464
یکشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
1
اکران «عصبانی نیستم!» پس از پنج سال

دیگر عصبانی نباشید!

فیلم سینمایی «عصبانی نیستم!» به کارگردانی آقای رضا درمیشیان پس از چند سال کش‌وقوس به اکران در آمد.

هدایت‌الله بهبودی در گفت‌وگو با «صبح نو»:

«الف لام خمینی» حرکت اول برای شناخت امام است

استاد هدایت‌الله بهبودی نویسنده و محقق شناخته‌شده کشور بعد از کتاب «شرح اسم» که زندگینامه تحقیقی درباره رهبر انقلاب بود دست به نگارش زندگینامه امام‌خمیــنی (ره) بنــیان‌گذار جمـهوری اســلامی زده‌است. وی پنج سال گذشته را صرف نوشتن «الف لام خمینی» کرده و می‌گوید کتاب را طوری نوشته که شناخت کافی را نسبت به امام خمینی به مخاطب می‌دهد حتی آن مخاطبی که امام را درک نکرده باشد.«الف لام خمینی» برای نخستین‌بار در سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران عرضه شد و مورد استقبال علاقه‌مندان کتاب و محققان قرار گرفت. به مناسبت انتشار این کتاب با هدایت‌الله بهبودی گفت‌وگویی انجام دادیم:

به بهانه دستور قضایی انسداد تلگرام و کنایه‌های مسوولان دولت

1. دلار؛لازم نیست به تلگرام بپردازید 2 .دلارلازم نیست؛ به تلگرام بپردازید

ماجرای تلگرام در ایران هر روز پیچیده‌تر می‌شود از آن جهت بخشی از حاکمیت که قوه مجریه را در اختیار دارد هر روز بازی جدیدی را به نمایش می‌گذارد از موافقت‌های پنهانی تا مخالفت‌های علنی.

سرمقاله

سؤال، سؤال برانگیز، سؤال‌تر

کدام مطهری؟

سؤال اصلی؛ ما می‌خواهیم چه کنیم؟

دکتر کلانتری در نشست «اعتراض، خیابان و رسانه» مطرح کرد:

شهرفروشی، فضای عمومی را مختل می‌کند

نشست «اعتراض، خیابان و رسانه؛ درنگی بر سیاست‌گذاری اجتماعی و سیاست‌گذاری رسانه‌ای در مواجهه با اعتراضات» هفته گذشته با حضور اساتید و دانشجویان و به همت انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد. یکی از سخنرانان این نشست دکتر عبدالحسین کلانتری، عضو هیأت علمی گروه جامعه‌شناسی این دانشگاه بود که گزارشی از سخنرانی او می‌خوانید.

خطای دیپلماسی عمومی پیام ویدئویی ظریف

شیخ الاسلام: تمرکز آمریکا برشرق فرات برای قطع کردن راه ارتباطی مقاومت است

طمع آمریکا به شرق فرات

الحسکه، الرقه و دیرالزور از مهمترین شهرهای بخش«شرق فرات» سوریه هستند که چند ماهی است توسط ارتش و نیروهای مقاومت سوری از اشغال گروه‌های تروریستی داعش آزاد شدند و ائتلاف آمریکایی در تلاش است تا با واگذاری این بخش از سوریه به نیروهای دموکراتیک و معارض سوری تجزیه این کشور را رسماً رقم زند.

تعرفه‌های پزشکی با موافقت دولت و مجلس پنج درصد افزایش یافت

درمانگرانی با درمانِ گران

تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی که شامل چهار بخش دولتی، عمومی غیردولتی، خصوصی و خیریه است، در آبان و آذرماه سال۹۶ در شورای عالی بیمه به تصمیم‌گیری رسید و به سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد شد که این تعرفه‌ها به میزان تورم اعلامی سازمان برنامه و بودجه رشد داشته باشد، اما به‌دلیل مشکلات مالی سازمان‌های بیمه‌گر و دولت، این بحث به تعویق افتاد و بالاخره سازمان مدیریت پیشنهاد رشد پنج درصدی را به دولت اعلام کرد و متعاقب آن دولت نیز در روزهای گذشته رشد پنج درصدی تعرفه‌های پزشکی در چهار بخش دولتی، عمومی غیردولتی، خصوصی و خیریه را مصوب کرد.

«صبح نو» اوضاع بازار هنرهای تجسمی را بررسی کرد

آشفتگی در سایه بی‌قانونی

برخورد در سایه چارچوب‌ها و قوانینی که درست یا نادرست شکل گرفته و وجود دارند، جزو اتفاقاتی است که در فضاهای گوناگون همیشه جریان داشته و دارد. این برخوردها در نتیجه شیوه نظارتی‌ای که برای هر بخشی اعمال می‌شود، رخ می‌دهند.

روزنامه «صبح نو» از عزم ملی برای حمایت از تولید داخلی گزارش می‌دهد

غرور و تعصب ایرانی روی بیلبوردهای شهر

مصرف‌کنندگان بازیگران اصلی عرصه تولید کشور به شمار می‌روند، زیرا با خرید و حمایت از کالاهای ایرانی ضمن کمک به رونق صنعت و تولید کشور، اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حمایت از تولید داخلی و مبارزه با کالای قاچاق را محقق می‌سازند.

شماره‌های پیشین