451
دوشنبه، ۲۷ فروردین ۱۳۹۷
1

سید حسن نصرالله: اسرائیل ترسوتر از آن است که تانک‌هایش را وارد لبنان کند

راوی دردهای شهید خوش‌لفظ برگزیده‌شد

حمید حسام چهره سال هنر انقلاب

نوبت به حمید حسام رسید تا پس از سال‌ها تلاش و کوشش در عرصه نویسندگی دفاع‌مقدس عنوان چهره هنر سال انقلاب را از آن خود کند.البته او سال‌هاست بدون فکر کردن به این عناوین قلم زدن در عرصه دفاع‌مقدس را شروع کرده بود و بدون سر‌وصدا خاطرات مجاهدان حقیقی این مرز و بوم را ثبت می‌کرد.

بررسی فقهی «پول مجازی» در گفت‌وگو با دکتر محمدمهدی چگینی

ارز مجازی مستقل، به سیطره دلار پایان می‌دهد

ماجرای پول‌های مجازی و به‌ویژه بیت‌کوین، یکی از بحث‌هایی است که می‌تواند به مثابه یکی از موضوعات مستحدثه در فقه اسلامی مورد بحث قرار گیرد تا تکلیف آن روشن شود. برای طرح این مسأله گفت‌وگویی با حجت‌الاسلام دکتر محمدمهدی چگینی، یکی از پژوهشگران پژوهشگاه فقه نظام در این حوزه انجام دادیم.

سرمایه‌گذاران نوظهور در کمین کارگردانان خوش‌نام

جوانمرگی «گلشیفته»

گلشیفته مجموعه نمایش خانگی به کارگردانی آقای بهروز شعیبی، محصول سال ۱۳۹۶ است. این مجموعه کمدی-اجتماعی به تهیه کنندگی آقای علی اکبر نجفی است.

نامه جالب بچه‌های دبیرستانی در اهواز و تقاضای استفاده از کالای ایرانی در مدرسه

وقتی دانش‌آموزان معلم می‌شوند

بعد از نام‌گذاری سال 97، به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، رهبر معظم انقلاب در سخنان ابتدای سال، امسال را به‌نام «حمایت از کالای ایرانی» نامیده و تأکید کردند: «... این فقط مربوط به مسوولان نیست؛ آحاد ملت همه می‌توانند در این زمینه کمک کنند و به‌معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند...» حال که تأکید بر کمک مردم و مسوولان دولتی با هم شده است، بسیاری از مردم در راستای عملی کردن شعار سال، قدم برداشته‌اند. فرقی هم ندارد، دانش‌آموزان یا مردم عادی، هر کسی از ظن خود در تحقق این شعار قدم برمی‌دارند. برای تحقق این اتفاق هم از تغییر در کوچک‌ترین و شاید بی‌ارزش‌ترین وسایل شروع کردند.

در گفت‌وگو با تولیدکنندگان کلیپ‌های حمایتی از کالای ایرانی عنوان شد

تیزر «گیت ویژه»، عبور از خط‌قرمز

تبلیغات برای اشاعه یک موضوع جزو موارد پر اهمیتی است که همیشه در فضاهای گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد، در سال جدید نیز به واسطه توجه بیشتر به بحث حمایت از تولید داخلی گروه‌ها و افرادی در تلاش‌اند تا با طراحی تبلیغات مناسب، زمینه‌ای را برای رساندن هر چه بیشتر این موضوع و پرداخت به آن فراهم کنند.

