439
چهارشنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
5
سوم آوریل در انگلیس «روز تنبیه مسلمانان» نامگذاری شد

اسلام‌ستیزی لندنی

درتازه‌ترین اقدامات علیه اسلامگرایان در انگلیس نامه‌ای با عنوان «روز تنبیه مسلمانان» درمیان شهروندان این کشور منتشر شده که گویای اقدامات جدید غربی‌ها در همراهی و حمایت از «اسلام‌هراسی» را نشان می‌دهد.

خبر

صبح نو

خبر

افزایش ۲ برابری حجم خرید تسلیحاتی
مصر و عربستان
به گزارش مرکز تحقیقات بین‌المللی صلح «استکهلم» روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که عربستان و مصر طی پنج سال گذشته واردات سلاح و تجهیزات نظامی را افزایش داده‌اند.
مرکز استکهلم «SIPRI» افزود: عربستان واردات سلاح را بین سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ به میزان ۲۲۵ درصد در مقایسه با سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ افزایش داده است و واردات سلاح به مصر نیز طی پنج سال گذشته به میزان ۲۱۵ درصد افزایش یافته است.
این مرکز بین‌المللی در ادامه گزارش خود نوشت: انتقال سامانه‌های عمده تسلیحاتی در سطح جهانی بین سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ به میزان ۱۰ درصد در مقایسه با پنج سال گذشته افزایش یافته است.
منطقه خاورمیانه که بیشتر کشورهای آن طی پنج سال گذشته درگیر جنگ هستند، ۳۲ درصد از واردات تسلیحاتی جهان را به خود اختصاص داده است. کشورهای آمریکا و فرانسه دو کشور عمده وارد کننده سلاح به این منطقه هستند و عربستان، مصر و امارات بیشترین آمار خرید سلاح از این کشور را دارند.

فؤاد معصوم از تأیید بودجه سال ۲۰۱۸ عراق خودداری کرد
به گزارش شبکه دجله «فؤاد معصوم» رییس‌جمهور عراق از تأیید بودجه عمومی سال ۲۰۱۸ دولت عراق خودداری کرد.
بر اساس این خبر بعد از اینکه اخیراً با وجود جدل‌های زیاد پارلمان عراق بودجه را تأیید کرده بود، رییس جمهور این کشور ضمن خودداری از تأیید آن، بودجه را بار دیگر به پارلمان ارجاع داد.
کاهش سهمیه اقلیم کردستان در بودجه سال جاری عراق یکی از دلایل اصلی اختلاف نظر جریان‌های کُرد با بودجه ارائه شده به پارلمان بود که تا تحریم جلسات بررسی بودجه هم پیش رفت اما نهایتاً حدود ۱۰ روز پیش پارلمان بودجه سال ۲۰۱۸ عراق را تصویب کرد.

انفجار در نزدیکی خودروی رامی حمدالله
 به محض ورود به غزه
شبکه المیادین دیروز سه شنبه از انفجار بمبی که خودروی نخست‌وزیر دولت وابسته به تشکیلات خودگردان و نیز رییس سازمان اطلاعات فلسطین را به محض ورود به غزه هدف قرار داده بود، خبر داد.
بنابر این گزارش ، بمبی که خودروی رامی حمد الله نخست وزیر دولت وفاق ملی و نیز ماجد الفرج، رییس سازمان اطلاعات فلسطین را هدف قرار داده بود،‌ از فاصله دور منفجر شد و هفت زخمی برجای گذاشت. این انفجار به محض ورود خودروی او به غزه رخ داد.
رامی حمدالله به رغم انفجار برای افتتاح مرکز شیرین‌سازی آب به غزه وارد شد. این انفجار خسارت‌هایی را به خودروهای حاضر در محل وارد کرد.
نخست‌وزیر دولت وفاق ملی ادامه داد: توطئه‌ای بزرگ ما را هدف قرار داده و ما اجازه آن را نمی‌دهیم.
در این راستا حماس امروز جنایت هدف قرار دادن خودروی رامی حمدالله را بخشی از تلاش‌ها برای نابودی امنیت غزه و ضربه زدن به وحدت و آشتی ملی فلسطین اعلام کرد و افزود: همان دستانی که در ترور مازن فقها و سرتیپ توفیق ابو نعیم دست داشتند در این حادثه نیز مقصرند.
حماس اتهامات تشکیلات خودگردان فلسطین علیه این گروه را محکوم کرد و از وزارت داخلی و بخش‌های امنیتی خواست فوراً تحقیقات در این باره را آغاز کنند.

توافق ترکیه و عراق برای عملیات مشترک علیه پ‌ک‌ک
به گزارش روسیا الیوم، بکر بوزداغ، سخنگوی دولت ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی بعد از نشست کابینه در آنکارا گفت: مذاکرات با دولت عراق مثبت بود و ما به توافقی برای عملیات مشترک علیه حزب کارگران کردستان ترکیه(پ‌ک‌ک) دست یافتیم. در چارچوب این توافق طرف عراقی با جدیت به مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد.
وی درباره زمان آغاز عملیات در شمال عراق گفت: زمانی که عملیات شروع شود همگان خبر آن را خواهند شنید. بهتر است کسی از من انتظار نداشته باشد که جدول زمانی درباره این عملیات اعلام کنم. زمانی که جنگنده‌ها و نیروهای ما را ببینید خواهید فهمید که عملیات شروع
 شده است.
مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه هفته گذشته اعلام کرده بود که عراق و ترکیه اقدامات مشترکی علیه حزب کارگران کردستان(پ‌ک‌ک) اتخاذ
خواهند کرد.

captcha
شماره‌های پیشین