439
چهارشنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
8

خبر

در روز استیضاح وزیر برای دو پرواز هم مشکل پیش آمد

تکرار تلخ تراژدی تأخیر

تأخیر پروازی در شرکت‌های هواپیمایی داخلی در حال افزایش یافتن است. در این بین اما مسوولان مرتبط بی سر و صدا و با زیر پا گذاشتن قوانین رسمی کشور و همچنین قوانین رسمی جهانی مسافران را از رسیدن به حق طبیعی خود با اتکا به ابزار ارعاب، تهدید و در نهایت بی‌احترامی محروم می‌کنند.

صبح نو

خبر

اعتراض فرمانداری،  دلیل قانونی ندارد
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا گفت: فرمانداری تهران هیچ دلیل قانونی برای اعتراض به مصوبه شورا در خصوص الزام شهرداری تهران به ارائه لیست املاک و اراضی شهر تهران به شورا ارائه نکرده است. آقای محمد سالاری در جریان بررسی نامه فرمانداری تهران در خصوص اعتراض هیات تطبیق به مصوبه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران گفته است: پیشنهادی الحاقی به بند ج تبصره ۲۰ لایحه بودجه ۹۷ شهرداری تهران از سوی تعدادی از اعضای شورای شهر تهران مطرح شد و به تصویب اعضای شورای شهر رسید مبنی بر اینکه شهرداری تهران مکلف است لیست املاک و اراضی شهر را که قصد فروش یا تهاتر آن را دارد برای تأیید به شورای شهر ارائه دهد.
وی در‌باره دلیل اصرار شورا به این مصوبه اضافه کرد: اکنون آیین نامه معاملاتی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران به تأیید شورای شهر نرسیده و از طرفی به موجب اختیاراتی که شهرداری دارد، حتی دادستانی و قوه قضاییه هم نتوانستند به موضوع واگذاری املاک به اشخاص حقیقی و حقوقی که در دوره مدیریت شهری گذشته صورت گرفت، ورود پیدا کنند. سالاری ادامه داد: به موجب قانون شوراها، تأیید فروش، مقاطعه، اجاره و استیجاره که به نام شهر و شهرداری صورت می‌گیرد می‌بایست به تصویب شورای شهرها برسد و ما به موجب وظیفه‌ای که داشتیم تصمیم گرفتیم تا شهرداری تهران یکبار لیست املاک و اراضی راکه قصد فروش یا تهاتر آنها را دارد برای تصویب به شورای شهر ارائه دهد.
 
درآمد روزانه ۳ تا ۴ میلیون تومانی متکدیان پایتخت
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری درآمد روزانه ۳ تا ۴ میلیون تومانی متکدیان پایتخت از دستگاه‌های اطلاعاتی وامنیتی درخواست کرد باندها و سرشاخه‌های تکدی گری را شناسایی و با آنها برخورد کنند. آقای سلمان خدادادی با انتقاد از اینکه برخی متکدیان پایتخت روزانه ۳ تا ۴ میلیون تومان درآمد دارند فرهنگ سازی و عدم کمک مردم را مهمترین راهکار حل معضل تکدی گری دانست و گفت: نهادهای فرهنگی باید با فرهنگ سازی مناسب جامعه را نسبت به عدم کمک به متکدیان حرفه‌ای آگاه کنند. نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی تنها راهکار ریشه کردن تکدی گری را عدم کمک مردم دانست و افزود: شهرداری به تنهایی از پس جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان بر نمی‌آید و باید این مهم با همکاری سایر دستگاه‌ها به‌ویژه نیروی انتظامی و دستگاه قضا و مردم تحقق یابد. وی با تاکید بر اینکه بخش عمده‌ای از متکدیان پایتخت به‌صورت باندی و سازماندهی شده فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: درآمد بالای تکدی‌گری باعث شده افراد به سمت و سوی این معضل روی بیاورند؛ به صورت جدی می‌طلبد دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی این افراد را شناسایی و برخورد قاطع با آنها را در دستور کار قرار دهند.
 
۶۰ تا ۷۰ درصد جرائم فضای مجازی در تلگرام
رخ می‌دهد
دادستان کل کشور یکی از مهم‌ترین مشکلات موجود در مواجهه با جرائم فضای مجازی را در دسترس نبودن سرورها دانست و گفت: بین ۶۰ تا ۷۰ درصد این جرائم در فضایی مانند تلگرام خارج از دسترس رسیدگی است. حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور با اشاره به گسترش روزافزون استفاده از اینترنت و فضای مجازی گفت: با توجه به گسترش روزانه اینترنت و فضای مجازی شاهد افزایش جرایمی در حوزه سایبری هستیم که بعضاً در قانون جرائم رایانه‌ای احصا نشده است. وی با اشاره به کمبود نیرو و امکانات در دستگاه قضایی، تأثیر آن بر حوزه رو به گسترش جرائم رایانه‌ای و فضای مجازی را کاملاً مشهود دانست و افزود: کمبود نیرو و امکاناتی که در دستگاه قضایی و دادستانی وجود دارد، در دادسرای جرائم یارانه‌ای هم کاملاً مشهود است و به همین دلیل ورودی و خروجی پرونده در این دادسرا با وجود همه تلاشی که همکاران ما انجام می‌دهند، اصلاً متناسب با نیرو و امکانات این مجموعه نیست.
 
مراجع رسمی تخلف در فروش گوشت‌های لاکچری را گزارش نکردند
رییس سازمان تعزیرات حکومتی می‌گوید درباره گوشت گوساله‌های لاکچری، تخلفی از سوی مراجع رسمی به تعزیرات اعلام نشد.
آقای جمال انصاری در پاسخ به سئوالی درباره قیمت‌های کذایی در سوپرمارکت‌های آنلاین و منفعل بودن تعزیرات در خصوص این موارد و موضوعاتی مثل گوشت گوساله‌های لاکچری و هویج آمریکایی 90 هزار تومانی اظهار کرد: ما موافقیم که شفافیتی در این حوزه ایجاد شود و بتوانیم به نقطه‌ای برسیم که کالا و خدمات ارائه شده به مردم، قیمت کف و سقف داشته باشد.
وی اضافه کرد: معتقدیم همان‌طور که عدول از یک سقفی مشمول تخلف گران‌فروشی و برخورد است، خروج از قیمت حداقل نیز می‌تواند اختلالاتی در حوزه اقتصادی ایجاد کند اما هنوز تعریف مشخص و عینی در این مورد نداریم.
انصاری تصریح کرد: بنا به قاعده، رویه جاری یا الزاماتی که داریم، در ارتباط با موضوعاتی که مصداقاً بیان کردید، تخلف اعلام شود، برخورد کرده و می‌کنیم اما در ارتباط با موضوع گوشت که در رسانه‌ها هم خیلی مطرح شد، تخلفی به سازمان تعزیرات از سوی مراجع رسمی اعلام نشد.

captcha
شماره‌های پیشین