452
سه شنبه، ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
5
نشست چگونگی روند پیروزی فلسطین بر رژیم صهیونیستی در رام الله برگزار شد

حماس مرزهای دروغین را می‌شکند

حماس که در یک سال اخیر توانسته به توانمندی قابل ملاحظه‌ای درعرصه سیاسی فلسطین دست یابد و روحیه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی را درخود تقویت سازد درهشداری اعلام کرد که تا پایان اردیبهشت ماه تنها چند روز پس از روز«نکبت» مرزهای ساختگی با رژیم صهیونیستی را برخواهد چید.

باید مرزهای جعلی فلسطین را برچید

صبح نو

نشست چگونگی روند پیروزی فلسطین بر رژیم صهیونیستی در رام الله برگزار شد

حماس مرزهای دروغین را می‌شکند

حماس که در یک سال اخیر توانسته به توانمندی قابل ملاحظه‌ای درعرصه سیاسی فلسطین دست یابد و روحیه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی را درخود تقویت سازد درهشداری اعلام کرد که تا پایان اردیبهشت ماه تنها چند روز پس از روز«نکبت» مرزهای ساختگی با رژیم صهیونیستی را برخواهد چید.


سفر سال گذشته «سامی ابوزهری» از فرماندهان جنبش حماس به منظور گسترش تقویت روابط با تهران و نامه «اسماعیل هنیه»، رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به رهبر معظم انقلاب اسلامی را می‌توان از مراحل تقویت این جنبش در مبارزه با رژیم صهیونیستی دانست که رهبر انقلاب نیز در پاسخ به نامه هنیه  بر ضرورت تغییر در معادله رویارویی با دشمن صهیونیستی از دفاع به تهاجم تاکید کردند.
در حالی روز نکبت برای پایان دادن رژیم اشغالگر قدس از سوی حماس و دیگر جنبش‌های مقاومت اعلام شده  که تصمیم دارند درچنین روزی در غزه و دیگر نقاط فلسطین، اقدام به برگزاری تظاهراتی بزرگ نمایند اما شاهد این هستیم، که حکام وابسته منطقه (عربستان سعودی، امارات، کویت، بحرین) در صدد هستند تا با پیگیری طرح سازش و عادی سازی روابط در روند  انتقال قدس به پایتخت شدن رژیم اشغالگر صهیونیستی تسهیل ایجاد کنند و حتی سفرهایی به سرزمین اشغالی داشتند و خبر ایجاد سفارتخانه کشورهایشان در این اراضی را دادند.
علاوه بر این شرکت‌کنندگان اجلاس سران کشورهای عرب که در دو روز گذشته در منطقه «ظهران» عربستان برگزار شد بار دیگر از انتقال سفارت آمریکا به قدس اعلام حمایت و حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه را تائید کردند.

رقابت دیکتاتورهای عرب برای محو هویت و آرمان فلسطین
البته«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان اجلاس سران عرب که در عربستان حضور داشت، با اشاره به اینکه اشغالگری رژیم صهیونیستی باید پایان یابد، عنوان کرد:« از کشورهای عربی می‌خواهم به طرح صلح عربی پایبند باشند و همان طوری که آن‌را تصویب کرده‌اند، این طرح را به مرحله اجرا درآورند و به عبارت دیگر به اشغالگری رژیم صهیونیستی که از سال 1967 آغاز شده است پایان داده و کشور فلسطین را به پایتختی قدس شرقی تشکیل دهند.»
اگرچه  در سایه سنگین سرکوبگری و خشونت دیکتاتورهای عرب و تلاش آن‌ها برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل، در بسیاری از کشورهای عربی از جمله کویت، قطر، بحرین، عربستان، امارات و... خبری از حمایت عملی از مردم مظلوم فلسطین نیست، اما می‌توان گفت، گویا رقابتی شوم در این کشور‌ها برای محو هویت و آرمان فلسطین آغاز شده است.

رام الله میزبان نشست ملی
از سویی دیگر رام الله روز گذشته شاهد برگزاری نشستی به منظور چگونگی روند پیروزی فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی بود. «اسماعیل هنیه» و شماری دیگر از رهبران این جنبش به رام الله سفر کردند و ضمن تاکید بر ادامه مقاومت  در برابر رژیم صهیونیستی برای رسیدن به وحدت بیشتر نشستی را  با همکاری هیاتی مصری به ریاست «سامح نبیل» دنبال کردند.
حال باید دید، به گفته «خلیل حیه» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس، که از احتمال انفجار در15 می (25 اردیبهشت ماه) در غزه و برگزاری تظاهرات گسترده مردمی خبر داده است، مردم مظلوم فلسطین و گروه‌های مقاومت در این کشور در روز «نکبت» چه خواهند کرد و چه رویدادی دامن رژیم صهیونیستی را خواهد گرفت.

