438
دوشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
1
آذری جهرمی: کلان‌داده‌های ما نباید خارج از کشور ذخیره شوند

هشدار وزارت‌ارتباطات درباره اعتماد به تلگرام

آذری جهرمی وزیر ارتباطات با اشاره به اعتماد به تلگرام گفته است که به لحاظ حاکمیتی نمی‌توان به این مساله اعتماد کرد و ما باید بتوانیم نظام اقتصادی را درون کشور و حاکمیت خود مدیریت کنیم

گفت‌وگو با دکتر خسروپناه درباره نوآوری‌های علمی‌اش

فلسفه متحول نشود، علم دینی تولید نمی‌شود

حجت‌الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه، رییس موسسه حکمت و فلسفه ایران، از اندیشمندانی است که در حوزه‌های فلسفی، کلامی و فقهی ایده‌های نویی را در فضای فکری کشور مطرح کرده است. ایده‌هایی که شاید در میان موافقان و مخالفان او کمتر مورد دقت قرار گرفته است. در گفت‌وگو با او به بازخوانی این نوآوری‌های علمی پرداخته‌ایم.

چند جوان خوشفکر پویشی به راه انداخته‌اند که مثل بمب صدا کرده است

پای کار ایرانیم با عشق

ماجرا از یک فکر ساده آغاز شد و به پویش رسید. پویشی که در آن چند جوان که شغل دولتی هم دارند، از مردم می‌خواهند کالای ایرانی بخرند و از تولیدکننده ایرانی حمایت کنند. مردم، نمایندگان مجلس و دانشگاه‌های زیادی از این پویش مردمی خودجوش حمایت می‌کنند. پویشی که یکی از اعضای گروه فکر اولیه و مسوول اجرایی آن، آقای «سیدمصطفی موسوی‌نژاد» است. جوانی 30 ساله که در روزهای پایانی سال و به بهانه خرید عید نوروز، دنبال فرهنگ سازی این اتفاق خوب است. با شعاری دوست‌داشتنی: «پای کار ایرانیم.»

رییس سازمان سینمایی از اهمیت تولیدات استراتژیک سینمایی به «صبح نو»می گوید

سوریه، خاکریز اول کشور است

نبرد با داعش و نابودی گروه‌های تکفیری که تا مدت‌ها تیتر اخبار دنیا را با نگاه‌ها و جهت‌گیری‌های مختلفی، به خود اختصاص داده بود، این روزها جدا از میدان‌های جنگ تن به تن در فضایی که از آن با نام جنگ نرم اسم برده می‌شود، همچنان ادامه دارد.

گزارش «صبح‌نو» از آشفتگی مصوبه‌ای که عیار شورای شهر و مدیران شهری را نشان داد

طرح سردرگم در ترافیک بی تجربگی

طرح ترافیک جدید پیشنهادی شهرداری تهران ابتدا در شورای ترافیک شهر تهران به تصویب رسید و برای تعیین نرخ عوارض طرح ترافیک جدید مصوبه به هیات تطبیق فرمانداری تهران ارسال شد که پس از بررسی، پنج ایراد از این طرح گرفته و به شورا عودت داده شد که در چهل و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش ، ایرادات مورد بررسی نمایندگان شورای شهر تهران قرار گرفت و پس از اصلاح به هیات ارسال شد.

قرارگاه جهادی امام رضا (ع) با دو ابتکار ویژه به استقبال نوروز می‌رود

هفت‌سین کرمانشاهی با راهیان نور جهادی

بیش از 3 ماه است که از زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می‏گذرد. زلزله‏ای که در 21 آبان‏ماه به وقوع پیوست و در بسیاری از روستاها، تخریب 100 درصدی داشت. حال بعد از گذشت چند ماه، با وجود فراز و فرودهایی که شهر کرمانشاه به خود دیده است، در نزدیکی جشن نوروز و آمدن بهار، بسیاری از گروه‏های جهادی، برای تأمین زندگی بهتر در کرمانشاه، راهی سفر می‏شوند تا در کنار کردها، سفره هفت‏سین را بچینند و نوروز باستانی را جشن بگیرند.

سرمقاله

نگرانی و احساس آن

دکتر محمدجواد لاریجانی در گفت‌وگو با «صبح‌نو»

مسلمانان کمپین آزادسازی #حقوق _بشرتشکیل دهند

سی و هفتمین اجلاس سالانه حقوق بشر در ژنو مقر اروپایی سازمان ملل برگزار شد که دکتر محمد جواد لاریجانی به عنوان نماینده ایران در این اجلاس شرکت و سخنرانی کرد؛ سخنانی که در راستای روشنگری پیرامون موازین حقوق بشری کشورمان و پاسخی به هجمه‌های غیرمنصفانه عناصر ضدانقلاب و برخی دوّل غربی مدعی صیانت از حقوق بشر بود.

شماره‌های پیشین