449
چهارشنبه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۷
7
گروهی جوان جایی برای تفریح خانوادگی ساخته‌اند که همه وسایلش ساخت داخل است

لذت و هیجان در شهربازی تمام ایرانی

شادی و هیجان تمام ایرانی. این، شاید بهترین توصیف از این شهربازی ویژه باشد. محلی که یک گروه جوان قمی، با همت مردانه خود ساخته‌اند که صفر تا 100 پروژه و همه بازی‌هایی که در شهربازی وجود دارد، به مدد خودشان انجام شده است. شهربازی که به قول خودشان می‌تواند با نمونه‌های خارجی قابل رقابت باشد و با استقبال زیادی هم از طرف مردم روبه‌رو شده است.

شورای پنجم بالاخره راضی به رفتن شهردار بیمار پایتخت شد

خط پایان

صبح نو

شورای پنجم بالاخره راضی به رفتن شهردار بیمار پایتخت شد

خط پایان

«یا‌رب این نوگل خندان که سپردی به منش/ می‌سپارم به تو از چشم حسود چمنش» این، آخرین جمله نامه خداحافظی شهردار پایتخت با کارکنان شهرداری تهران بود. آقای «محمدعلی نجفی» که دو روز پیش، دومین نامه استعفایش را به شورای شهر تقدیم کرده بود و آشکارا عنوان کرده بود که دیگر نمی‌تواند روی صندلی مدیریت کلانشهر تهران بنشیند، بالاخره توانست رضایت 15 نماینده از 21 نماینده شورای شهر را برای نماندن جلب کند و به این ترتیب، دیروز عمر کوتاه مدیریتش در شهرداری تهران
پایان یافت.
دوره‌ای هشت ماهه که البته ماه آخر آن به لطف بلاتکلیف نگه‌داشتن نامه نخست استعفایش توسط شورای شهر، به درازا کشید و تهران را بیش از سه هفته در وضعیتی عجیب نگه داشت. با شهرداری که به‌دلیل بیماری و ناتوانی از ادامه فعالیت در شهرداری تهران استعفا کرده بود، درست در همان روز استعفا، مدیرانش را عزل و نصب کرده بود و تعطیلات نوروزی و تعطیلی شورای شهر تهران هم دلیلی شده بود که بررسی استعفای نجفی در آخرین هفته سال، این‌طور به درازا بکشد. به این ترتیب، تهران نوروز 97 را به‌عنوان بی‌سروصدا‌ترین و بی‌خبرترین نوروز این سال‌ها در تاریخ خود
ثبت کرد.
او از آغاز مدیریتش در شهر با گزارشی جنجالی، مدیریت شهری پیش از خود را با اتهامات مختلفی از فساد اداری گرفته تا کم‌کاری متهم کرد و بعد در آخرین روز عمر کاری هفت ماهه‌اش، این شهر و مجموعه شهری را با تعبیر احساسی «نوگل خندان»
یاد کرد.
نجفی عصر دیروز هم در نشست فصلی مدیران شهرداری تهران، سخنرانی کرد. سخنرانی پرحاشیه‌ای که البته بخش‌هایی از آن، جنجالی هم شد. نجفی در بخشی از سخنانش گفت: «‌تشکر و عذرخواهی می‌کنم از کسانی که به‌دلیل ارتباط و علاقه به همکاری با من مسوولیتی را پذیرفتند. به اغلب آنها گفته بودم که با یکدیگر یک همکاری چهارساله را پیگیری می‌کنیم و عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم تا پایان ادامه دهم. البته این موضوع خارج از توان و اراده من بود.»
او با تشکر از نمایندگان شورای شهر که ظهر دیروز، آقای «سمیع‌الله حسینی مکارم» را به‌عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب کردند هم گفت: «‌مطمئنم در زمان ایشان هیچ رکود و رخوتی در کار شهرداری ایجاد نمی‌شود، چراکه ایشان جزو دوستانی بود که از اول مسوولیت بنده و در تنظیم برنامه من برای شورا و انتخاب مدیرانی که دعوت به همکاری شدند؛ کنار من بودند.»
برخی رسانه‌های حاضر در این نشست هم نوشتند که نجفی در پایان، با شوخی حدیث «من کنت مولاه» را درباره حسینی مکارم به کار برده است.
اما سرپرست جدید شهرداری تهران نیز کم‌حاشیه نیست. آقای «سمیع‌الله حسینی مکارم» که تا پیش از این به‌عنوان معاون اداری و مالی شهرداری تهران فعالیت می‌کرد، در حالی روی صندلی سرپرستی شهرداری تهران نشسته است که ابهام‌هایی درباره نقض قانون در انتخاب سرپرست جدید شهرداری تهران مطرح شده است. برخی می‌گویند حسینی مکارم بازنشسته شده است و به این ترتیب حائز شرط قانونی برای تصدی سرپرستی شهرداری تهران نیست. قانون در این‌باره می‌گوید، سرپرست شهرداری تهران باید از کارمندان رسمی شهرداری تهران باشد و به استناد همین بخش، برخی انتخاب حسینی مکارم را به‌عنوان سرپرست شهرداری تهران غیرقانونی می‌دانند. فرماندار تهران هم دیروز گفت که به‌دلیل جانباز بودن حسینی مکارم و درخواست او برای بازگشت به کار، حضورش در سرپرستی شهرداری تهران منع قانونی ندارد.
به‌هرحال عمر هفت، هشت ماهه شهرداری نجفی که به‌واسطه کاهش شدید فعالیت‌ها و پروژه‌های معطل‌مانده، بی‌شباهت به ماه عسل او و پایتخت هم نبود، به پایان رسید تا او که پس از استعفایش، در جواب پرسش خبرنگاران درباره دلایل این استعفا گفته بود: «بهتر آن باشد که سرّ دلبران/ گفته آید در حدیث دیگران» یک ماه بعد، دوباره با بیتی دیگر از شهرداری تهران خداحافظی کند. استعفا و خداحافظی شاعرانه‌ای که البته به نظر می‌رسد نجفی در انتخاب ابیات متناسب با حرف‌هایش هم چندان دقیق
عمل نمی‌کند.

captcha
شماره‌های پیشین