470
دوشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
1
بررسی‌ مجموعه‌های‌ رمضانی‌ سیما، از گذشته‌ تا امروز

ماه رمضان، تلویزیون تماشایی می‌شود؟

امسال هم مانند سال‌های گذشته، در ایام ماه مبارک رمضان، شبکه‌های گوناگون سیما، سریال‌های متنوعی را به روی آنتن خواهند برد.

وزیر امورخارجه: آمریکا قطعنامه 2231 را نقض کرد

چین اولین مقصد ظریف برای مذاکرات بدون آمریکا

آقای محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اولین مقصد خود برای دور جدید مذاکرات برجامی با گروه پنج که در صدر یک هیأت بلندپایه سیاسی و اقتصادی به چین سفر و با آقای وانگ یی، همتای چینی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

خروج آمریکا از برجام بر معادلات بازار تأثیری نداشت

آرامش دلار در تلاطم ترامپ

برجام قرار بود گشایش‌های اقتصادی برای ایران به‌ارمغان بیاورد، گشایش‌هایی که بنا به گفته بسیاری از کارشناسان «تقریباً هیچ» بود، شاید به همین دلیل هم بود که بازار ارز و بورس توجهی به گزافه‌گویی‌های ترامپ و خروج او از توافق هسته‌ای نداشت؛ به‌گونه‌ای که بورس سبزپوش ماند و حتی دلار که روند افزایش داشت، سیر نزولی به خود گرفت، البته این موضوع تا حد زیادی به عملکرد درست و به‌موقع دولت در کنترل بازار بر‌می‌گردد. اما همچنان عده‌ای در تلاش‌اند تا افکار عمومی را از تأثیرات اقتصادی خروج از برجام ترسانده و بر مذاکره با اروپایی‌ها تأکید کنند.

«می صبحی الخنساء» تحلیلگر برجسته لبنانی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» تاکید کرد:

انتقال پایتخت به قدس، خیانت جهان عرب

امروز دوشنبه «14 می» روزی است که دونالد ترامپ تصمیم خود مبنی برای انتقال سفارت آمریکا در سرزمین فلسطین اشغالی به قدس را اعلام می‌کند؛ موضوعی که موجب اعتراض گسترده مسلمانان جهان و خشم فلسطینی‌ها از این تصمیم شده است.

گزارش «صبح نو» از دهستانی که نام جالبش معروف‌تر از مردمش شده است

ایرانی جنس چینی بخر!

پیام‌شان این است: «سفره‎تان را چینی بچینید!» و کمپینی به‌نام «حمایت از کالای چینی» راه انداخته‏اند. در سالی که به‌نام سال حمایت از کالای ایرانی نام‎گذاری شده است و کمپین‏هایی با هدف حمایت از کالای ایرانی تشکیل شده، حمایت از کالای چینی کمی عجیب است؛ اما این نمونه، کمپین موفقی بوده است و اتفاقاً در چند ماهی که شروع به کار کرده، خوب توانسته از پس کارش بربیاید؛ اما ماجرای کمپین حمایت از کالای چینی چیست؟

نبود داروهای بیماران تالاسمی باعث به خطر افتادن جان آنها شده است

چشم‌ بیماران به درهای گمرک

آمارهای رسمی نشان می‌دهد حدود 19‌هزار بیمار تالاسمی نیازمند به مراقبت‌های دارویی و درمانی در کشور داریم که بیشترشان پس از تزریق خون برای جلوگیری از رسوب آهن در بدنشان نیاز به مصرف داروهای آهن‌زدا دارند، دارویی که این روزها نوع خارجی آن نایاب شده و برخی بیماران معتقدند با استفاده از داروی داخلی، بدنشان دچار واکنش شده و نمی‌توانند دارو را استفاده کنند. این در حالی است که مسوولان وزارت بهداشت معتقدند ایران یکی از صادرکنندگان این دارو بوده و داروی داخلی هیچ مشکلی به لحاظ عارضه ندارد.

مسعود شجاعی طباطبایی در گفت‌وگو با «صبح نو»:

تهدیدمان نکنند تعجب می‌کنم

«پایان یک داعش» عنوان جدیدترین مسابقه‌ای است که به دبیری آقای مسعود شجاعی طباطبایی از امروز در گالری‌های خانه عکاسان و ابوالفضل عالی حوزه هنری افتتاح می‌شود. در نمایشگاه این مسابقه امسال 64‌کشور با نگاه و هدفی واحد از مناطق مختلف دنیا شرکت کرده‌اند.

وظایف پلیس خوب

دکتر کیخا در نشست «امام خمینی (ره) و سیاست اخلاقی» مطرح کرد

تزکیه؛ مقدمه مبارزه با ظلم

نشست علمی «امام خمینی (ره) و سیاست اخلاقی»، از سلسله نشست‌های تخصصی همایش انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی (ره)؛ از نظریه تا عمل، هفته گذشته با سخنرانی دکتر نجمه کیخا، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در پژوهشکده امام خمینی (ره) برگزار شد.

نوش‌داروی پس از مرگ برجام

معادله جدید ایران و اسرائیل

سرمقاله

مرز عزت

شماره‌های پیشین