روز نکبت
روز نکبت (سالگرد تشکیل رژیم اسرائیل) که به معنای مصیبت و فاجعه بزرگ است  روز14 ماه می وعنوانی است که برای اشاره به سالگرد بیرون راندن صدها هزار فلسطینی در ۲۴ اردیبهشت ۱۳۲۷ استفاده می شود. از نظر فلسطینی‌ها این روز یادآورخاطرات تلخ یعنی اشغال سرزمین‌شان و مصادره اراضی و اولین موج آوارگی و اخراج بیش از ۸۰۰هزار فلسطینی از خانه و کاشانه‌شان است.

هراس رژیم صهیونیستی ازتظاهرات گسترده مردم فلسطین
آقای مرتضی موسوی خلخالی، کاردار سابق ایران دربحرین درگفت‌وگو با خبرنگار روزنامه صبح نو؛ با اشاره به این‌که آمریکا به دنبال کم‌رنگ کردن مساله فلسطین در منطقه است، گفت: متاسفانه جنگ سوریه و تجاوز سه گانه موشکی آمریکا به سوریه موجب شده است تا موضوع فلسطین در جهان کم‌رنگ دیده شود.
این کارشناس جهان عرب، با بیان این‌که تظاهرات گسترده مردم فلسطین بازتاب گسترده‌ای در دنیا داشته است، افزود: زمانی که آمریکا و رژیم صهیونیستی به این موضوع پی بردند که این تظاهرات می‌تواند نگاه‌ها را به سمت فلسطین جلب کند، با ایجاد بحران جدید در سوریه تلاش کردند تا تظاهرات گسترده مردمی فلسطین را که بازتاب جهانی داشته تحت الشعاع اخبار خودشان قرار دهند.
وی با اشاره به این‌که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در راستای سیاست‌های آمریکا گام برمی‌دارند، تصریح کرد: متاسفانه ریاض و دیگر کشورهای عربی روی خوشی به موضوع فلسطین نشان نمی‌دهند و با سیاست‌های غربی و عبری همراه شدند. آن‌ها حتی اعلام کردند که حاضرند سفارت‌های خودشان را در اراضی اشغالی ایجاد کنند.
کاردارسابق ایران دربحرین؛ ادامه داد: وحدت گروه‌های موجود در فلسطین همانند حماس و دولت خودگردان موجب می‌شود تا نگاه‌ها به سمت فلسطین یکپارچه و رسیدن به خواسته‌هایشان زودتر محقق شود.
موسوی خلخالی، با اشاره به روز نکبت، عنوان کرد: اسرائیل از وقت شکل‌گیری سه جنگ با فلسطین و کشورهای عربی داشته است و در تمام این جنگ‌ها دیده شده است که اگر مردم در کنار ارتش به مقابله با رژیم صهیونیستی بپردازند زودتر به پیروزی دست پیدا می‌کنند. دقیقاً همانند ارتش عراق که برای مقابله با گروه‌های تروریستی داعش از حشد الشعبی یا همان نیروهای مردمی استفاده کرد و توانست به پیروزی ارزشمندی دست یابد.
وی افزود: تظاهرات گسترده مردمی فلسطین نشان می‌دهد که اگر در کنار ارتش فلسطین به مبارزه واحد با صهیونیست‌ها بپردازند به پیروزی زودهنگام دست پیدا می‌کنند. نباید فراموش کرد که اسرائیل از جنگ‌های فرسایشی و طولانی مدت هراس دارد و در برابر بسیج مردمی فلسطین نمی‌تواند دوام بیاورد.
این کارشناس مسائل منطقه، یادآور شد: اگر می‌بینیم که رژیم صهیونیستی به لبنان حمله نمی‌کند علتش این است که حزب الله به صورت مردمی در کنار ارتش این کشور به دفاع و مبارزه با اسرائیل پرداخته است و تل آویو از بسیج گسترده مردمی در لبنان هراس زیادی دارد و جرات تجاوز مجدد به این کشور را در سر نمی‌پروراند.

captcha
شماره‌های پیشین