442
دوشنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
3

صبح نو

درباره جعل یک نقل قول!

نمی‌خواستم آخرین یادداشت سال نود وششم به چنین موضوعی اختصاص پیدا کند اما نشد!
از سال‌ها پیش، یکی از ممیزه‌های جریان اصلاحات نسبت به اصول گرایان رفتار تشکیلاتی‌تر و هماهنگی و انسجام بیشتر بوده است.
این انسجام و رفتار تشکیلاتی موجب می‌شد، تک پرهای(غضنفرها) این جریان کمتر باشند!
از این منظر مواضع تند و تیز و نیش زبان‌های مصطفی تاج زاده که از چون اویی عجیب و دور از انتظار نیست، از دو حال خارج نیست.یا چنین رفتاری، با هماهنگی سران اصلاحات است که دوهدف را دنبال می‌کنند؛ نخست حفظ نیروها و هواداران افراطی این جریان و دوم، ارسال پیام به نظام که جریان اصلاحات همچنان ظرفیت چنین برخوردهایی را دارد! یا رفتار این عضو افراطی اصلاحات، ناهماهنگ است و تک پری (غضنفری) به جریان اصلاحات اضافه
شده است!
البته نقدهای صریح، هتاکی‌ها و نیش زبان‌های امثال تاج زاده همگی نشانه‌های خوبی برای سماحت و آستانه تحمل بالای جمهوری اسلامی است اما روی آوردن به دروغ‌های آشکار و نسبت دادن آنها به رهبری دیگر خیلی جفاست!
اخیراً  این عضو عصبانی و تندمزاج جریان اصلاحات به نقل از مهدی کروبی، جمله‌ای را به رهبری نسبت داده که ایشان در جریان محاکمه کرباسچی شهردار وقت تهران گفته‌اند:«کرباسچی باید بداند از او
گردن کلفت‌تر هم هستند.»
بر اساس اطلاع دقیق، این عبارت نه فقط از این حیث که ادبیاتش تناسبی با آیت الله خامنه‌ای ندارد، بلکه اساساً  کذب و ناصحیح است.
حال این پرسش در باره این انقلابی پشیمان قابل طرح است که آیا او تعمداً  چنین دروغی را جعل کرده است  یا حافظه او دچار اختلال شده؟ در هر دو حال اعتبار اندک او و حرف‌هایش، با چنین نسبت کذبی،
به بی اعتباری می‌گراید.
چنین رفتارهایی اثبات می‌کند امثال تاج زاده برای رسیدن به اهداف خود به اخلاق پایبند نیستند و حتی دروغ گفتن را جایز می‌دانند!
جالب اینکه کسی از آقای کروبی این نقل قول را توئیت کرده که نزد آقای کروبی هم اعتبار چندانی نداشت!
 خاطرم هست که پس از انتخابات مجلس هفتم که حواشی زیادی داشت، آقای کروبی به دعوت خبرگزاری فارس، برای بازدید و انجام مصاحبه تفصیلی به خبرگزاری آمد.(آن زمان بنده مدیر عامل خبرگزاری فارس بودم.)
مطالب جالبی در آن مصاحبه مطرح شد از جمله انتقادات تند وی به تندروهای اصلاح طلب از قبیل تاج زاده و محمدرضا خاتمی و بهزاد نبوی!
شیخ اصلاحات شدیداً  از مشارکتی‌ها و مجاهدین انقلاب گلایه داشت و می‌گفت ما داشتیم مشکلات پیش آمده بر سر انتخابات مجلس را حل می‌کردیم ولی اینها نگذاشتند!
بخشی از این اظهارات آن موقع منتشر شد که موجب حمله  و اعتراض شدید بخشی از اصلاح طلبان به آقای کروبی شد و بخش‌هایی هم به خواست او منتشر نشد.
خوب است دوستان فارس اظهارات کامل آقای کروبی در باره این طیف از اصلاح طلبان را در آرشیو بیابند و منتشر کنند تا بخشی از حقایق فی مابین این جریان بیشتر آشکار شود و چون تاج زاده‌ای از چون کروبی دیگر
نقل قولی جعل نکند!

  یادداشت
  مهدی فضائلی

captcha
شماره‌های پیشین