sobhe-no.ir
450
یکشنبه، ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
5
حقه‌ای که آمریکا برای حمله به سوریه به‌کار بست

جنگ برای یک مشت دلار

بامداد شنبه به وقت دمشق، ائتلاف آمریکا، فرانسه و انگلیس اقدام به حملات موشکی به سوریه کردند، حمله‌ای نمایشی که پدافند هوایی سوریه موشک‌های متجاوزان سه‌جانبه را منهدم یا از مسیر خود منحرف کرد و این موشک‌ها به اهداف مد نظر خود نرسیدند.

خبر

صبح نو

خبر

روحانی در تماس تلفنی با بشار اسد:
ایران در کنار دولت و مردم سوریه خواهد ماند
حجت‌الاسلام حسن روحانی روز شنبه در تماس تلفنی با «بشار اسد» رییس‌جمهوری سوریه با بیان اینکه این تجاوز نقض آشکار موازین بین‌المللی از جمله منشور ملل متحد است، گفت: این تجاوز آشکار، تنها تجاوز به خاک سوریه نبوده بلکه به ثبات و استقرار کل منطقه تجاوز شده است.
رییس‌جمهوری، حرکت تجاوزکارانه سه کشور علیه دولت و ملت سوریه را اقدامی عملی برای تقویت تروریسم در منطقه دانست و تاکید کرد: نادیده گرفتن حق حاکمیت ملی یک کشور به معنای تلاش برای ایجاد بی ثباتی و ناآرامی در منطقه است. وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در کنار دولت و ملت سوریه است، اظهارداشت: در شرایطی که تروریست‌ها هر روز در سوریه متحمل شکست جدید می‌شوند، این حرکت تجاوزکارانه سه کشور قطعاً به معنای حمایت از این گروه‌های شکست‌خورده است. روحانی ضرورت احترام به تمامیت ارضی سوریه را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه مرزهای جغرافیایی سوریه به هیچ عنوان نباید تغییر کند، افزود: همانطورکه بارها تاکید کرده‌ایم حضور هر نیروی خارجی بدون اجازه دولت سوریه در این کشور، بر خلاف قوانین بین‌المللی و نوعی تجاوز به خاک سوریه است.رییس‌جمهوری اظهارداشت: هیچ دولت خارجی نمی‌تواند درباره آینده سوریه تصمیم بگیرد و تنها تصمیم‌گیر اصلی مردم سوریه هستند و جمهوری اسلامی ایران در کنار دولت و مردم سوریه خواهد ماند. رییس‌جمهوری سوریه با قدردانی از حمایت‌ها و پشتیبانی ملت و دولت ایران از ملت و دولت سوریه گفت: این حرکت تجاوزکارانه هیچ دستاوردی برای متجاوزان نداشته است.

بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:
سوری‌های مقاوم و متحدانش
 دست از ادامه راه برنمی‌دارند
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با محکومیت شدید حمله جنایتکارانه موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، این اقدام را عاملی برای تقویت اراده مقاومت ضد تروریستی و عمیق‌تر شدن کینه ملت سوریه نسبت به جنایت‌آفرینان غربی عربی دانست.
به گزارش روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخشی از این بیانیه آمده است: جنایت سحرگاه امروز (شنبه) آمریکا، انگلیس و فرانسه در حمله موشکی به سوریه با حقه، فریب و طرح ادعای دروغین استفاده سوریه از سلاح‌های شیمیایی در «دوما» صورت پذیرفت، یک جنایت آشکار و انکارناپذیر بوده که دلالت بر شکست خفّت بار آنان در حمایت از تروریست‌های تکفیری و فرصت‌سازی برای نجات آنها دارد.
این بیانیه می‌افزاید: تجربه هفت سال مقاومت و پایداری همه‌جانبه ملت، دولت، ارتش و نیروهای مردمی سوریه برابر جنگ تمام‌عیار نیابتی نظام سلطه و صهیونیسم و تروریست‌های تکفیری و عبور پیروزمندانه آنها از مرحله نخست این رویارویی بی‌امان نشان می‌دهد که سوری‌های مقاوم با همراهی متحدان راهبردی دمشق دست از ادامه راه تا پیروزی کامل نخواهند کشید و جنایتکاران و متجاوزان به این کشور و حامیان منطقه‌ای آنان نیز طرفی نخواهند بست.
این بیانیه با تأکید بر اینکه آتش این جنایت دامان عاملین و حامیان آن را خواهد گرفت با تقبیح سکوت و همراهی برخی از کشورهای اسلامی با جنایت امروز آمریکا و متحدان غربی علیه سوریه تصریح کرده است: برخی کشورهای اسلامی که در قبال جنگ تروریست‌های تکفیری علیه ملت‌های منطقه به‌ویژه جنایت سحرگاه حمله موشکی به سوریه از محکومیت سر باز زده یا سکوت و در مواردی متأسفانه اظهار خرسندی کرده‌اند بدانند در پیشگاه امت اسلامی و تاریخ هیچ پاسخی نخواهند داشت و نزد مردم سوریه نیز منفورتر از گذشته خواهند بود.

حمله موشکی به سوریه
نقض قوانین بین‌المللی است
امیر سرتیپ حاتمی در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر دفاع سوریه، اقدام جنایتکارانه آمریکا، فرانسه و انگلیس در تهاجم به کشور سوریه را نقض قوانین بین‌المللی و اصول انسانی دانست که به‌صورت بی‌شرمانه توسط مثلث شرارت اتفاق افتاد.
وی حمله موشکی به سوریه را مصداق بارز دیگری از عملکرد جنایتکارانه استکبار جهانی علیه مردم مظلوم منطقه دانست و اظهار داشت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار سال‌هاست در امور کشورهای مسلمان دخالت می‌کند که ظلم و سرکوب مردم مظلوب فلسطین نیز از جمله این جنایات توسط آنها و عوامل‌شان است.امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه لازم می‌دانم موفقیت ارتش و ملت سوریه در عملیات‌های اخیر پاکسازی غوطه شرقی و بازگرداندن امنیت به مردم این منطقه و پایتخت را نیز تبریک بگویم، خاطرنشان کرد: امیدوارم با تداوم این موفقیت‌ها، مردم سوریه به آرامش کامل برسند و این کشور ثبات کامل خود را بازیابد. وی با اعلام مجدد پایبندی جمهوری اسلامی ایران به عهد خود با ملت و دولت سوریه برای حمایت از آنها در مقابل تروریست‌ها و اشرار گفت: بر تداوم حمایت از محور مقاومت به‌ویژه ملت سوریه تاکید دارم.

captcha
شماره‌های پیشین