452
سه شنبه، ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
1
معاون خبرساز و دوتابعیتی سازمان محیط زیست به ایران بازنگشت

جاخالی «مدنی»

«پای اگر فرسودم و جان كاستم/ آنچنان رفتم كه خود می‌خواستم» انگار همه استعفاهای هفت ماهه و خبرساز این روزها باید با بیت‌های شاعرانه‌ای تمام شود. پس از استعفای شاعرانه شهرداران تهران و کرج، حالا نوبت آقای «کاوه مدنی» معاون خبرساز سازمان حفاظت محیط زیست بود که پس از حضورش در ماموریتی خارجی، غزل خداحافظی را این طور بخواند و از کیلومترها دورتر از مرزهای ایران، استعفای غیررسمی‌اش را با کنایه در صفحات شخصی شبکه‌های اجتماعی‌اش به اشتراک بگذارد. این اما، همه ماجراهای مدیر دوتابعیتی 37 ساله و مستعفی سازمان حفاظت محیط زیست نیست. چرا که نام او در هفته‌ها و ماه‌های اخیر بارها در جنجالی‌ترین پرونده‌های این سازمان شنیده شد.

آیت‌الله جوادی آملی:

برقراری درس حوزه ثوابش کمتر از تعطیلی نیست

رضا برجی در گفت‌وگو با «صبح نو»:

باورمان نمی‌شود که در جنگ هستیم

آقای رضا برجی، جزو چهره‌های شاخصی است که بیش از سه دهه در حوزه جنگ، مقاومت، پیامدهای آن و... با عکس‌ها، مستندها و گزارش‌هایش فعالیت مستمر داشته و این روزها با دغدغه‌ای که در تمام این مدت او را در این مسیر هدایت می‌کند، همچنان به ساخت مستند و عکاسی در این حوزه مشغول است.

نشست چگونگی روند پیروزی فلسطین بر رژیم صهیونیستی در رام الله برگزار شد

حماس مرزهای دروغین را می‌شکند

حماس که در یک سال اخیر توانسته به توانمندی قابل ملاحظه‌ای درعرصه سیاسی فلسطین دست یابد و روحیه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی را درخود تقویت سازد درهشداری اعلام کرد که تا پایان اردیبهشت ماه تنها چند روز پس از روز«نکبت» مرزهای ساختگی با رژیم صهیونیستی را برخواهد چید.

نخستین گام در اجرای پیمان پولی دو جانبه

سوآپ ارزی ایران-ترکیه اجرایی شد

نخستین اعتبار اسنادی (LC) با استفاده از قرارداد پیمان پولی - سوآپ ارزی ریال ایران و لیر ترکیه در روز گذشته برای تأمین مالی تجارت از کشور ترکیه گشایش یافت، این امر یکی از اولین گام‌های ایران در انعقاد پیمان‌های پولی دوجانبه با کشورهاست که علاوه بر بی‌اثر کردن تحریم‌ها، افزایش ارزش پول ملی را به همراه دارد.

دکتر افروغ در نشست بررسی کتاب «ارزیابی انتقادی نهاد علم در ایران»:

ساختار، حرف انقلاب اسلامی را نمی‌شنود

نشست نقد و بررسی کتاب «ارزیابی انتقادی نهاد علم در ایران» با حضور دکتر عماد افروغ، مؤلف کتاب، دکتر مهدی گلشنی، عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف، آقای اسماعیل خلیلی، پژوهشگر و آقای جبار رحمانی، عضو هیأت علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی روز یکشنبه در خبرگزاری ایکنا برگزار شد. در این گزارش چکیده‌ای از سخنان عماد افروغ و مهدی گلشنی ارائه می‌شود.

گاندی از تلگرام کوچ می‌کرد یا می‌ماند؟

از بمباران عراق تا موشکباران سوریه

سرمقاله

آمادگی همیشگی

پناهی در دوران ممنوع‌الکاری چهارمین فیلمش را ساخت و به «کن»فرستاد

مستقل وابسته

جعفر پناهی در یادداشتی که دیروز منتشر کرد نوشته است: «امسال برای نخستین‌بار در تاریخ سینمای ایران دو فیلم از دو فیلمساز ایرانی در بخش مسابقه اصلی کن حضور خواهد داشت. این حضور، خود به خود بیانگر آن است که سینمای ایران زنده و پویا است. مسلماً این امر به مذاق کسانی که می‌خواستند مرگ سینمای مستقلِ ایران را با هر حیله و تهدید جشن بگیرند و یا با سوق دادن سینما به سمتِ سینمای حکومتی، سینمای مستقل را ریشه کن کنند، خوش نخواهد آمد.»

شماره‌های پیشین