469
یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
5
اسماعیل هنیه: فلسطینیان روز نکبت را به نکبتی برای اسرائیل تبدیل می‌کنند

14می؛ روز خروش مقاومت

درحالی فردا 24 اردیبشهت‌ماه با هفتادمین سال اشغالگری سرزمین فلسطین مصادف است که شاهد تظاهرات سراسری و گسترده مردم مظلوم فلسطین برای بازگشت به سرزمین خود هستیم.

خبر

صبح نو

اسماعیل هنیه: فلسطینیان روز نکبت را به نکبتی برای اسرائیل تبدیل می‌کنند

14می؛ روز خروش مقاومت

درحالی فردا 24 اردیبشهت‌ماه با هفتادمین سال اشغالگری سرزمین فلسطین مصادف است که شاهد تظاهرات سراسری و گسترده مردم مظلوم فلسطین برای بازگشت به سرزمین خود هستیم.

تظاهرات علیه رژیم صهیونیستی در«جمعه‌های هشدار» که بر بازگشت به اراضی خود تأکید می‌کند به علت نزدیک بودن به زمان انتقال سفارت آمریکا از
تل آویو به بیت‌المقدس از اهمیت بسیاری برخوردار است و این رویداد توانسته تأثیر خود را بر حضور گسترده فلسطینیان بگذارد.
مردم فلسطین در غزه از 10 فروردین‌ماه امسال مصادف با سالگرد «روز زمین» راهپیمایی موسوم به «راهپیمایی بزرگ بازگشت» در منطقه مرزی بین غزه و رژیم صهیونیستی برگزار کردند که هرهفته آن را با عنوان «جمعه‌های هشدار» ادامه می‌دهند.
در ادامه تظاهرات جمعه‌های هشدار که هفتمین هفته آن با حضور ده‌ها هزارساکن نوارغزه برگزار شد
دو فلسطینی به شهادت رسیدند و 167 تن دیگر مجروح شدند.
گفته می‌شود این تظاهرات فردا دوشنبه روز نکبت (اشغال سرزمین فلسطین) مصادف با چهاردهم ماه می (24 اردیبشهت‌ماه) جاری به اوج خود می‌رسد.

تقویت نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی برای مقابله با خروش فلسطین
البته، ارتش رژیم صهیونیستی پیش‌بینی کرده است نزدیک به ۱۰۰ هزار فلسطینی روز دوشنبه 24 اردیبهشت‌ماه برای عبور از مرزهای غزه و اسرائیل تلاش خواهند کرد.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص از تدارک ویژه ارتش اسرائیل برای سرکوب خروش ملت فلسطین در سالگرد روز نکبت در مرزهای غزه و کرانه باختری خبر داد.
این روزنامه عبری، اعلام کرد: ارتش اسرائیل و نیروهای پلیس اسرائیل مواضع خود در کرانه باختری و مرزهای غزه را تقویت کرده و در شهرهای مختلف هزاران سرباز و مأمور پلیس و همچنین نیروهای مرزبانی را برای سرکوب تظاهرات فلسطینیان که به مناسبت سالگرد روز نکبت و انتقال سفارت آمریکا به قدس در روز دوشنبه آینده
14 می برگزار می‌شود به حالت آماده‌باش درآورده است.
گفته می‌شود صهیونیست‌ها اقدام به استقرار ۱۱ گردان از ارتش در امتداد مرزهای غزه کرده‌اند و در کرانه باختری نیز نیروهای خود را با استفاده از چندین یگان تقویت خواهند کرد.
از سوی دیگر، فردا دوشنبه فلسطینیان برای تجمع در
۱۷ نقطه کرانه باختری و قدس شرقی آماده شده‌اند و برای خروش خود در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی تظاهرات گسترده می‌کنند.
تبریک ترامپ برای انتقال سفارت!
از طرفی، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در حساب توییتری خود در خصوص انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی دیروز ؛ عنوان کرد: ما هفته بزرگی را در پیش روی خود داریم که سفارت خود را به قدس منتقل خواهیم کرد و آن را به همه تبریک می‌گوییم.

اسماعیل هنیه: فلسطینیان روز نکبت را به نکبتی برای اسرائیل تبدیل می‌کنند
البته،«اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت فلسطین (حماس)، در پیامی به مناسبت هفتادمین سالگرد اشغال فلسطین، عنوان کرد: مردم فلسطین هفتادمین سالگرد روز نکبت را به نکبتی برای رژیم صهیونیستی تبدیل خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه امروز همه می‌گوییم که مقاومت، ایستادگی و مبارزه، ما را متحد کرده است، افزود: همه اینجا یک صدا ایستاده‌اند تا به رییس جمهوری آمریکا و اسرائیل بگویند که هیچکس نمی‌تواند هویت عربی و اسلامی قدس را تغییر دهد.
غزه 11 سال در محاصره
هنیه، با بیان اینکه ما امروز تاریخ جدیدی برای ملت ما و امت ما می‌نویسم، تصریح کرد: آنچه که مقاومت فلسطین در غزه دارد برای اسرائیل وحشتناک است.
هنیه اضافه کرد: در نخستین سال از محاصره غزه بُرد موشک‌های گردان‌های القسام به سه کیلومتری مرز سرزمین‌های اشغالی می‌رسید و در سال 2014 گردان‌های القسام شهر حیفا را هدف قرار دادند و آنچه که امروز مقاومت در اختیار دارد، مایه وحشت دشمن و اطمینان خاطر و دلگرمی مردم ماست.
رییس دفتر سیاسی حماس گفت: 11 سال ما را محاصره کردید و با هدف به رسمیت شناختن اشغالگران و تسلیم سلاح ما، سه مرتبه علیه ما حمله کردند و ما گفتیم که هرگز اشغالگران را به رسمیت نمی‌شناسیم و سلاح مقاومت را تسلیم نمی‌کنیم بلکه ارتقا می‌دهیم.

شهادت 48 فلسطینی از آغاز راهپیمایی‌های بازگشت
براساس بیانیه وزارت بهداشت فلسطین، حملات نیروهای اشغالگر اسرائیلی در نوار مرزی بین باریکه غزه و سرزمین‌های اشغالی تا کنون به کشته شدن 48 فلسطینی و زخمی شدن 9 هزار و 536 نفر منجر شده است که 900 نفر آنها کودک، 400 نفر زن، 200 نفر از آنها کادرهای پزشکی و 110 خبرنگار هستند، 170 نفر در وضعیت خطرناکی قرار دارند و 24 نفر دچار قطع عضو شده‌اند.

بازداشت 131 فلسطینی در شهر قدس
همچنین؛ مرکز فلسطینی وادی حلوه، اعلام کرد که نظامیان صهیونیست در ماه گذشته 131 فلسطینی را در شهر قدس اسیر کردند که از این میان 16 زن و دختر جوان و 52 پسر جوان زیر 18 سال و 5 کودک زیر 12 سال دیده می‌شود.
حال باید دید با حملات موشکی رژیم صهیونیستی به مناطقی از سوریه و شهادت چند تن از نیروهای مقاومت و ادامه اشغالگری خود در مناطقی از جولان و غزه و همچنین تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به قدس که قصد دارد آن را فردا عملی نماید آیا به گفته اسماعیل هنیه، فلسطینیان فردا روز نکبت را به نکبتی برای اسرائیل تبدیل می‌کنند.

captcha
شماره‌های پیشین