450
یکشنبه، ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
2
رهبر انقلاب اسلامی:

حمله به سوریه یک جنایت است

ارزهای تک‌نرخی با اقتصاد ایران چه می‌کند؟

تحول بزرگ ارزی

روزهاست که اقتصاد ایران طعم دلارهای تک‌نرخی را چشیده است. ارزهایی که تا قبل از آن هیچ‌کس تصور نمی‌کرد اگر قرار باشد در اقتصاد فقط یک نرخ داشته باشند، چه رنگ‌وبویی دارند و چه اتفاقاتی برای اقتصاد ایران رقم می‌زنند.

صبح نو

رهبر انقلاب اسلامی:

حمله به سوریه یک جنایت است

در سالروز بعثت پیامبر مکرم اسلام (ص)، جمعی از مسوولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
مهم‌ترین محور بیانات رهبر انقلاب در این دیدار بدین شرح بود:
    حمله سحرگاه امروز  (شنبه) به سوریه یک جنایت است. رییس‌جمهوری آمریکا، رییس‌جمهوری فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند.
    بنده صریحاً اعلام می‌کنم رییس‌جمهوری آمریکا، رییس‌جمهوری فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایت کردند؛ طَرفی هم نخواهند بست، سودی هم نخواهند برد؛ همچنان‌که در سال‌های گذشته در عراق، سوریه،‌ افغانستان حضور پیدا کردند و از این قبیل جنایات انجام دادند و سودی هم نبردند.
    اینکه رییس‌جمهوری آمریکا می‌گوید توانسته داعش را شکست دهد، دروغ است. هفت تریلیون دلار در منطقه خرج کردند و سودی برایشان نداشت.
    آن کسانی که دیروز آشکار و غیرآشکار از داعش حمایت می‌کردند، امروز ادعا می‌کنند که در مقابله با آنها حضور داشتند و آنها را شکست دادند! آن‌هم به دروغ، چنین چیزی نیست. آنها هیچ دخالتی نداشتند.
    در این نطقی که رییس جمهوری آمریکا همین چند ساعت قبل از این کرد می‌گوید که ما توانستیم داعش را در سوریه شکست بدهیم؛ دروغ واضح و فاضح! آنها آنجایی که لازم دانستند وارد شدند و کمک کردند، آنجایی که عناصر اصلی داعش در محاصره بودند وارد شدند و آنها را نجات دادند.
    با پول سعودی و امثال سعودی آنها توانستند این موجودات خبیث را به وجود بیاورند و به جان ملت عراق و سوریه بیندازند؛ منتها مقاومت در مقابل آمریکا و در مقابل عوامل آمریکا توانست این دو کشور را نجات بدهد بعد از این هم همین جور است.
    همین چند روز قبل از این، رییس‌جمهوری آمریکا گفت ما هفت تریلیون [دلار] در منطقه غرب آسیا -به قول او خاورمیانه- خرج کردیم و هیچ‌چیزی گیرمان نیامد. راست می‌گوید، چیزی گیرشان نیامده است و بعد از این هم آمریکا هرچه خرج کند، در این منطقه هیچ‌چیزی گیرش نخواهد آمد.
    اتهام توسعه‌طلبی به جمهوری اسلامی، مهمل و بی‌معنا و دروغ است. ما هیچ قصد توسعه‌طلبی نداریم، احتیاجی هم نداریم. ایستادن ما کنار گروه‌های مقاومت منطقه از توحید نشأت می‌گیرد. توحید لازمه‌اش این است که انسان در مقابل زورگویی ظالم به مظلوم بایستد. این حقیقت توحید است، بعثت این را به ما یادآوری می‌کند.
    هدف آمریکایی‌ها، فقط سوریه و عراق و افغانستان نیست بلکه آنها، به‌دنبال ضربه زدن به امت اسلامی و اسلام هستند، بنابراین دولت‌های اسلامی نباید خود را در خدمت اهداف آمریکا و برخی کشورهای متجاوز غربی قرار دهند.
    برای یک کشور اسلامی همچون سعودی افتخار نیست که رییس جمهوری کنونی آمریکا در تبلیغات انتخاباتی‌اش علناً در مورد آنها بگوید «گاو شیرده». ذلت از این بالاتر نمی‌شود که پول یک کشور را بگیرند و با چنین تعبیری آن را خطاب کنند.
    رییس‌جمهوری آمریکا می‌گوید «ما به سوریه حمله کرده‌ایم برای مبارزه با به کار بردن سلاح شیمیایی»! این حرف دروغ است؛ آنها [هستند که] با به کار بردن سلاح شیمیایی -نه سلاح شیمیایی و نه هر جنایت دیگری علیه بشریت- مخالفتی ندارند؛ الان روزانه یمن دارد بمباران می‌شود، این‌ها دارند حمایت می‌کنند؛ در مناطق گوناگون عالم، مسلمان‌ها زیر فشار قرار می‌گیرند، این‌ها از آن ظالم حمایت می‌کنند و به او کمک می‌کنند؛ این‌ها از اینکه مردمی رنج ببرند، درد بکشند، ناراحت نمی‌شوند. همین‌ها از صدام جنایتکار پشتیبانی کردند، حمایت کردند؛ هزاران نفر از مردم ایران و عراق به‌وسیله سلاح شیمیایی‌ای که صدام به کار برد نابود شدند یا آسیب دیدند؛ هنوز.
    ملت ما بحمدالله ایستاده است؛ ملت ایران، با تجربه چهل‌ساله خود، در مقاومت و ایستادگی پایدار است. ما این را امتحان کرده‌ایم: در مقابل دشمن، «عقب‌نشینی» مشوق دشمن است؛ در مقابل دشمن، «ایستادگی» موجب عقب رفت دشمن است.
    جمهوری اسلامی همچون گذشته درکنار گروه‌های مقاومت حاضر خواهد بود و آمریکا نیز قطعاً در اهداف خود در منطقه، شکست خواهد خورد.
    اگر به توحید اعتقاد داشته باشیم زیر بار ظلم نمی‌رویم و از مظلوم حمایت می‌کنیم. فلسفه اصرار جمهوری اسلامی ایران در حمایت از موضوع فلسطین در همین چارچوب است. بدون تردید، فلسطینی‌ها بر صهیونیست‌ها غالب خواهند شد و سرزمین فلسطین به ملت آن باز خواهد گشت.
    امیدواریم ملت ایران، ملت سوریه، ملت عراق، ملت مظلوم فلسطین، ملت کشمیر و میانمار و همه مناطقی که در دنیا مسلمان‌ها زیر فشار هستند، ان‌شاءالله در آینده نه‌چندان دوری به موفقیت دست پیدا بکنند و ان‌شاءالله بتوانند دشمنان را عقب بزنند.

captcha
شماره‌های پیشین