439
چهارشنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
5
سوم آوریل در انگلیس «روز تنبیه مسلمانان» نامگذاری شد

اسلام‌ستیزی لندنی

درتازه‌ترین اقدامات علیه اسلامگرایان در انگلیس نامه‌ای با عنوان «روز تنبیه مسلمانان» درمیان شهروندان این کشور منتشر شده که گویای اقدامات جدید غربی‌ها در همراهی و حمایت از «اسلام‌هراسی» را نشان می‌دهد.

خبر

صبح نو

سوم آوریل در انگلیس «روز تنبیه مسلمانان» نامگذاری شد

اسلام‌ستیزی لندنی

درتازه‌ترین اقدامات علیه اسلامگرایان در انگلیس نامه‌ای با عنوان «روز تنبیه مسلمانان» درمیان شهروندان این کشور منتشر شده که گویای اقدامات جدید غربی‌ها در همراهی و حمایت از «اسلام‌هراسی» را نشان می‌دهد.

نامه‌هایی که تحت عنوان «روز تنبیه مسلمانان» در روزهای اخیر درانگلیس توزیع شده‌اند، مردم این کشور را به شکنجه و سلاخی کردن مسلمانان در یک روز مشخص شده، تشویق کرده است.
عنوان «روز تنبیه مسلمانان» که در قالب نامه‌ای منتشر و برای شهروندان انگلیسی ارسال شده، آمده است؛ در این نامه‌های ارسالی روزسوم آوریل (دوشنبه 14 فروردین ماه) «روز تنبیه مسلمانان» نامگذاری شده است و به هر نوع خشونتی که علیه یک مسلمان اعمال شود، امتیازی تعلق می‌گیرد؛ از 25 امتیاز برای کشیدن روسری از روی سر زنان مسلمان تا 500 امتیاز برای به قتل رساندن یک مسلمان و 1000 امتیاز برای به آتش کشیدن یک مسجد در نظر گرفته شده است.
 در ادامه این نامه که گاردین آن را منتشر کرده، آمده: «آیا شما مانند اکثریت مردم یک گوسفند هستید؟ گوسفند از دستورات پیروی می‌کند و به آسانی هدایت می‌شود. آنها مجوز تاخت و تاز بر ملل غالباً سفیدپوست اروپا و شمال آمریکا را به افرادی داده‌اند که هیچ‌چیز جز آزاردادن ما و تبدیل دولت‌های مردم‌سالار به حکومت پلیسی مذهبی نمی‌خواهند.»
گفته می‌شود؛ مردم در برادفورد، لندن و شفیلد گزارش داده‌اند که نامه‌هایی با محتوای خشونت‌آمیز علیه مسلمانان دریافت کرده‌اند.
انجمن‌های مسلمانان از پلیسِ ضدتروریسم بریتانیا درخواست کرده‌اند درباره نامه‌هایی که از سوی فرد یا افراد ناشناسی ارسال می‌شود و در آن مردم را به حمله به مسلمانان دعوت می‌کنند، تحقیق کنند.
«ایمان عطا» نماینده غرب برادفورد با اشاره به این موضوع در پارلمان لندن، گفت: «بعضی از افراد در حوزه انتخاباتی او این نامه را دریافت کرده‌اند.
نه تنها برای افرادی که این نامه را دریافت کرده‌اند بلکه این رویداد درعرصه جامعه طبیعتاً بسیار مضطرب‌کننده است.»
وی در ادامه گفت: «من از مردم می‌خواهم هوشیار باشند و هرگونه فعالیت مشکوک را به پلیس گزارش کنند.»
«ایمان عطا» که فعالیت‌های ضدمسلمانان را نظارت می‌کند، افزود: «این نامه‌ها باعث ایجاد رعب و وحشت زیادی در جامعه شده است و مردم می‌پرسند آیا آنها امنیت دارند، آیا فرزندان آنها می‌توانند در امنیت بیرون از خانه بازی کنند. ما مردم را به آرامش دعوت می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم اگر یکی از این نامه‌ها را دریافت کردند به پلیس تلفن کنند.»

