459
شنبه، ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
11
مدیران ارشد رسانه ملی، جوانگرایی را در پیش گرفته‌اند

تازه‌نفس‌ها در «جام‌جم»

سازمان صداوسیما در رویه‌ای که اخیراً در پیش گرفته، به انتخاب و انتصاب مدیرانی جوان در بخش‌های گوناگون رسانه ملی اقدام کرده است.

خبر

صبح نو

مدیران ارشد رسانه ملی، جوانگرایی را در پیش گرفته‌اند

تازه‌نفس‌ها در «جام‌جم»

سازمان صداوسیما در رویه‌ای که اخیراً در پیش گرفته، به انتخاب و انتصاب مدیرانی جوان در بخش‌های گوناگون رسانه ملی اقدام کرده است.

رسانه ملی به‌عنوان تریبون و رسانه رسمی جمهوری اسلامی ایران، از بخش‌ها و مراکز گوناگون و متنوعی تشکیل شده است. این سازمان عریض و طویل با وجود ده‌ها شبکه تلویزیونی و رادیویی داخلی و برون‌مرزی می‌تواند نقشی استراتژیک به‌عنوان بازوی رسانه‌ای کشور داشته باشد. سازمانی که در سال‌های اخیر با مشکلات متعددی روبه‌رو بوده است؛ مشکلاتی که بخشی از آن به‌دلیل کمبودهای مالی و بخشی هم به‌علت نواقص مدیریتی بوده است.

جوان‌گرایی مدیریتی
یک اصل مهم در مدیریت وجود دارد و آن، چرخش مدیریت است. یعنی در سازمان‌های موفق، حتی مدیرانی که کارشان را درست انجام داده باشند، پس از چند سال جابه‌جا می‌شوند. این تغییر دلایل گوناگونی دارد. اولاً هر مدیری پس از مدتی که از کارش می‌گذرد، چه موفق باشد چه ناموفق، از فعالیت در آن بخش اشباع می‌شود و دیگر آن انگیزه اولیه را نخواهد داشت. ثانیاً مدیریت طولانی مدت باعث فرسایشی شدن فعالیت سازمانی خواهد شد و ثالثاً عمر طولانی مدیریت در یک بخش، باعث فضای امن برای گسترش فسادهای احتمالی خواهد شد.
مدیران رسانه ملی از گذشته تا امروز، مانند دیگر بخش‌های کشور، عمری طولانی در شغل‌شان دارند. بخشی از آن‌ها از ابتدا دراین سازمان بوده‌اند و تعدادی هم مأمور به این سازمان شده‌اند. کمتر مدیری در رسانه ملی وجود دارد که پس از چند سال فعالیت و رسیدن به سن بازنشستگی، از جام‌جم خداحافظی و جایش را به مدیری جوان بدهد. برای همین است که برخی از مسوولان رسانه ملی با وجود گذشت چندین سال از سن قانونی کار، همچنان در سازمان مشغول هستند؛ هرچند قانون نانوشته‌ای به‌نام «خانواده بزرگ صداوسیما» وجود دارد که بعد از بازنشستگی مدیران، فرزندانشان در رسانه ملی استخدام می‌شوند و به نوعی استخدام در این رسانه، موروثی شده است! اما در ماه‌های اخیر و درکنار تمام اقدامات خوب و بد مدیران ارشد سازمان صداوسیما، رویه‌ای تازه در جوانگرایی این سازمان شکل گرفته است؛ ورود جوانان به بدنه مدیریتی این رسانه مهم.

