440
شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
2
رهبر انقلاب اسلامی: از مشکلات مردم مطلعیم

هیچ مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد

لاف جدید بن‌سلمان

بارها و بارها بر اهمیت توان دفاعی کشورمان و ارتقای آن تاکید شده است.ازنظامیان تا مقام‌های کشوری بر این نکته که آمادگی نیروهای مسلح ایران در وضعیت مناسبی است سخن گفته شده؛ نیروهای نظامی در میدان عمل چه در عرصه رزمایش‌های نظامی و چه در عرصه نبردهای عملیاتی نیز این آمادگی خود را به منصه ظهور گذاشته و دشمنان انقلاب به خوبی بر این واقف هستند، البته این مساله بیش از همه برای یک کشور در منطقه نگرانی بیشتری ایجاد کرده است؛ عربستان سعودی!

صبح نو

رهبر انقلاب اسلامی: از مشکلات مردم مطلعیم

هیچ مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد


رییس و اعضای مجلس خبرگان رهبری روز پنجشنبه 24 اسفندماه با حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبرانقلاب اسلامی دیدار کردند. مهم‌ترین محور بیانات رهبری در این دیدار بدین شرح است:
    مجلس خبرگان یک مظهر زنده‌ای است از آمیختگی دین و سیاست؛ علمای دینی، در جایگاه عالم دینی به یک کار بزرگ سیاسی هم می‌پردازند که عرض شد و در قانون اساسی ذکر شده که حالا اگر ان‌شاء‌الله آن هیات اندیشه‌ورز و کارهای آن به وجود بیاید و دنبال بشود و رشد بکند، آن‌وقت توسعه‌ فعّالیّت ها و برکات این مجلس باز هم بیشتر خواهد شد.
    این‌که جمهوری اسلامی در حال یک مبارزه‌ همه‌جانبه است،
کسی تردید ندارد؛ همه این را قبول داریم که جمهوری اسلامی در حال یک مبارزه‌ سخت و یک مبارزه‌ همه‌جانبه است؛ نه‌فقط در زمینه‌ سیاسی، [بلکه] در زمینه‌ فرهنگی، در زمینه‌ اقتصادی، در زمینه‌ اجتماعی، در زمینه‌ امنیّتی، ما در حال مبارزه‌ایم. [البتّه] جنگ نظامی و مبارزه‌ نظامی هم در برهه‌ای از زمان بوده که متوقّف شده و [الآن] نیست امّا سخت‌تر از آن، جنگ‌های امنیّتی است، جنگ‌های اقتصادی است، جنگ‌های فرهنگی است که ما در جریانیم و در حال جنگیم؛ این را هیچ‌کس نمی‌تواند انکار‌کند.
    برخی به «مبارزه سخت و جنگ دشوار سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی ایران با هجوم همه جانبه دشمنان» معترضند و فکر می‌کنند جمهوری اسلامی این جنگ را شروع کرده است، اما این تصور، نوعی غفلت است چرا که نفس وجود جمهوری اسلامی و حکومت دینی، دشمنان دین را به جنگ و هجوم می‌کشاند همچنان‌که به استناد آیات مکرر قرآن، جبهه حق در تمام طول تاریخ همواره در معرض تهاجم جبهه باطل بوده است.
    دولت اسلامی -یعنی مسوولین دولتی، قوّه مجریّه، قوّه‌ قضائیّه،
قوّه‌ مقنّنه- هم علما، وظیفه‌شان این است که تربیت ایمانی کنند این ملّت‌را؛ تربیت تقوائی کنند این ملّت را؛ تربیت صبر، تربیت احسان بین مردم و بین مؤمنین؛ ما باید مردم را این‌جوری تربیت کنیم.
    ما  امروز با یک جبهه‌ عظیم سیاسی و مالی و اقتصادی و نظامی و امنیّتی و مانند اینها مواجهیم؛ تقریباً همه‌ دستگاه‌های تبلیغاتی دنیا علیه ما دارند حرف می‌زنند و کار می‌کنند؛ دستگاه‌های مالی وابسته به صهیونیست‌ها و وابسته به آمریکا و مستکبرین علیه ما دارند کار می‌کنند؛ همه‌ آنها دارند کار می‌کنند. البتّه ما به‌حمدالله ایستاده‌ایم؛ این ایستادگی هم به برکت همان تقوا و ایمانی بوده است که در قشر عظیمی از مردم ما بحمدالله وجود دارد،
    وظیفه‌ مهمّ ما، هم [به‌عنوان] مسوولین اداری و دولتی و موظّفینِ در بخش‌های مختلف نظام و هم به‌عنوان علمای دین، این است که از طریق زبان و عمل، مردم را به سوی تقوا و به سوی احسان و به سوی صبر و به سوی پاکیزگی و مانند اینها حرکت بدهیم.
 بعد، اگر چنانچه این[طور] شد و خدای متعال را همراهِ خودمان دانستیم، نتیجه‌اش این می‌شود که در مواجهه با قدرت‌ها، شجاعانه حرکت می‌کنیم.
    به‌حمدالله امروز نسل خوبی هستند. این‌که من عرض می‌کنم، شعار نیست، با اطّلاع عرض می‌کنم. یک نسل جدیدی، یک رویش جدیدی در کشور به وجود آمده؛ مخصوص یک جای خاص هم نیست، مخصوص یک بخش خاصّ فکری و عملی هم نیست؛ در بخش‌های فرهنگی، در بخش‌های تبلیغی، در بخش‌های هنری، در بخش‌های علمی، در بخش‌های فلسفی، یک مجموعه‌ عظیمی از جوان‌ها به وجود آمده‌اند که اینها به‌معنای واقعی کلمه مؤمن بالله و مؤمن به این راهند.
    هرچه می‌گذرد، اعتقاد بنده بیشتر می‌شود به اینکه ان‌شاءالله فردای این کشور از امروز این کشور به‌مراتب بهتر خواهد بود و انقلاب پیشتر خواهد رفت. البتّه مشکلات داریم؛ بله می دانیم این مشکلاتی را که آقایان در سخنرا‌نی‌ها [می گویند] -که گزارش مطالب آقایان را به من دادند؛ بنده هم با اغلبِ آنچه آقایان بیان کردید موافقم و مطّلعم از آنچه ذکر کردید از شهرهای مختلف و استان‌های مختلفی که با آنها ارتباط دارید؛ مشکلات مردم، مشکلات معیشتی و شکایاتی را که مردم دارند می دانیم- لکن به ‌نظر ما همه‌ اینها قابل حل و قابل رفع است.
ان‌شاءالله در چند روز آینده ما صحبت‌هایی با مردم خواهیم داشت و شاید بیشتر در این زمینه صحبت کنیم. مشکل لاینحلّی ما در کشور نداریم.

captcha
شماره‌های پیشین