461
دوشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
11
تهیه‌کننده«صبح‌جمعه‌باشما»ازسری‌جدیداین‌برنامه‌به«صبح‌نو»گفت

بازگشت شناسنامه طنز رادیو

برنامه «صبح جمعه با شما» یکی از معروف‌ترین و پرمخاطب‌ترین برنامه‌های رادیویی است که قرار است پس از دودهه دوباره روی آنتن برود.

خبر

صبح نو

تهیه‌کننده«صبح‌جمعه‌باشما»ازسری‌جدیداین‌برنامه‌به«صبح‌نو»گفت

بازگشت شناسنامه طنز رادیو

برنامه «صبح جمعه با شما» یکی از معروف‌ترین و پرمخاطب‌ترین برنامه‌های رادیویی است که قرار است پس از دودهه دوباره روی آنتن برود.

آقای حمید شاه‌آبادی، معاون صدای جمهوری اسلامی در این‌باره گفت: ظرفیت‌های هم‌افزایی فراوانی در معاونت صدا وجود دارد که موجب شد امکان احیای برنامه خاطره‌انگیز «صبح جمعه با شما» فراهم شود. وی ادامه داد: در سال‌های گذشته این برنامه با نام‌های مختلف از جمله «قند و نمک»، «جمعه ایرانی» و «رادیو جمعه» در جدول پخش شبکه‌های رادیویی حضور داشته است و در‌حال‌حاضر مقدمات احیای این برنامه فراهم شده و از نیمه اردیبهشت ماه شنوندگان رادیو ایران می‌توانند باز هم شنونده برنامه «صبح جمعه با شما» باشند. معاون صدای جمهوری اسلامی درباره ویژگی‌های «صبح جمعه با شما» در سری جدید بیان کرد: این برنامه در فاز نخست به مدت ۱۲۰‌دقیقه از ساعت ۹‌صبح جمعه‌ها از رادیو ایران پخش خواهد شد. این برنامه شناسنامه طنز رادیو به حساب می‌آید و مطالبه مردمی هم تولید و پخش مجدد آن است. این وظیفه ماست که از تمام ظرفیت‌های رادیو برای ارائه برنامه‌های جذاب و مخاطب‌پسند استفاده کنیم و من از همه افرادی که در گذشته همکاری داشته‌اند، دعوت می‌کنم تا تجربیاتشان را در اختیار برنامه قرار دهند. برنامه «صبح جمعه با شما» سال ۱۳۸۷ تعطیل شد و هنرمندان آن به دو گروه تقسیم شدند که یک گروه بعدها برنامه «جمعه ایرانی» را اجرا کردند و عده‌ای نیز از برنامه‌های طنز دور شدند.
برنامه «جمعه ایرانی» نیز از سال ۱۳۹۴ به درخواست تهیه‌کننده برنامه تعطیل شد و اکنون پس از دو‌ دهه هنرمندان برنامه «صبح جمعه با شما» دور هم جمع شده‌اند تا با کارگردانی آقای علیرضا جاویدنیا و تهیه‌کنندگی خانم ساجد قدوسیان، این برنامه را اجرا کنند.
معرفی هنرمندان شهرستانی
آقای «ساجد قدوسیان» تهیه‌کننده برنامه «صبح جمعه با شما» به «صبح‌نو» گفت: این برنامه آن‌قدر موفق بوده که چندین‌بار با نام‌ها و تیم‌های مختلف پخش شده است.
به همین دلیل مردم تمام این برنامه‌ها را با همان نام صبح جمعه با شما می‌شناسند.
مثلاً هروقت جایی صحبت از رادیوجمعه می‌شد می‌گفتند همان صبح جمعه با شما دیگر! البته این موضوع منحصر به مردم نبود و هنرمندان هم همین‌طور برخورد می‌کردند.
قدوسیان درباره علت پخش دوباره این برنامه بیان کرد: وقتی مدیر جدید رادیو ایران مشغول‌به‌کار شدند، پرسیدند اصلاً از همان روز نخست، چرا نام این برنامه عوض شد؟ مردم که برنامه را با همان نام می‌شناسند، فرم تا حدود زیادی همانطور است، پس بهتر است دوباره نام اصلی‌اش احیا شود.