انرژی مضاعف
از یکسال پیش تاکنون، جوانگرایی بدنه مدیریتی سازمان صداوسیما آغاز شده است. رویه‌ای که می‌تواند سازمان کرخت و کند صداوسیما را قدری سبک و چابک‌تر کند. دربین این انتخاب‌ها، در سطح ارشد چند انتصاب مهم‌تر از بقیه بوده است.
آقای «شهاب اسفندیاری» متولد سال ۱۳۵۶ است که به‌عنوان رییس دانشکده صداوسیما معرفی شده است. او دانش‌آموخته کارشناسی کارگردانی سینما و کارشناسی‌ارشد سینما از دانشگاه هنر است و مدرک دکترای خود در رشته «نظریه انتقادی و مطالعات فیلم» را از دانشگاه ناتینگهام انگلستان اخذ کرده است. او استادیار دانشکده سینما-‌تئاتر دانشگاه هنر و از سال ۱۳۹۳ مدیر گروه سینما در این دانشگاه بوده است. کتاب «Iranian Cinema and Globalization» که تألیف اوست در انگلستان و آمریکا توسط انتشارات اینتلکت و انتشارات دانشگاه شیکاگو منتشر شده است. کتاب «سینمای مقاومت» نیز اخیراً به اهتمام دکتر اسفندیاری توسط انتشارات سوره‌مهر منتشر شد. دبیری علمی همایش «سینمای مقاومت: نظریه‌ها، سیاست‌ها، نقدها» و همایش «اکران فیلم خارجی: فرصت‌ها و تهدیدها برای سینمای ملی» از دیگر سوابق علمی دکتر اسفندیاری است. اسفندیاری همچنین نویسندگی و کارگردانی مجموعه مستند «جهانشهری‌ها» را برعهده داشته که ضمن پخش از شبکه‌های گوناگون داخلی تاکنون به پنج زبان ترجمه و دوبله شده و از شبکه‌های گوناگون برون‌مرزی پخش شده است. مجموعه مستند «تمدن‌های ‌زنده‌به‌گور» (شبکه مستند) و فیلم مستند «لیورپول» (شبکه پرس‌تی‌وی) از دیگر آثار مستند اوست. مدیریت بخش علمی و آموزشی جشنواره جهانی فیلم فجر (۱۳۹۵)، عضویت در شورای بازبینی فیلم‌های سینمایی (۱۳۹۵)، مدیریت گروه فیلم و سریال شبکه تهران ( ۱۳۸۴ -۱۳۸۲)، مدیریت امور تأمین برنامه شبکه اول سیما (۱۳۸۲-۱۳۸۰) و عضویت در شورای فیلم و سریال مرکز سیما فیلم از سوابق ایشان در حوزه مدیریت فرهنگی و رسانه‌ای است. شبکه پویا روز دوشنبه ۱۲ تیرماه ۱۳۹۱ فعالیت خود را به‌عنوان شبکه‌ای زیر مجموعه مرکز پویانمایی صبا آغاز کرد که این فعالیت تا به امروز ادامه دارد. مدیریت این شبکه بر‌عهده آقای «محمد سرشار» است. در دی‌ماه ۱۳۹۱، محمد سرشار به‌عنوان «رییس حوزه هنری استان تهران» منصوب شد. در اسفند‌ماه همان سال، با تأسیس «حوزه هنری کودک و نوجوان»، این مأموریت برعهده او گذاشته شد.
آقای «مهدی سالم» یکی دیگر از مدیران جوانی است که مشغول به فعالیت شده است. وی به‌عنوان مدیر شبکه امید انتخاب و مشغول فعالیت است.
آقای «مسعود معینی‌پور» دانش‌آموخته حوزه علمیه و دارای مدرک دکترا از دانشگاه معارف اسلامی است که مدیر شبکه چهار سیما شده است. از وی که عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم؟ع؟ است، مقالات متعدد علمی و پژوهشی در نشریات پژوهشی و همایش‌های علمی منتشر شده است. اجرا و کارشناسی بیش از 40 برنامه رادیویی، سردبیری، اجرا، کارشناسی و نویسندگی بیش از صد برنامه زنده و تولیدی رادیویی و تلویزیونی در شبکه‌های گوناگون صداوسیما، عضویت در شورای سیاستگذاری چندین روزنامه، سردبیری فصلنامه علوم انسانی صدرا و نشریه رسائل از جمله سوابق علمی، فرهنگی و رسانه‌ای معینی‌پور است. دکتر معینی‌پور همچنین تاکنون در برنامه‌های پگاه، تحول و... شبکه چهار به‌عنوان سردبیر، نویسنده و کارشناس مجری ایفای نقش کرده و همچنین در برنامه زاویه که یکی از مهم‌ترین و پرچالش‌ترین برنامه‌های تلویزیون در طول سال‌های اخیر بوده، بیش از دو سال سابقه اجرا و سردبیری دارد.
 آقای «سید سلیم غفوری» مدیر شبکه مستند، کارگردان و تهیهکننده مستند، فعال فرهنگی، دانشآموخته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد اسلامی، مدیر گروه مستند شبکه افق از سال 91 تا‌کنون، مدیر مرکز فرهنگی میثاق، دبیر اتحادیه بین‌المللی امت واحده و عضو شورای مستند مرکز مستند سوره حوزه‌هنری بوده است.
آقای «علی فروغی» جدیدترین مدیر جوانی است که در تلویزیون مشغول شده است. علی فروغی پیش از این رییس مرکز بسیج صدا‌و‌سیما و مدیر مرکز تخصصی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین بود. وی سردبیری برنامه‌های گوناگون رادیویی و تهیه‌کنندگی و کارگردانی چند مستند تلویزیونی را در کارنامه دارد. او در دوران تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد حقوق عمومی دانشگاه امام صادق؟ع؟تحصیل کرده و جانشین بسیج دانشجویی این دانشگاه بود. فروغی، قائم‌مقامی بنیاد اندیشه‌های امام در نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، عضویت در شورای معارف صدا و نیز شوراهای عالی فیلم، پویانمایی و شورای عالی کتاب بسیج را نیز تجربه کرده است.

 

captcha
شماره‌های پیشین