آغاز تحقیقات پلیس انگلیس درباره نامه‌های «روز تنبیه مسلمانان»
علاوه بر این، پلیسِ مبارزه با تروریسم شمال شرق بریتانیا مشغول تحقیق در مورد این نامه‌هاست. پلیس می‌گوید: «ضروری است که تمام نامه‌ها و پاکت‌نامه‌ها به عنوان مدرک به پلیس تحویل داده شود، این اتفاقی نادر است و ما درخواست داریم هوشیار و آرام باشید، سرویس‌های پشتیبانی ما آماده به خدمت هستند.»
«تیم فاربر» دستیار ارشد مشاور پلیس جنوبی یورکشایرانگلیس ضمن، تأیید ارسال این‌گونه نامه به مردم، عنوان کرد: «سه گزارش از نامه‌ها در این منطقه دریافت شده است و این نامه‌ها بسیار مضطرب‌کننده است و به مردم حق می‌دهیم که نگران باشند، اما می‌توانم به مردم اطمینان بدهم که ما این اسناد و نامه‌ها را بسیار جدی گرفته‌ایم و تحقیقات دقیق در این موضوع در حال انجام است، جرائم نفرت‌پراکنی در هر شکلی تحمل نخواهد شد و ما با همکاران‌مان در واحد مبارزه با تروریسم همراهی خواهیم کرد تا زمانی که مطمئن بشویم کسانی که دست به این کار زده‌اند به عدالت تحویل داده شوند.
به نظر می‌رسد تعدادی از این نامه‌ها ازمنطقه شفیلد (شفیلد در شمال انگلستان واقع در شهرستان یورکشایر جنوبی و امن‌ترین شهر انگلستان لقب گرفته) ارسال شده است.
پلیس انگلیس اعلام کرده تاکنون 6 مورد از دریافت چنین نامه‌هایی در یورکشایر غربی گزارش شده است. خاستگاه و فرستنده این نامه‌ها هنوز مشخص نشده است. یک دیده بان اسلام ستیزی می‌گوید این نامه‌ها سبب ایجاد نگرانی جدّی میان مسلمانان درباره امنیت‌شان
شده است.

شکل گیری حزب ضد اسلام در انگلیس
البته؛ درسال‌های گذشته شاهد شکل گیری حزبی با رویکرد ضد اسلامی در انگلیس را شاهد بودیم. حزبی که به منظور فعالیت‌های ضد اسلامی در عرصه سیاست دست به اقداماتی زدند و برای توسعه اهداف اسلام‌هراسی خود تظاهرات خیابانی در طول سال‌های اخیر راه اندازی کردند.
گفته می‌شود، فضاهای مجازی از جمله فیس بوک در ساماندهی هزاران شرکت کننده در این‌گونه تظاهرات ضد اسلامی در لندن نقش داشته است.

اعتراض مسلمانان انگلیس به راهپیمایی
 ضد اسلامی
براساس گزارش رویترز، مسلمانان انگلیس هم در اعتراض به این‌گونه رفتارهای ضد دینی و اسلام‌هراسی بارها دست به تظاهراتی زدند و سران جامعه مسلمانان انگلیس به‌طور رسمی عنوان کردند که از سازمان‌دهندگان برنامه‌های ضد اسلامی و اسلام هراسانه شکایت کرده‌اند.
حال باید دید هدف از نام‌گذاری «روز تنبیه مسلمانان» در انگلیس چیست؟ آیا دولت این کشور پاسخ روشنی در این خصوص خواهد داد و یا اینکه چون گذشته که در خصوص انتشار کتاب آیات شیطانی و آتش زدن کتاب‌های مقدس مسلمانان که در این کشور روی داد سکوت کرد، بار دیگر از اسلام‌هراسی در انگلستان حمایت می‌کند یا اینکه موضع روشنی را اعلام
خواهد داشت.

captcha
شماره‌های پیشین