440
شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
1
رهبر انقلاب اسلامی: از مشکلات مردم مطلعیم

هیچ مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد

لاف جدید بن‌سلمان

بارها و بارها بر اهمیت توان دفاعی کشورمان و ارتقای آن تاکید شده است.ازنظامیان تا مقام‌های کشوری بر این نکته که آمادگی نیروهای مسلح ایران در وضعیت مناسبی است سخن گفته شده؛ نیروهای نظامی در میدان عمل چه در عرصه رزمایش‌های نظامی و چه در عرصه نبردهای عملیاتی نیز این آمادگی خود را به منصه ظهور گذاشته و دشمنان انقلاب به خوبی بر این واقف هستند، البته این مساله بیش از همه برای یک کشور در منطقه نگرانی بیشتری ایجاد کرده است؛ عربستان سعودی!

قرارداد بزرگ نفتی با روسیه بسته شد

همراه سیاسی؛ شریک اقتصادی

دومین قرارداد به شیوه مدل جدید (IPC) در 23 اسفندماه منعقد شد اما این‌بار اروپایی‌ها طرف قرارداد نبودند و دومین قرارداد بزرگ نفتی میان شرکت ملی نفت ایران، شرکت زاروبژنفت روسیه و دانا انرژی با هدف توسعه میدان‌های مشترک آبان و پایدار غرب امضا شد.

چهارمین جشنواره فیلم عمار غزه آغازشد

«عمار» در خط مقدم مقاومت

چهارمین دوره اکران‌های جشنواره مردمی فیلم عمار غزه با عنوان «روزهای سینمای مقاومت» با حضور چهره‌ها، رهبران فلسطینی، گروهی از کارگردانان، هنرمندان و فعالان عرصه سینما و تلویزیون و با پیام ویدیویی پدر شهید مصطفی احمدی روشن در غزه آغاز به کار کرد.

گزارش «صبح نو» از وضعیت مبارزه با قاچاق کالا

قانون زیر چرخ قاچاقچیان

ورود کالاهای قاچاق به کشور موضوع تازه‌ای نیست اما اینکه میزان و تنوع آن هرسال بیشتر می‌شود و آسیب‌هایی که به بخش‌های اقتصادی و حتی سلامتی مردم می‌زند قابل تأمل است. از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در بارهای قاچاق، قاچاقچیانی که مسلماً پر زور هم هستند یافت می‌شود. البته قوانین در برخود با این کالاهای قاچاق روشن است اما توانایی برخورد ندارد.

دکتر چاوشی در نشست «اقتصاد فرهنگ»:

فلسفه صدرا استعداد تولید علوم انسانی را دارد

همایش «اقتصاد فرهنگ؛ سیاست‌های آموزشی» هفته گذشته با سخنرانی اساتید دانشگاه و پژوهشگران جوان در دانشگاه تهران به همت موسسه اشراق برگزار شد. یکی از سخنرانان نشست دکتر محمدتقی چاوشی، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بود که با موضوع «فتوت و قناعت» به سخنرانی پرداخت.

نقض مضاعف قانون توسط دو شغله‌ها

سرمقاله

گردنه‌های نفس گیر

نجفی استعفا داده اما چنددستگی‌ها در شورا معرفی شهردار جدیدرا دچار چالش کرده است

سردرگمی در بهشت بدون کلیددار

ظهر چهارشنبه گذشته بالاخره پس از چند ساعت تکذیب اعضای شورای شهر، استعفای آقای «محمد علی نجفی» از شهرداری تهران تأیید و اعلام شد تا ماه عسل کوتاه آقای شهردار در خیابان بهشت، چون دیگر مناصب او در این سال‌ها چند ماهی بیشتر به طول نکشد و به دلیل بیماری نجفی که البته به گفته رییس شورا غیر قابل انتشار است، صندلی شهردار تهران تنها 7 ماه پس از حضور نجفی روی آن، دوباره خالی شود. ماجرایی که در صورت ادامه آن با روند کنونی، کابوس تغییرات پیاپی و بی‌نتیجه دوره نخست شورای شهر را دوباره یادآوری و زنده خواهد کرد.

شماره‌های پیشین