444
چهارشنبه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۷
4
توسط رزمندگان انصارالله صورت گرفت

حمله موشکی به ناوچه جنگی سعودی

ریاض دست دوستی به تل آویو داد

دم خروس ولیعهد خام ...

ضرب المثلی است که می‌گویند دم خروس بیرون زده! حالا حکایت ولیعهد جوان عربستانی نیز به مانند همین ضرب المثل است! حالا همه می‌دانند پشت پرده چه خبر بوده و چه کارهایی انجام می‌دادند؛ سعودی‌ها خود را مدعی برادر بزرگ‌تر سرزمین عرب می‌دانند اما به ابتدایی‌ترین اصل و فرع جهان اسلام که روزی مبارزه با اسرائیل بوده پایبند نیستند،‌ آنها حتی ماه گذشته میلادی حریم هوایی خود را برای نخستین بار بر روی هواپیماهای باربری رژیم صهیونیستی باز کردند تا نشان دهند که عزمشان را برای دوستی با بزرگ‌ترین دشمن جهان اسلام جزم کرده‌اند.

صبح نو

توسط رزمندگان انصارالله صورت گرفت

حمله موشکی به ناوچه جنگی سعودی

رزمندگان انصارالله در پاسخ به بمباران الحدیده ناوچه جنگی سعودی را مورد هدف قرار دادند .

به گزارش روسیا الیوم، «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شد که این ائتلاف توانسته است حمله یمنی‌ها به یک نفتکش سعودی را ظهر دیروز سه‌شنبه در غرب بندر الحدید دفع کند.
ائتلاف سعودی می‌گوید که حمله مزبور در نزدیکی بندر الحدیده یمن صورت گرفته است و در اثر آن، خساراتی به نفتکش سعودی وارد شده است.
این در حالی است که سعودی‌ها بنادر یمن را در محاصره دارند و مانع تردد آزاد کشتی‌های حامل کمک‌های انسان‌دوستانه به آن می‌شوند.
همچنین، خبرگزاری رویترز گزارش داد که نیروی دریایی یمن یک «کشتی جنگی ائتلاف سعودی» در دریای سرخ را مورد هدف قرار داده است.

هدف قرار دادن ناوچه ائتلاف سعودی در پاسخ به بمباران الحدیده بود
از سویی دیگر؛ یک منبع یمنی در واکنش به این خبر اعلام کرد که هدف قرار دادن ناوچه ائتلاف سعودی در دریای سرخ برای پاسخ به جنایت بمباران آوارگان یمنی در الحدیده صورت گرفت.
گفته می‌شود؛ جنگنده‌های ائتلاف سعودی - آمریکایی دوشنبه گذشته به اردوگاه آوارگان در استان «الحدیده» حمله کردند که این حملات به کشته شدن 14 شهروند و زخمی شدن 9 تن دیگر منجر شد.
به نوشته پایگاه خبری شبکه «المسیره» یمن، جنگنده‌های متجاوز سعودی در حمله به شهرستان «الحالی» در الحدیده، این جنایت جدید را رقم زدند و زنان و کودکان یمنی حاضر در این اردوگاه را به خاک و خون کشیدند.
پیش از این حملات یمن به عربستان یا ائتلاف سعودی از طریق شلیک موشک به مواضع آنها بود که در ماه‌های گذشته شاهد شلیک موشک به کاخ پادشاهی عربستان، فرودگاه ریاض و شهر ابوظبی بودیم که ناکارآمدی سامانه دفاعی آل‌سعود و قدرت یمن در دفاع از مرزهایش را نشان می‌داد.

تلاش محمد بن سلمان برای ایجاد تفرقه در یمن
از سویی دیگر؛ ولیعهد عربستان در جریان سفرش به آمریکا -که در این کشور به‌سر می‌برد- در گفت‌وگویی با روزنامه نیویورک‌تایمز مدعی شد، «ائتلاف عربی برای پایان دادن به جنگ در یمن از طریق روندی سیاسی و با ایجاد چند دستگی در  نیروهای وابسته به انصارالله و اعمال فشار نظامی بر آنها تلاش می‌کند.»
بن سلمان در ادامه ادعاهای خود، حمله موشکی نیروهای انصارالله به عربستان را «آخرین تلاش مذبوحانه آنها دانست که تنها نشان‌دهنده ضعفشان است.»

پاسخ یمن
البته، سخنان بن سلمان  واکنش رییس شورای عالی سیاسی یمن را به همراه داشت که عنوان کرد؛ ادعاهای اخیر ولیعهد عربستان مبنی بر «تلاش برای پایان دادن به جنگ یمن» را باید به سخره گرفت.
به گزارش شبکه خبری الجزیره، «صالح صماد»، رییس شورای عالی سیاسی یمن در نشستی با مسوولان نظامی در صنعاء، اظهارات اخیر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان را که گفته بود «ائتلاف عربی تلاش می‌کند جنگ در یمن را از راه چند دستگی بین نیروهای وابسته به جنبش انصارالله پایان دهد» به سخره گرفت.
صماد در این دیدار گفت: اگر بن سلمان انتظار دارد با تفرقه‌اندازی‌ها پیروز شود، در واقع منتظر تحقق امری محال است، بن سلمان باید به دنبال راه چاره دیگری غیر از تفرقه بین نیروهای ما باشد و این مساله کاملاً غیر ممکن است.

کشته شدن 10 هزار یمنی بر اثر حملات ائتلاف سعودی
ائتلاف عربستان سعودی، بیش از سه سال است که با بمباران جنگنده‌ها و یورش زره‌پوش‌های اماراتی و عربستانی علیه مردم یمن به‌ بهانه حمایت از «منصور هادی» -رییس‌جمهوری که پیشتر استعفای خود را به پارلمان یمن ارائه کرده بود- ده‌ها هزار کشته و مجروح به‌جای گذاشته است.
رژیم سعودی (ششم فروردین 1394) با عنوان عملیات «طوفان قاطعیت» به یمن حمله کرد و جنگنده‌های این کشور با هدف قراردادن پایگاه‌هایی در یمن جنگ را آغاز کردند.
طبق گزارش الجزیره و خبرگزاری فرانسه، تنها بر اثر نبردها و حملات در یمن، از زمان حمله عربستان و متحدانش به این کشور، بیش از 10 هزار غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند و بیش از 53 هزار نفر مجروح شده‌اند.

captcha
شماره‌های پیشین