448
سه شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۷
1
اعتراف وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی به حمله موشکی در«تیفور» سوریه

رژیم اسرائیل منتظر پاسخ مقاومت باشد

حمله به فرودگاه «تیفور» در حمص توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی خبری بود که وزیر دفاع صهیونیست‌ها تلویحاً آن را برعهده گرفت. این چندمین‌بار است که جنگنده‌های صهیونیستی با شلیک موشک مواضع و نیروهای سوریه را مورد هدف قرار می‌دهند که هربار با پاسخ قاطع و واکنش سخت مقاومت روبه‌رو می‌شوند که می‌توان به انتقام نیروهای مقاومت پس از شهادت «‌جهاد مغنیه» و همچنین سقوط جنگنده صهیونیستی در آسمان سوریه اشاره کرد.

بازی استعفای شهردار و شورای شهر همچنان ادامه دارد

بلاتکلیفی در پایتخت

«سیروس مقدم» در گفت‌وگو با «صبح‌نو»

ازنگاه‌سیاسی ‌به«پایتخت» خسته‌شده‌ام

مجموعه تلویزیونی «پایتخت5» به تهیه‌کنندگی خانم الهام غفوری و کارگردانی آقای سیروس مقدم به پایان رسید و توانست پربیننده‌ترین سریال نوروزی سیما لقب بگیرد.

گزارش «صبح نو» از روستایی که با تماشاگران خانم و مسابقه فوتبالشان مشهور شد

غوغای زنانه استادیوم 209 نفره

در روزهایی که بحث بسیاری از شبکه‌های مجازی و مسوولان کشوری، حضور بانوان در استادیوم‌های ورزشی است و همین مسأله، بازخوردها، مخالفان و موافقان زیادی دارد، انتشار عکس‌هایی از مسابقه فوتبال در روستایی دورافتاده با حضور تماشاچیان زن و البته شعار زیر پیراهن ورزشی یکی از بازیکنان؛ بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشت. سراغ اهالی این روستای کوچک رفتیم و از حال و روزشان پرسیدیم. گزارش «صبح نو» را از این روستا و اهالی‌اش بخوانید.

نابسامانی ادامه‌دار فدراسیون کشتی به سود کیست؟

وزارت ورزش علیه خادم

فدراسیون کشتی از اواخر سال گذشته با استعفای غیرمنتظره رسول خادم با بلاتکلیفی و ابهام مدیریتی مواجه شد که ادامه این روند به هیچ عنوان به صلاح این رشته مدال‌آور و المپیکی نبوده و نیست.

احمد شاکری؛ در نشست بررسی چهل سال ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس:

ادبیات داستانی انعکاسی از تجربه دینی است

نخستین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی «چهل شاهد» که قرار است به بررسی چهل سال هنر و ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بپردازد دوشنبه20 فروردین‌ماه 97 با محور ادبیات داستانی و با حضور آقایان مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان, احمد شاکری، نویسنده و پژوهشگر انقلاب و دفاع مقدس و قاسمعلی فراست، نویسنده و پژوهشگر حوزه انقلاب اسلامی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

گزارشی از ایده علمی میثم علیزاده در حوزه «علوم اجتماعی محاسباتی»

پیوند ادبیات علوم اجتماعی و داده‌های فضای مجازی

ظهور اینترنت و فضای مجازی و دیجیتال چه تأثیری بر علوم اجتماعی گذاشته است؟ این سؤال مبنای بحثی است که آقای میثم علیزاده، پژوهشگر پسادکترای علوم داده در دانشگاه ایندیانا، برای معرفی یک علم بین‌رشته‌ای به نام «علوم اجتماعی محاسباتی» مطرح کرده است. او در نشستی که چندی پیش در دانشکده فیزیک دانشگاه شریف برگزار شد، سعی کرد که میان ادبیات علوم اجتماعی و ابزارهای جدید محاسبه و اندازه‌گیری به‌ویژه فضای مجازی و دیجیتال ارتباط برقرار کند. در این گزارش ایده او را مرور می‌کنیم.

سرمقاله

شاخ دلار

رهبر انقلاب با اشاره به مطالبه‌ایجاد پیام‌رسان‌های داخلی، تعرض به امنیت داخلی مردم را حرام شرعی دانستند

حکم حکومتی برای حفظ حریم داخلی مردم

شماره‌های پیشین