447
یکشنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۷
1

علت افزایش حملات دشمنان احساس خطر آنان از قدرت فزاینده ایران است

گفت‌وگو با نویسنده کتاب «مرتضی آوینی و نظریه فیلم»

آوینیِ جویای حقیقت، فرمالیست نبود

«آوینیِ نظریه‌پرداز» در این سال‌ها مهجورتر از «آوینیِ مستندساز» بوده است. طبیعتاً کتابی که به نظریه‌پردازی آوینی پرداخته باشد مهجور می‌ماند. یکی از این کتاب‌ها اثری به نام «واقع گرایی اسلامی به مثابه نظریه فیلم؛ مرتضی آوینی و نظریه فیلم» نوشته آقای محمدعلی طایی است. این کتاب که چاپ نخست آن سال 96 توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد، پایان‌نامه کارشناسی ارشد نویسنده در رشته سینما و تلویزیون در دانشگاه بولونیای ایتالیاست و تلاش کرده که به بررسی تطبیقی نظریات شهید آوینی در حوزه فلسفه و نظریه فیلم با نظریه‌پردازان مشهور غربی و به‌ویژه ایتالیایی بپردازد. به بهانه سالگرد شهادت شهید آوینی گفت‌وگویی با نویسنده این کتاب داشتیم.

گزارش میدانی «صبح‌نو» از وضعیت بازار ارز

قیمت دلار ؟ الان یا الان

شب بخوابی و صبح بیدار شوی، دلار هزار تومانی سه هزار تومان شود. بعد رییس جمهوری به سر کار بیاید که از این اوضاع و بخشنامه‌های یک‌شبه نالان باشد و کل عملکرد یک دولت چهارساله را زیر سؤال ببرد تا بگوید که دلار نباید چنین می‌شد و چنان می‌شد. همان مردی که روزهایی وعده پیش‌بینی پذیرکردن اقتصاد ایران را می‌داد، اکنون کابینه‌اش روسیاه شده است. دلار در کمتر از یک روز بیش از 800 تومان گران شده است. اکنون دلار 5800 تومانی دیگر برای ایران یک رؤیا نیست.

نرخ تضمینی خرید گندم در بلاتکلیفی هفت‌ماهه

کشاورزان سرگردانند

هفت ماه از سال زراعی (آخر شهریورماه) می‌گذرد اما هنوز دولت نرخ تضمینی خرید گندم را اعلام نکرده و کشاورزان در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.

درباره حمله سایبری سراسری جمعه شب

چقدر مقاومیم؟!

17 فروردین‌ماه بیش از 168 هزار سیستم در سراسر جهان به دلیل وجود حفره امنیتی نرم‌افزاری در تجیهزات سیسکو دچار اختلال شدند.

قلمرو شبکه ملی اطلاعات مرز جداسازی شبکه‌های داخلی و خارجی

گفت‌وگوی «صبح نو» با حجت‌الاسلام «کمیل نظافتی» که به‌دنبال دستگیری حیوان‌آزار آبادانی است

پای حمایت از مخلوقات مظلوم خدا تا آخر می‌مانم

چند وقت پیش در فضای مجازی ویدئویی از فردی منتشر شد که جلوی دوربین‌های روشن، سگی را مورد ضرب‌و‌شتم قرار می‌دهد. در زیر صدای تصویر، صدای خنده کسانی که حیوان را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند، شنیده می‌شود. انتشار این ویدئو واکنش‌های زیادی را از طرف سلبریتی‌ها و فعالان حقوق حیوانات در پی داشت. همین فشارها باعث شد تا یکی از بخش‌های خبری پیگیر ماجرا شود و درنهایت خبر دستگیری فرد آزاردهنده را به‌صورت سراسری اعلام کند. خبری که خیلی‌زود مشخص شد، دروغی بیش نبوده است.

سرمقاله

پیام سیاسی افزایش قیمت ارز چیست؟

شورای پنجم پس از سه هفته به ابقای شهردار بیمار تهران رأی داد

بازی با افکار عمومی

نجفی با وجود بیماری و عذر از مدیریت شهر؛ باید بماند. این، پیام شورای پنجم برای مردم پایتخت بود. پیامی که پس از 23 اسفندماه که اعضای شورا با حیرت، از صبح تا ظهر مشغول تکذیب استعفای شهردار تهران بودند و از ظهر به بعد، مشغول توجیه یا مخالفت با آن، بالاخره دیروز و پس از جلسه‌های غیررسمی و اظهارنظرهای متفاوت و گاه متضاد، به این نتیجه رسیدند که با وجود عذر نجفی از ماندن بر مسند شهرداری و تجویز سه پزشک به کناره‌گیری او، ادامه اداره شهر تهران را هم به نجفی بسپارند. آن هم در جلسه‌ای که طبق معمول، حاشیه‌هایش پررنگ‌تر از متن آن بود.

اشتباه بزرگ شورای شهر تهران

شماره‌های پیشین