466
سه شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
1
سرمقاله

جوانمردی جریان انقلاب

#نحن_فائزون

لبنان #مقاومت را برگزید

گزارش روح‌الله فرقانیانتخابات پارلمانی لبنان برای نخستین‌بار بر اساس قانون تناسبی روز یکشنبه با رقابت نزدیک به 600نامزد انتخاباتی برگزار شد که براساس آرا اعلام شده، دیروز حزب‌الله لبنان و متحدانش موفق شدند بیشترین کرسی‌های پارلمان را به خود اختصاص دهند.

خروج آمریکا از برجام چه تأثیری بر بازار ارز می‌گذارد

دلارزدایی؛ راهکار کنترل بازار

این روزها قیمت دلار و یورو در بازارهای غیررسمی به طور سرسام‌آوری افزایش یافته‌است، به‌گونه‌ای که اکنون قیمت دلار طبق برخی منابع مرز 7 هزار تومان را رد کرده است و حتی برخی گزارشات خبر از دلار 7200 تومانی نیز داده‌اند. برخی احتمال خروج آمریکا از برجام را دلیل افزایش حبابی نرخ ارز می‌دانند؛ اما خروج آمریکا از برجام چه میزان می‌تواند بر بازار ارز ایران تأثیرگذار باشد؟

گزارشی از مرد کلیدی تیم اقتصادی دولت

فرمانده نهاوندیان

پس از رأی اعتماد مجلس دهم به کابینه دوازدهم، حجت‌الاسلام حسن روحانی از حکمی رونمایی کرد که شاید تا قبل از آن برای کسی حتی نزدیک‌ترین افراد به رییس‌جمهوری قابل پیش‌بینی‌ نبود؛‌ معاون اقتصادی رییس‌جمهوری! عنوانی که هرچند در دولت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سابقه داشته و مرحوم نوربخش عهده‌دار این مسوولیت بود، اما انتخاب معاون اقتصادی در دولت دوازدهم آن هم با وجود چهره‌های مشهور اقتصادی با سبک‌های مختلف،‌ از جمله آقایان اسحاق جهانگیری و محمدباقر نوبخت و حتی مسعود نیلی کمی عجیب به‌نظر می‌رسید.

گزارش «صبح نو» از سیاست‌های وزیر راه برای عوارضی کردن اتوبان‌ها

مانور آخوندی روی باند عوارض

نگهداری از راه‌های کشور با استفاده از سیستم‌های مدرن راهداری می‌تواند هزینه‌بر باشد، سالانه میلیاردها تومان هم برای همین موضوع به صورت عوارض از وسایل نقلیه عبوری از برخی از مسیرها اخذ می‌شود، مطرح شدن اینکه وزارت راه برای سایر راه‌های عبوری هم در فکر دریافت عوارض است، موضوعی است که خیلی از مردم نسبت به آن واکنش خوبی ندارند. وزیر راه در اظهاراتی جدید درباره نبود بودجه و مشکلات توسعه راه‌های کشور و مشارکت مردمی سخن گفته است.

نگاهی متفاوت به نمایشگاه کتاب تهران

40 میلیارد تومان خرج می‌کنیم تا 20 میلیارد سود کنیم

نمایشگاه کتاب تهران با نمایشگاه‌های شبیه خود در جهان تفاوت‌های زیادی دارد. مهم‌ترین تفاوتش این است که این نمایشگاه بیشتر با هدف فروش کتاب برپا می‌شود. با این حال جنبه‌های مختلف نمایشگاهی آن را هم می‌شود به‌صورت ملموس دید. با این حال این نمایشگاه یک فعالیت ضررده است. هم از نظر اقتصادی و هم از نظر علمی و فرهنگی. این نمایشگاه را از دو جنبه می‌شود بررسی کرد. یکی جنبه فروشگاهی‌اش و دیگری جنبه نمایشگاهی‌اش.

بررسی روند تصویب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی

امید به برچیدن بساط اسید

همیشه اخبار مربوط به اسیدپاشی در کشور از اخبار پر بازدید سایت‏ها، خبرگزاری‎ها و کانال‎ها بوده است. این روزها اما از اسید و اسیدپاشی زیاد شنیده می‏شود. هنوز دو ماه از سال 97 نگذشته است که چند نفر قربانی اسیدپاشی شده‏اند. خارج از قربانیان اسیدپاشی در کشور، این روزها اما اخبار دیگری هم از اسیدپاشی شنیده می‏شود. مهم‏ترین آن‌ها لایحه تشدید مجازات اسیدپاشی در کشور است.

شگرد جدید باندهای مافیایی که فقط به فکر درآمد بیشتر هستند

کودکان زباله‌گرد؛ شب‌بیداران مظلوم پایتخت

سال‌هاست که کودکان کار در شرایط بسیار سخت و خطرناک اغلب در کنار سیلوهای تفکیک زباله زندگی می‌کنند و به انواع بیماری‌ها مبتلا می‌شوند. بر اساس کنوانسیون‌های گوناگون بین‌المللی به‌کار گرفتن کودکان زیر ۱۸سال در کارهای سخت و زیان‌آور غیرقانونی است اما این قانون در ایران به درستی اجرایی نمی‌شود چراکه با وجود این قانون هیچ اقدام عملی برای سامان‌دادن به زندگی این کودکان از طرف دولت و شهرداری انجام نمی‌شود.

شماره‌های پیشین