448
سه شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۷
5
اعتراف وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی به حمله موشکی در«تیفور» سوریه

رژیم اسرائیل منتظر پاسخ مقاومت باشد

حمله به فرودگاه «تیفور» در حمص توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی خبری بود که وزیر دفاع صهیونیست‌ها تلویحاً آن را برعهده گرفت. این چندمین‌بار است که جنگنده‌های صهیونیستی با شلیک موشک مواضع و نیروهای سوریه را مورد هدف قرار می‌دهند که هربار با پاسخ قاطع و واکنش سخت مقاومت روبه‌رو می‌شوند که می‌توان به انتقام نیروهای مقاومت پس از شهادت «‌جهاد مغنیه» و همچنین سقوط جنگنده صهیونیستی در آسمان سوریه اشاره کرد.

خبر

صبح نو

اعتراف وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی به حمله موشکی در«تیفور» سوریه

رژیم اسرائیل منتظر پاسخ مقاومت باشد

حمله به فرودگاه «تیفور» در حمص توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی خبری بود که وزیر دفاع صهیونیست‌ها تلویحاً آن را برعهده گرفت. این چندمین‌بار است که جنگنده‌های صهیونیستی با شلیک موشک مواضع و نیروهای سوریه را مورد هدف قرار می‌دهند که هربار با پاسخ قاطع و واکنش سخت مقاومت روبه‌رو می‌شوند که می‌توان به انتقام نیروهای مقاومت پس از شهادت «‌جهاد مغنیه» و همچنین سقوط جنگنده صهیونیستی در آسمان سوریه اشاره کرد.


خبرگزاری سوریه با اعلام اینکه این حمله بامداد شنبه به پایگاه هوایی «تیاس» معروف به «تیفور» (T-۴) در حومه حمص بوده است، خبر داد که علاوه‌بر این حمله چندین موشک، احتمالاً توسط آمریکایی‌ها به سمت پایگاه هوایی «تیفور» شلیک شده است.

وزارت دفاع روسیه: حمله به «التیفور»
توسط جنگنده‌های صهیونیستی انجام شد
وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیلی از نوع اف-۱۵ از طریق حریم هوایی لبنان بدون ورود به حریم هوایی سوریه حمله به فرودگاه نظامی التیفور این کشور را انجام دادند.
در ادامه این بیانیه آمده است: این جنگنده‌ها هشت موشک به سمت فرودگاه سوریه واقع در حمص شلیک کردند و پدافند هوایی سوریه موفق شد پنج فروند موشک را از میان این هشت موشک هدف قرار دهد.
از سویی دیگر؛ روزنامه وال‌استریت‌ژورنال و خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های وزارت دفاع آمریکا حمله موشکی آمریکا به فرودگاه «تی-۴» را
تکذیب کردند.
پیش‌تر برخی کاربران فضای مجازی از شنیده شدن صدای عبور جنگنده‌هایی از آسمان لبنان خبر داده بودند که ظاهراً درحال حرکت به سمت سوریه بوده‌اند.
تلویزیون سوریه گزارش داد سامانه‌های پدافند هوایی این کشور هشت فروند موشک شلیک‌شده به سمت فرودگاه تیفور را منهدم کرده است. در اثر این حمله چندین نفر کشته و زخمی شده‌اند.
این برای نخستین‌بار نیست که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از حریم هوایی لبنان، مراکز مهم و حیاتی سوریه را هدف قرار می‌دهند چراکه جنگنده‌های این رژیم به بهانه حمله به کاروان تسلیحاتی حزب‌الله یا ارتش سوریه، مناطق اطراف دمشق را بارها هدف قرار داده‌اند.
پیش از این سامانه پدافند هوایی سوریه در بهمن ماه سال گذشته موفق شد پس از حملات صهیونیست‌ها به مواضع محور مقاومت، یک جنگنده اف-16 رژیم صهیونیستی را در شمال مناطق فلسطین اشغالی و نزدیکی مرز این کشور منهدم و ساقط کند.

