457
سه شنبه، ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
4

خبر

بررسی سناریوهای اقتصادی در کشورهای مختلف برای مقابله با تحریم‌ها

بازگشت طلا به کشور

از سال 1946 بود که دولت آمریکا با حیله و مکر، واحد پولی خود را به معیار بین‌المللی پول تبدیل کرد و با این کار آمریکا توانست اقتصاد دنیا را تحت سلطه خود بگیرد، تنها یک برخورد استقلال‌طلبانه و ضد هژمونی آمریکا کافی بود تا آمریکا با تحریم‌های ارزی اقتصاد این کشورها را با چالش روبه‌رو کند، اما از سال 2012 موج بازگردانی ذخایر طلا از آمریکا آغاز شد و جایگاه دلار را در آستانه تزلزل قرار داد.

صبح نو

خبر

سید حسن نصرالله:
اسرائیل تحمل هیچ دانشمندی را در جهان عرب ندارد
مقاومت در کنار ارتش عامل امنیت لبنان است

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در همایش انتخاباتی با نام «وفاداری به عزت» که در منطقه «جبیل» در استان «جبل» در شرق لبنان برگزار شد‌، به سخنرانی پرداخت.
به گزارش فارس، دبیرکل حزب‌الله لبنان در ابتدای سخنان خود انفجار تروریستی در افغانستان -که از سوی تروریست‌های داعش در یک مرکز انتخاباتی رخ داد- را محکوم و با مردم افغانستان ابراز همدردی کرد.
وی افزود: اگر دست تروریست‌های داعش در لبنان نیز باز بود، هیچ‌‌گاه کسی نمی‌توانست انتخابات یا میتینگ برگزار کند چرا‌که این تفکر گمراه با هر‌گونه مظاهر دموکراسی مخالف است.
 حسن نصرالله سپس بمباران یک مراسم عروسی در یمن از سوی ائتلاف سعودی را یادآور شد و به‌شدت محکوم کرد و همچنین در خصوص ترور دانشمند فلسطینی در مالزی نیز گفت که اسرائیل تحمل هیچ دانشمند عربی را ندارد.  رهبر مقاومت لبنان سپس سخنان انتخاباتی خود را آغاز کرد و در ابتدا در خصوص منطقه «جبیل» گفت: هنگامی که از این منطقه سخن می‌گوییم باب همزیستی اسلامی و مسیحی باز‌ می‌شود.
ما و جنبش امل به این موضوع ایمان داریم که لبنان جز بر پایه شراکت واقعی همه گروه‌های مردمی نمی‌تواند روی پای خود بایستد. سید حسن نصرالله در ادامه گفت: لازم است تفکر رهبری یک فرقه و طائفه از بین برود و من تأکید می‌کنم که در شیعه کسی به فکر این نیست که ما باید حتماً طائفه مسلط باشیم.
وی سپس با بیان دلایل و شواهد تاریخی مختلف گفت: هر سخنی در خصوص اینکه ما در پی تغییرات جمعیتی در هر منطقه‌ای در لبنان هستیم کذب است.
 دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه به موضوع ترساندن از سلاح مقاومت پرداخت و گفت که تجربه ثابت کرده که سلاح مقاومت در کنار مردم و ارتش بوده و در شرایط ملتهب منطقه، اساس امنیت لبنان است.
نصرالله در این خصوص افزود: مقاومت کشور را از گروه‌های تروریستی حفظ کرد، مقاومت در منطقه الجرود در کنار ارتش جنگید و سلاحی هم که مسیحیان در بقاع به‌دست گرفتند نیز سلاح مقاومت بود، چرا که برای دفاع از سرزمین و آبرو برداشته شده بود.
وی تأکید کرد: ایجاد هراس از سلاح مقاومت باید پایان یابد، بر همگان تأکید می‌کنم که سلاح مقاومت عامل اصلی در ثبات لبنان است؛ اگر تفکر داعش در سوریه مسلط می‌شد، ما امروز در لبنان چه می‌کردیم؟ مقاومت عامل تهدید نیست و نباید لبنانی‌ها را ترساند و در مسأله اقتصادی نیز اگر امنیت و ثباتی که مقاومت ایجاد‌ کرده، نبود؛ اقتصاد و خدمات و گردشگری نیز به ناکجا‌آباد می‌رفت و همه این‌ها به برکت معادله ارتش، مردم و مقاومت به‌وجود آمده است. انتخابات لبنان قرار است در تاریخ 6 می (16 اردیبهشت) برگزار شود و گروه‌های مقاومت نیز اقدام به برگزاری میتینگ‌های انتخاباتی در مناطق مختلف این کشور کرده‌اند.

در نبرد میدانی توسط مزدوران سعودی
رییس شورای عالی سیاسی یمن
 به شهادت رسید
صالح الصماد، رییس شورای عالی سیاسی یمن در منطقه الحدیده و در نبرد میدانی به شهادت رسید. شورای عالی سیاسی یمن طی بیانیه‌ای با تأیید این خبر «محمدحسین المشاط» را به‌عنوان رییس شورای عالی سیاسی یمن منصوب کرد.
شورای عالی سیاسی یمن در این بیانیه افزود: به متجاوزان ثابت خواهیم کرد که ما یمنی‌ها ملتی سرسخت هستیم که هرگز تسلیم نخواهیم شد و ذلت را نخواهیم پذیرفت.
صالح علی الصماد، مسوول سابق سیاسی جنبش انصارالله و ناظر کل این جنبش در استان تعز بود که اواخر مرداد‌ماه سال 1395‌هجری‌شمسی در نخستین نشست شورای عالی سیاسی به‌عنوان رییس این شورا
منصوب شد.
وی از جمله رهبران جنبش انصارالله است که در فهرست 55‌نفری تحت‌پیگرد رژیم سابق یمن قرار داشت. الصماد متولد اول ژانویه 1979 (11 دی 1357) در منطقه بنی‌معاذ از توابع سحار در استان صعده بود.
وی همچنین فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعاء بود در مدارس صعده تدریس می‌کرد. الصماد در جنگ سوم «صعده» و زمانی معروف شد که جبهه مقاومت در بنی معاذ با هدف کاهش فشار نظامی بر مران، نشور و ضحیان تشکیل شد.
جنگنده‌های رژیم اسبق یمن طی حملاتی منزل و مزارع الصماد را ویران کردند که دو نفر از برادرانش در این حملات به شهادت رسیدند.
به‌دنبال این حملات، تانک‌ها و توپخانه‌های رژیم اسبق یمن حملاتی را با هدف به شهادت رساندن وی اجرا کردند؛ وی در این نبردها، بارها شجاعانه با مرگ دست‌و‌پنجه نرم کرد. علم و شجاعت و قهرمانی از ویژگی‌های الصماد اعلام شده است؛ وی علوم دینی را در محضر مراجع دینی از جمله «مجدالدین المؤیدی» که در منطقه‌شان مقیم بود و سید بدرالدین الحوثی
 فرا گرفته بود.

captcha
شماره‌های پیشین