«صبح‌نو» از عوامل مؤثر در مرگ‌ومیر پایتخت گزارش می‌دهد

قلب تهرانی‌ها روی نمودار

آمارها نشان می‌دهد مرگ‌ومیر تهرانی‌ها به دلایلی از جمله سکته‌های قلبی و مغزی و بیماری‌های از این دست بیشتر شده و این یعنی مشکلات آلودگی‌ها و تغذیه و به‌صورت کلی سبک زندگی کار خود را کرده است. بیشتر شدن مرگ‌ومیر در شهری مانند تهران که نزدیک به 10 میلیون نفر جمعیت دارد نشان می‌دهد سیاست‌های توسعه سلامت اجتماعی نتوانسته به مردم این شهر کمکی کند. آمارها می‌گویند که توجه نداشتن به سلامت جسمانی، آلودگی هوا، تغذیه نامناسب همگی باعث شده تا مرگ‌ومیر در تهران به نسبت دهه‌های گذشته افزایش چشم‌گیری داشته باشد.

بررسی فرصت‌سوزی اقتصادی دولت، در «صبح‌نو»

فاینانس ریالی، از رؤیا تا واقعیت؟

دولت‌ها برای تأمین مالی خارجی قراردادهای فاینانس را منعقد می‌کنند، قرادادهایی که در آن صرفاً تأمین مالی صورت می‌گیرد و از انتقال فناوری خبری نیست، در این میان اما دولتمردان به انعقاد قراردادهای فاینانس ریالی با کشورهای همسایه و هم‌پیمان -که در پیشرفت اقتصادی مؤثر بوده و برای هر دو کشور دارای سودها و مزایای فراوانی است- بی توجهی کرده‌اند.

چالش شورای پنجم برای جایگزینی نجفی همچنان ادامه دارد

تهران در انتظار شهردار

آقای محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران پس از هفت ماه تصدی شهرداری پایتخت، به دلیل بیماری از مدیریت پایتخت کنار کشید و حالا شهرداری تهران، حدود یک هفته‌ای می‌شود که تنها 9 ماه پس از کنار رفتن شهردار پیشین، برای مرتبه دوم با سرپرست اداره می‌شود و باید منتظر باشیم تا ببینیم شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار جدید چه تصمیمی خواهد گرفت.

سرمقاله

نتیجه نه بلیه

صبح نو

سرمقاله

نتیجه نه بلیه

جریانی نسبتاً پرکار در تلاش بوده و است که شخصیت رییس‌جمهوری کنونی آمریکا را مردی فاسد، دم‌دمی مزاج و بی‌خرد معرفی کند تا در نتیجه آحاد مردم نگرانی یا نفرت یا دلخوری‌ از نحوه استیلای لیبرال سرمایه‌داری پیدا نکنند. این تصویرسازی گرچه با واقعیت رفتارهای ظاهری و شومن‌وار ترامپ همخوانی دارد، اما نمی‌تواند توضیح‌دهنده پیچیدگی‌ها و نقشه‌های ثانوی او در تحقق شعارهای انتخاباتی و سودهای اقتصادی باشد. در واقع رییس دولت آمریکا مردی با نظام تصمیم‌گیری مشخص است که در آن برآوردسازی منافع مالی حداکثری توجیه‌کننده همه برنامه‌ها و اقدامات آن است. این سطح از اهداف، هم‌اکنون با اقبال تقریباً تمامی سران غربی در اروپا همراه شده و در هنگامه حمله به سوریه، یک اتحاد کامل علیه این کشور مستقل، اسلامی و خارج از حیطه اختیار غرب شکل گرفته است. سرکردگی ترامپ بر این قشون‌کشی نظامی، خط بطلان بر فرضیه وجود اختلاف‌های بنیادین در میان دو‌لت‌های غربی است. جایی که منافع و هدف ایجاب می‌کند، آنها پشت یکدیگر قرار می‌گیرند و دیگر خبری از ترامپ دیوانه و بی‌عقل نیست اما منادی مبارزه با تروریسم و ایفای نقش برای اعاده حقوق مردم سوریه است. این سطح از نعل وارونه زدن از چشم تاریخ، پنهان نمی‌‌ماند و حالا رییس‌جمهوری آمریکا نماد و هدایت‌کننده جریان دولت‌های مدرن است.

captcha
شماره‌های پیشین