عسیران: اسرائیل به سوریه حمله کرد
«علی عسیران» یکی از نمایندگان پارلمان لبنان با اشاره به حمله صهیونیست‌ها به سوریه به تداوم اقدامات خصمانه آنها ضد لبنان اشاره و عنوان کرد: اسرائیل به سوریه حمله کرد و به تجاوزات خود به لبنان از طریق ایجاد دیوار در مقابل شهرک‌های کفرکلا و العدیسه ادامه می‌دهد و تهدید به حمله مجدد به لبنان می‌کند و این با حمایت متحدانش در دولت آمریکاست.
البته دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا نسبت به حوادث شیمیایی دو‌مای سوریه در روزهای اخیر از حمله موشکی به سوریه خبر داده بود.
هر چند که دبیرکل سازمان‌ملل در واکنش به گزارش‌های خبری درباره حمله شیمیایی در «دوما» و اتهام‌زنی‌های مخالفان دولت سوریه به دمشق در این‌باره اعلام کرده که قادر به تأیید این گزارش‌ها نیست. رییس‌جمهوری آمریکا دولت سوریه را عامل این حمله خواند.
روس‌ها که به‌دنبال این هستند بدانند چه کسی این حمله را انجام داده، نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، در این خصوص عنوان کرد: اوضاع در سوریه با حمله امروز به فرودگاه تیفور در حومه حمص خطرناک شده است. روسیه در قبال دمشق در صورت حمله آمریکا متعهد است.
لاوروف با اشاره به اینکه باید بفهیم عامل این حمله چه طرفی است، تصریح کرد: گزارش‌ها و اخبار درباره حمله موشکی به فرودگاه تیفور ضد و نقیض است اما این روند تحولات خطرناک است. اینکه بفهیم
 چه کسی به فرودگاه تیفور سوریه حمله کرده، مهم است. این تحولات باتوجه به حضور بازیگرانی که احدی از آنها برای آمدن به سوریه دعوت نکرده است و اهداف پنهان و آشکار دارند خطرناک است.

اعتراف وزیر جنگ رژیم‌ صهیونیستی
به حمله موشکی به «تیفور»
البته «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی عصر دیروز با اذعان تلویحی به دست داشتن تل‌آویو در حمله موشکی به پایگاه هوایی T-4 در سوریه، به رسانه‌های صهیونیستی گفت: نیروی هوایی از عملیاتی در سوریه بازگشته است.

موقعیت فرودگاه نظامی تیفور
فرودگاه نظامی «تیاس» معروف به فرودگاه «تیفور»‌ (T-۴) بزرگ‌ترین فرودگاه نظامی ارتش سوریه و نیروی هوایی این کشور به‌شمار می‌رود که در استان حمص و در 60کیلومتری شهر تاریخی تدمر واقع شده است. این فرودگاه ۵۴ آشیانه و یک باند اصلی و دو باند فرعی به طول سه کیلومتر دارد.
این فرودگاه نقطه تمرکز و پایگاه اساسی نیروهای سوریه و متحدانش است و نقش لجستیک و مهمات‌رسانی و امداد‌رسانی به نیروهای سوریه و متحدانش است که در استان‌های دیرالزور و حومه حماه و حلب هستند. فرودگاه تیفور در زمره یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های نظامی و راهبردی سوریه است.
گفته می‌شود؛ شهادت پسر «عماد مغنیه» در حمله رژیم صهیونیستی به بلندی‌های جولان، حمله شدید جنگنده‌های اسرائیل به مواضع ایران در سوریه، حمله موشکی اسرائیل به فرودگاه نظامی سوریه در نزدیکی دمشق، انفجارهای دو خودرو در تدمر و انفجار چند خودرو در لبنان از جمله اقدامات تروریستی اخیر رژیم صهیونیستی است که در سال‌های اخیر با شلیک موشک صورت گرفته است.

پاسخ قاطع و سخت مقاومت به تجاوزات اسرائیل
سه سال پیش هم جنگنده‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی دست به تجاوزی در منطقه‌ای در نزدیکی القنیطره و بلندی‌های جولان سوریه زدند که منجر به شهادت چندین نفر از نیروهای مقاومت و «جهاد مغنیه» پسر عماد مغنیه، از فرماندهان سابق حزب‌الله شد. در پی این اقدام «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان در خط‌و‌نشانی برای رژیم صهیونیستی از انتقام نیروهای مقاومت سخن گفت. انتقامی که به واقعیت پیوست. نصرالله درباره این انتقام گفته بود: «همان‌طور که اسرائیلی‌ها نیروهای ما را در روز روشن و حوالی ساعت 11:30 به شهادت رساندند، ما نیز نیروهای آنها را در روز روشن و در ساعت 11:30 به هلاکت رساندیم. آنها دو خودروی ما را هدف قرار دادند و ما نیز دوخودروی آنها را مورد هدف قرار دادیم. ما شهید دادیم آنها هم در مقابل کشته و زخمی دادند.»
اما همین یکی، دو ماه پیش بود که ارتش سوریه در پی حمله یک جنگنده اف-16 اسرائیل آن ‌را منهدم کرد. اتفاقی نادر که رسانه‌ها از آن به‌عنوان «پایان دوران
بزن در رو» یاد کردند.
این‌بار نیز مقاومت و ارتش سوریه بی‌تفاوت نخواهد بود و انتقام شهدای خود را خواهد گرفت.

captcha
شماره‌های پیشین