463
شنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
1
نمایشگاه کتاب تهران در مصلی امام خمینی تا 22اردیبهشت ادامه دارد

چند روایت کوتاه از یک بازدید

سی‌ویکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران روز چهارشنبه 12‌اردیبهشت در تهران بازگشایی شد. این دوره از نمایشگاه یک ویژگی خاص دارد و آن‌هم بازگشت به مصلی امام خمینی (ره) بعد از دو دوره حضور در شهرآفتاب بود. در نمایشگاه امسال بیش از 500‌هزار کتاب توسط ناشران در بخش‌های مختلف ارائه شده است. در گزارش ذیل نگاهی گذرا به چند بخش نمایشگاه کتاب داریم.

نقشه راه حمایت از تولید ملی چطور ترسیم می‌شود

خلاقیت ایرانی رمز موفقیت

کارگران، بخش مهم و جدانشدنی تولید هستند که نبود آنها باعث رکود خواهد شد، چرخ اقتصادی زمانی به‌درستی خواهد چرخید که حمایت از کالای ایرانی به صورت کامل از سوی مردم صورت گیرد، با این کار ضمن پاگرفتن تولید اشتغال افزایش می‌یابد. افزایش اشتغال و رونق بخش تولید یعنی رفاه بیشتر برای کارگرانی که آینده تولید در دستان آنها رقم می‌خورد.

زین‌العابدین شهسوار حسینی خبرنگار مصدوم صداوسیما در گفت‌وگو با «صبح نو»:

پلیس فرانسه ما را قیچی کرد

برخورد خشونت‌آمیز پلیس، در کشورهای غربی و به‌ویژه فرانسه اتفاقی عجیب و غیرمعمول نیست اما این‌بار به‌واسطه مصدوم شدن خبرنگار و تصویربردار ایرانی در یکی از این حادثه‌ها در فرانسه که روز سه‌شنبه 11 اردیبهشت (1 مِی) اتفاق افتاد توجه‌ها به این سمت معطوف شد.

عربستان هشدار رهبر ایران را جدی بگیرد

ضرب شست به آل نحس

اصلی درعالم سیاست داریم به ‌نام تهدید و یا هشدار جدی که معنای آن می‌تواند اتمام حجت نیز باشد! در تاریخ نمونه‌های آن زیاد بوده است، در تاریخ انقلاب اسلامی و حوادث رخ داده در راه این انقلاب نیز بی‌شمار بوده، در یک دهه اخیر نیز نمونه‌های زیادی داشته است! هشدارهای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا به کسانی که از بیرون، امنیت ایران را نشانه می‌گیرند و یا نقشه و توطئه‌های گوناگونی را در این زمینه طرح‌ریزی می‌کنند از همین جنس هشدارهاست، به یاد می‌آوریم هشداری که ایشان پس از فاجعه منا به دولت‌مردان سعودی دادند و آنها تنها چند ساعت بعد، نهایت همکاری را برای انتقال شهدای منا به کار بستند.

اتمام حجت ظریف با طرف غربی

امتیاز نمی‌دهیم

درحالی‌که کشورهای اروپایی در آخرین تلاش‌های خود برای حفظ توافق هسته‌ای برجام پیشنهاداتی به رییس‌جمهوری آمریکا ارائه می‌دهند، وزیر امور خارجه کشورمان در اتمام حجتی با طرف‌های غربی خود تاکید کرد که نه برجام را مورد مذاکره مجدد قرار می‌دهیم، نه چیزی بر آن می‌افزاییم.

ناصر چشم‌آذر آهنگساز مشهور کشورمان دار فانی را وداع گفت

باران عشق هنوز می‌بارد

آقای «ناصر چشم‌آذر» موسیقی‌دان مشهور کشورمان دار فانی را وداع گفت تا این هنرمند کاربلد، با آثارش دربین ایرانیان زنده بماند.

گزارش «صبح نو» از کافه «دانتیسم» که تمام کارکنانش اوتیسم و سندروم‌دان دارند

متفاوت ترین کافه تهران

«معلولیت محدودیت نیست» سال‌هاست که معلولان زیادی این جمله را با موفقیت‌هایشان معنا کرده‌اند. نگاه مردم اما به سندروم‌دان و اوتیسم، طور دیگری است. بیماری‌های ژنتیکی که اختلالاتی را در یادگیری و عملکرد فرد ممکن است ایجاد کند. همین موضوع باعث شده که شاید نگاه مثبتی به بچه‌هایی که مبتلا به این سندروم‌ها هستند، در جامعه وجود نداشته باشد. بچه‌های کافه دانتیسم اما، همه این تصورات را زیر پا گذاشته‌اند و می‌خواهند با فنجان‌های قهوه، امید و زندگی را به مشتریانشان هدیه کنند.

اختلافات درون‌حزبی بر سر انتخاب شهردار بلای جان پایتخت 10 میلیون نفری شده است

سهم مردم از «امید» تقریباً هیچ!

لیستی که سال گذشته و با عنوان امید، پس از حاشیه‌های فراوان که یکی از آنها، ادعای دریافت مبالغ دو میلیارد تومانی از داوطلبان حضور در این فهرست برای کرسی‌های پارلمان شهر بود و بسته شد، این روزها مورد انتقاد بسیاری از اصلاح‌طلبان قرار گرفته است. این انتقاد بیشتر به عدم توانایی شورای شهر تهران در انتخاب یک شهردار کاربلد برای پایتخت برمی‌گردد که بعد از گذشت حدود یکسال از آغاز به کار پنجمین شورای شهر تهران هنوز مشخص نیست سکان اداره شهر در اختیار چه کسی قرار می‌گیرد؟ اما چرا در هفته‌های جاری میزان انتقاد به عملکرد اصلاح‌طلبان در شورای شهر تهران بالا گرفته است؟

سرمقاله

دلار مرموز

انتخابات پارلمانی لبنان با رقابت 900 نامزد فردا آغاز می‌شود

طرح «فنجان قهوه» آل سعود برای انتخابات لبنان

انتخابات پارلمانی لبنان که با بیش از900 نامزد فردا یکشنبه 16 اردیبهشت‌ماه برگزار می شود با فعالیت نرم عربستان سعودی و امارات برای تأثیرگذاری در روند این انتخابات همراه شده است.

شماره‌های پیشین