این برنامه تا اواخر خردادماه ادامه دارد که با توجه به محتوای دینی و ارزشی آثار می‌تواند مورد توجه عموم قرار بگیرد. بر این اساس، در ایام ماه رمضان نمایش «توبه نمی‌کنم» به نویسندگی و کارگردانی آقای سید جواد هاشمی در تالار اندیشه حوزه هنری اجرا می‌شود.
این نمایش از ساعت 18:30 روز چهارشنبه دوم خردادماه آغاز و تا 20 خردادماه نیز ادامه دارد.
از دیگر برنامه‌های تئاتری حوزه هنری، نمایش «مرا به نام خودم صدا بزن» به کارگردانی خانم زهرا اسلام پناه است که از ساعت 18:30 روز 31 اردیبهشت‌ماه شروع و تا 25 خرداد‌ماه در تالار مهر حوزه هنری اجرا می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین