sobhe-no.ir
445
شنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۷
2

خبر

قیمت واقعی دلار چقدر است؟

مرد هزار‌چهره بازار ارز

بازار ارز این روزها دیگر تاب واژه آشفته‌بازار را هم ندارد. بازاری که دیگر از آشفتگی هم پا را فراتر گذاشته و زمینه‌ساز بی‌ثباتی اقتصاد ایران شده است. بانک مرکزی همچنان در خواب تعطیلات ژانویه به سر می‌برد و با وجود اینکه چندین و چند ماه از آغاز سال نو میلادی می‌گذرد، هنوز هم از خواب بیدار نشده است.

صبح نو

خبر

خودروی نماینده مردم شادگان در مجلس
مورد حمله مسلحانه قرار گرفت
بر اساس اعلام منابع محلی، افراد ناشناس شب گذشته در شادگان به سمت خودروی پارک شده مجید ناصری‌نژاد نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی تیراندازی کرده و از محل متواری شدند.
این حادثه تلفات جانی نداشته است و تنها خودروی نماینده شادگان و سه خودروی دیگر مورد اصابت چند گلوله قرار گرفته‌اند. در پی این حادثه غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با حضور در شادگان از جزئیات حادثه اطلاع پیدا کرد و با نماینده شادگان نیز دیداری داشت.
نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی نیز با تایید این حادثه گفته است: ما در جلسه‌ای در شادگان بودیم که یک موتورسوار به خودروهای ما (چهار خودرو) تیراندازی کرد و از محل متواری شد ولی کسی در این حادثه آسیب ندید.
استاندار خوزستان نیز در خصوص این حادثه اعلام کرده است که نیروی انتظامی در حال بررسی حادثه شلیک به خودروی نماینده شهر شادگان در مجلس است. چند مظنون شناسایی شده‌اند. هیچ فردی در این حادثه آسیب ندیده است و احتمالاً انگیزه ضاربان شخصی بوده است.

اعتبار سخنان رییس‌جمهوری آمریکا
 از بین رفته است
آقای علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری در خصوص اظهارات رییس‌جمهوری آمریکا اظهار داشت: مردم دنیا عادت دارند به این‌که حرف‌های نامربوط و متناقض را از رییس‌جمهوری آمریکا بشنوند، اما کم‌کم اعتبار سخنان رییس‌جمهوری این کشور به واسطه تناقض‌گویی‌ها و حرف‌های غیرمنطقی از بین رفته و کسی به این حرف‌ها اعتنایی نمی‌کند.وی افزود: جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه به راه خودش که حمایت، استقلال، پیشرفت علمی و حضور فعال در منطقه است، ادامه می‌دهد و به کمک کشورهایی که همراه ایران هستند، می‌رود. جمهوری اسلامی ایران دفاع خودش را در حوزه دفاعی دارد و برای دفاع از خودش، از کسی اجازه نمی‌گیرد.

آمریکا تلاش دارد
 ایران را از منافع برجام محروم کند
امیرسرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دیدار با آلکساندر وولین وزیر دفاع صربستان به فرصت‌های پیش آمده بعد از توافق برجام اشاره کرد و افزود: دولت آمریکا به بهانه‌های واهی و به دلیل عدم پایبندی به توافقنامه‌های بین‌المللی تلاش می‌کند کشورمان را از منافع این توافق منع کند. وی با بیان اینکه انتظار داریم جامعه جهانی و افکار عمومی آمریکایی‌ها را به‌دلیل نقض عهد، تحت فشار قرار دهند، تصریح کرد: قطعاً دوستان جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان به این بدعهدی توجهی نخواهند کرد.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران موقعیت ژئوپلتیک و ژئواستراتژیک ایران و صربستان را در پشتیبانی امنیتی منطقه غیرقابل انکار دانست و ادامه داد: همکاری‌های دفاعی دو کشور خواهد توانست به ثبات و امنیت منطقه کمک شایانی داشته باشد.‌

موافقتنامه تعرفه ترجیحی ایران و اوراسیا
به‌زودی امضا می‌شود
مهدی سنایی، سفیر ایران در روسیه  با بیان این‌که وتوی قطعنامه
 ضد ایرانی انگلستان از سوی روسیه نشان داد که تحول کیفی در روابط ایران و روسیه پیش آمده و حسن اعتماد و تفاهمی که بین دو کشور برقرار شده است باعث شد تحولات مثبتی در روابط دو کشور رخ دهد و ما نتیجه آن را در شورای امنیت دیدیم، در خصوص همکاری‌های نظامی ایران و روسیه نیز گفت: همکاری‌های فنی و نظامی بین دو کشور از قبل وجود داشته و تحویل سامانه اس ۳۰۰ نقطه مهمی در تعاملات دفاعی- نظامی دو کشور بود. وی در خصوص تعرفه تجارت ترجیحی بین ایران و کشورهای اوراسیا نیز گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است در اردیبهشت ماه در قزاقستان و در اجلاس نخست‌وزیران کشورهای عضو، موضوع موافقتنامه تعرفه ترجیحی ایران و اوراسیا به امضای نهایی برسد.
سنایی با بیان اینکه همچنین ۶ شرکت نفتی دو کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا و شرکت‌های روسی نتایج اکتشاف در حوزه‌های انرژی ایران را ارائه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: اگر یک سال پیش، از وضع همکاری‌ها ناراضی بودیم، امروز روند پیشرفت همکاری‌های دو کشور را خوب می‌دانیم. طرف ایرانی انتظار دارد شرکت‌های روسی به‌ویژه شرکت‌های بزرگ کار خود را در ایران آغاز کنند.

 

captcha
شماره‌های پیشین