این‌گونه نوستالژی مخاطبان زنده می‌شود و می‌توان از هنرمندان قبلی برنامه باز هم استفاده شود؛ هرچند کوتاه ولی حضور داشته باشند چون مردم با آن‌ها خاطره دارند.
 این مسائل باعث شد که ما تمهیداتی در نظر بگیریم تا دوستان قدیمی به جمع ما اضافه بشوند و تغییراتی را هم اعمال کنیم.
این تهیه‌کننده با اشاره به تغییرات برنامه صبح جمعه با شما افزود: بحث عمده درباره دوستانی است که قبلاً در برنامه بوده‌اند. عزیزانی مثل خانم مهین برزویی، نازیلا (همسر ملون)، آقای عرفانی، آقای محب‌ اهری، خانم مینو غزنوی و اکثر دوستانی را که دربرنامه صبح جمعه با شما بوده‌اند و سال‌ها در برنامه نبودند، دوباره دعوت کردیم.
بخش دیگری که به برنامه اضافه شده است، پررنگ کردن نقش شهرستان‌هاست. هرهفته هنرمندانی از شهرهای مختلف از جمله شخصیت‌های طنز آن‌ها را، از طریق این برنامه به مردم معرفی می‌کنیم. شهرستان‌ها فعالیت‌های بسیاری خوبی دارند که این برنامه به‌عنوان مهم‌ترین برنامه طنز رادیو، می‌تواند دین‌اش را به شهرستان‌ها ادا بکند.
قدوسیان درباره چشم‌اندازش از بازخوردهای احتمالی گفت: از آن‌جایی که مردم همچنان ما را صبح جمعه با شما خطاب می‌کردند، فکر می‌کنم با این اتفاق بازخوردهای خوبی بگیریم.
گمان می‌کنم اتفاقات خوبی برای برنامه خواهد افتاد. اتفاقی که افتاده این است که قدری رسانه‌های سراسری تهرانی شده‌اند. ما واقعاً به‌دنبال این هستیم که صبح جمعه با شما، ایرانی باشد.
همه شهرها خودشان را در این برنامه سهیم بدانند. البته ما از ابتدا مخاطبان زیادی از شهرهای مختلف داشتیم ولی با این رویه و سهیم کردن شهرستان‌ها در تولید برنامه، من و آقایان شاه‌آبادی و دکتر محمدزاده عمیقاً معتقدیم باید این اتفاق بیفتد و شهرستان‌ها دخیل شوند.
وی افزود: حتی من اعلام کرده‌ام که دوستان شهرستانی که امکان رفت و آمد به تهران دارند، مستقیماً به تیم اصلی برنامه اضافه شوند. البته طبیعتاً این موضوع نیاز به انتخاب و بررسی دارد. بیشتر دوستانی که امروز مشغولند، از جمله خود من، ریشه شهرستانی داریم و این باعث افتخار است. آقای محبی هنوز هم اصالت شهرشان را حفظ کرده‌اند و قطعاً چنین هنرمندانی در شهرهای مختلف کشورمان هستند که شاید در حقشان اجحاف شده است. ما به‌دنبال معرفی بیشتر این عزیزان هستیم.
تهیه‌کننده برنامه صبح جمعه با شما در پایان گفت: شاید تشکر به این شکل کمی تکراری باشد ولی لازم می‌دانم چند تشکر ویژه داشته باشم. آقای احمدپور زحمات زیادی کشیدند و آقای محمدزاده این تلاش‌ها را ادامه دادند. ایشان و آقای شاه‌آبادی لطف زیادی داشتند.
روز رادیو به همراه جمعی از دوستان به دیدار استاد احمد شیشه‌گران رفتیم. ایشان مؤسس برنامه صبح جمعه با شما هستند. آقای شیشه‌گران هم از این اتفاق استقبال کردند.
من در طول این دو سال از استاد مشاوره می‌گرفتم ولی ایشان قول دادند که در آینده بیشتر با ما همکاری بکنند. این یکی از بهترین اتفاقات زندگی حرفه‌ای من است. باید قدر امثال شیشه‌گران را بدانیم و این اتفاق قرار است در سری جدید صبح جمعه با شما رقم بخورد.

captcha
شماره‌های پیشین