460
یکشنبه، ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
1
گزارش «صبح نو» از همزمانی استعفای قائم‌مقام وزیر راه و بدقولی بویینگ

رویای برجامی پرید

بهار برای وزیر راه و شهرسازی این روزها خیلی زودتر از همیشه، به خزان رسیده است. رویاهای بلندپروازانه آقای «عباس آخوندی» با هواپیماهای برجامی، حالا درست چهار ماهی می‌شود که روی عدد 11 متوقف شده است. 11‌هواپیمای برجامی شامل سه فروند ایرباس پرحاشیه و پرماجرا که هنوز هم شائبه‌های برگشتی بودنشان، دست از سر آخوندی بر نمی‌دارد و البته هشت فروند هواپیمای ATR . ضلع سوم هواپیماهای برجامی اما هنوز هیچ سهمی در دلخوشی مدیران وزارت راه و دولت ندارد. اتفاقی که البته تا همین جمعه گذشته، روندی طبیعی داشت و همه منتظر بودند طبق وعده آمریکایی‌ها، نخستین هواپیماهای بویینگ، در سال 2018 به ایران تحویل شود. اما دیروز و با توییت خبرنگار آمریکایی و سپس تأیید مدیران بویینگ‌، ماجرا جور دیگری رقم خورد و مشخص شد بویینگ امسال هیچ هواپیمایی به ایران نخواهد داد. این ماجرا اما وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم قائم‌مقام وزیر راه در امور بین‌الملل، درست در همین روزها بی‌سروصدا و هیاهو، استعفا داده و اتاق کارش را تحویل داده است. اتفاقی که برخی معتقدند بخشی از پازل بدقولی آمریکایی‌ها و هواپیماهای جنجالی برجامی را تکمیل خواهد کرد.

در گزارش«صبح نو» بررسی شد

در غیاب CDN های تلگرام چه باید کرد

دولت اعلام کرده چون تلگرام به تعهدات خود عمل نکرده پس مجوز استقرار CDNهای تلگرام که وظیفه سرعت بخشیدن به تبادل اطلاعات برای ایران داشتند؛ لغو خواهد شد.

در گفت‌وگوی دو چهره‌ سیاسی با «صبح نو» مطرح شد

پیشنهاد برگزاری علنی دادگاه مشایی

«مشایی» نامی است همراه با حاشیه‌هایی فراوان، از رهبری جریان انحرافی گرفته تا به آتش کشیدن حکم قوه‌قضاییه و اتهام وابستگی آن به انگلیس و‌.... این روزها این یار غار احمدی‌نژاد در زندان به‌سر می‌برد، در این میان البته عده‌ای از فعالان اصول‌گرا معتقدند باید برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های این جریان، دادگاه مشایی علنی برگزار شود.

در مرکز بررسی‌های ریاست‌جمهوری چه می‌گذرد

آشنای پولدار دولت

مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری همان‌گونه که از نامش پیداست، وظیفه تحقیق، تجزیه و تحلیل، بررسی و سپس ارائه راهکارهای راهبردی و عملیاتی برای مقابله با تهدیدات، فشارهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بسیاری وظایف دیگر را برعهده دارد و حتی برای این کار بودجه چشم‌گیر و مستقل از سایر نهادهای وابسته به ریاست‌جمهوری دریافت می‌کند، حالا چند سالی است که کلید آن دست آشنای دولت افتاده اما کلیدی که هرکاری می‌کند به‌جز باز کردن قفل. توییت می‌کند؛ کنایه می‌زند، کلیپ درست می‌کند اما کار خود را انجام نمی‌دهد.

درخشش«به‌وقت‌شام»و«لاتاری»ادامه‌دارد

سینما در تسخیر ملت

فیلم‌های سینمایی «به وقت شام» و «لاتاری» که در کنار دیگر فیلم‌های اکران عید، به روی پرده رفته‌اند، با گذشت چندین هفته از نمایش، همچنان مورد استقبال مخاطبان قرار می‌گیرند.

«صبح نو» آخرین برنامه‌ریزی‌ها برای ساخت سرود تیم ملی را بررسی کرد

دعوت از محمد معتمدی بدون اطلاع رودکی

انصراف ادامه‌دار خوانندگان دعوت‌شده برای تدارک قطعات مربوط به جام‌جهانی‌2018 که کمتر از 60روز دیگر به آغاز آن باقی مانده است، باعث شد تا در کنار دیگر برنامه‌ریزی‌هایی که مسوولان امر در کشور برای حضور هر چه بهتر در این مراسم دارند، حرف و حدیث‌هایی مطرح شود و هماهنگی این حوزه را تحت‌الشعاع قرار دهد.

جواب کاربران ایرانی به ترامپ: DownWithUSA#

گزارش «صبح نو» از همه ضربه‌هایی که فوتبال ایران از ناآگاهی به قوانین بین‌المللی می‌خورد

گل‌به‌خودی در حوزه بین‌الملل

حذف پنج بازیکن اصلی از حضور در جام‌جهانی نوجوانان، محرومیت تیم امید و سپاهان به‌خاطر استفاده از بازیکن محروم، جریمه سنگین باشگاه‌های ایرانی شامل کسر امتیاز، محرومیت، سقوط به دسته پایین، محرومیت از پنجره نقل و انتقالات و... به‌خاطر شکایت بازیکنان خارجی، بخشی اتفاقات تلخ برای فوتبال ایران در سال‌های اخیر بوده که همگی دستپخت ضعف و ناتوانی مدیران پیشین و فعلی فوتبال و باشگاه‌های مطرح کشور است.

سرمقاله

قمار «اون»

سرکوب مسلمانان نیجریه با پول آل‌سعود

شیخ زکزاکی: موضعم نسبت به مبارزه با استبداد ارتش تغییر نمی‌کند

در روزهای اخیر پلیس و نیروهای امنیتی نیجریه با گلوله وگاز اشک‌آور به هواداران و تجمع‌کنندگان برای آزادی «شیخ ابراهیم زکزاکی» حمله و چند تن را زخمی کردند.

شماره‌های پیشین