437
دوشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
5
آمریکا و اسرائیل مانور نظامی گسترده‌ای در سرزمین‌های اشغالی آغاز کردند

هراس از قدرت مقاومت

ارتش رژیم صهیونیستی و آمریکا برای بالا بردن آمادگی دفاعی در رویارویی به ظاهر، تهدیدهای موشکی در روزهای اخیر مانور نظامی گسترده‌ای در سرزمین‌های اشغالی آغاز کردند.

آخرین تحولات غوطه شرقی

صبح نو

آمریکا و اسرائیل مانور نظامی گسترده‌ای در سرزمین‌های اشغالی آغاز کردند

هراس از قدرت مقاومت

ارتش رژیم صهیونیستی و آمریکا برای بالا بردن آمادگی دفاعی در رویارویی به ظاهر، تهدیدهای موشکی در روزهای اخیر مانور نظامی گسترده‌ای در سرزمین‌های اشغالی آغاز کردند.

این رزمایش نظامی که «جونیپر کبرا» نام دارد از سال ۲۰۰۱ برای نهمین بار است که برگزار می‌شود و رزمایش امسال بزرگ‌ترین تمرین مشترک ارتش اسرائیل و فرماندهی اروپای ارتش آمریکا به حساب می‌آید.
این رزمایش سال گذشته با حضور بیش از سه هزار نفر از نیروی ملی آمریکایی برگزار شده بود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین 2500  سرباز ارتش آمریکا و 2000 سرباز نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی در این مانور مشارکت دارند.
هدف از برگزاری این مانور، بالابردن توان دفاعی ارتش اسرائیل و آمریکا در برابر حملات موشکی عنوان شده است .این دومین مانور نظامی گسترده ارتش رژیم صهیونیستی طی ماه جاری است.
«آویخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اظهار کرد: درهفته‌های اخیر آمادگی‌ها برای آغاز مانور نظامی مشترک اسرائیل و آمریکا آغاز شده و به مراحل پایانی خود نزدیک شده است.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، مانور نظامی گسترده آمریکا و این رژیم از چهارم مارس آغاز و تا پانزدهم همان ماه (13 تا 24 اسفندماه) ادامه می‌یابد.
آویخای ادرعی در بیانیه‌ای گفت، نیروهای امنیتی آمادگی‌های اصلی را آغاز کردند که شامل استقرار نظامی در مناطق مختلف اراضی اشغالی و تمریناتی به منظور آغاز این مانور بزرگ میان ارتش اسرائیل و «فرماندهی حوزه اروپای ارتش آمریکا» می‌شود.
آویخای ادرعی در ادامه عنوان کرد: این تمرینات به منظور همکاری نزدیک نیروهای آمریکایی با سامانه پدافند هوایی اسرائیل برای حفاظت از حریم هوایی اسرائیل صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: در این تمرین، بیش از ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی که در اروپا فعالیت می‌کنند و حدود ۲۰۰۰ سرباز از پدافند هوایی اسرائیل و یگان‌های لجستیک و پزشکی و دیگر بخش‌ها مشارکت می‌کنند.
این مقام رژیم صهیونیستی اظهار کرد: این تمرین شبیه‌سازی سناریوی ورود نیروهای آمریکایی به اسرائیل و همکاری میان دو طرف در مأموریت حفاظت از حریم هوایی است. نیروها برای سناریوهای احتمالی تهدیدهای موشکی در جبهه‌های مختلف با کمک سامانه‌هایی آماده می‌شوند که این سامانه‌ها شبیه سازی شده سامانه‌های «حتس» اسرائیل، گنبد آهنین، پاترویوت و فلاخن داوود است که در آوریل ۲۰۱۷ وارد مرحله خدمات عملیاتی شد.

آمریکا: هدف از مانورتمرین مقابله با حمله موشکی به اسرائیل است
البته؛ ژنرال «ریچارد کلارک» فرمانده نیروهای آمریکایی شرکت کننده در مانور نظامی مشترک با ارتش رژیم صهیونیستی؛ عنوان کرد: هدف از این مانور، تمرین سناریوی حمله گسترده موشکی به اسرائیل همزمان از چند جبهه ایران، سوریه، لبنان و نوار غزه است.
ژنرال کلارک افزود که تصمیم در اولویت قرار دادن دفاع موشکی در زمان جنگ خلیج [فارس] در سال 1991 اتخاذ شد، یعنی زمانی که رژیم صهیونیستی هدف 39 موشک شلیک شده توسط دولت صدام حسین و حدود 4 هزار موشک حزب‌الله در جنگ دوم لبنان قرار گرفت.

هراس از قدرت مقاومت
در همین راستا، روزنامه عبری «یدیعوت احرونوت» بیان کرد که حماس از قدرت موشکی بسیار بالایی برخوردار است و در جنگ 51 روزه در تابستان سال 2014 حدود 4 هزار موشک به اسرائیل شلیک کرد که البته این جدای از موشک‌هایی بود که دیگر گروه‌های فلسطینی در نوار غزه به مناطق صهیونیست‌نشین مجاور شلیک کردند.
رژیم صهیونیستی که این روزها در حال مانور نظامی به منظور مقابله با پرتاب موشک از کشورهای همجوار خود است، در ماه‌های اخیر بارها به پرتاب موشک به برخی از مناطق سوریه، لبنان و غزه اقدام کرده و حتی با نقض حریم هوایی جنگنده‌ها و پهپادهای جاسوسی را بر فراز کشورهای منطقه به پرواز در آورده است که در یکی از این عملیات‌ها شاهد سقوط یکی از جنگنده‌های صهیونیستی توسط پدافندهوایی سوریه در آسمان این کشور بودیم.

اردوغان: ناتو به سوریه ورود کند!
از سویی دیگر؛ در کنار تنش آفرینی‌های رژیم صهیونیستی و متحدان عربی و غربی آن درمنطقه شاهد ادامه حملات ترکیه به عفرین سوریه هستیم که بیش از یک ماه است تحت عملیات «شاخه زیتون» نیروی ترکیه قرار گرفته و شاهد سپری شدن روزهای پرتنش نظامی و سیاسی در این منطقه از شرق سوریه هستیم.
رجب طیب اردوغان رییس‌جمهور ترکیه در اظهاراتی عجیب و قابل تأمل خواستار ورود نیروهای ناتو به سوریه شد!
اردوغان به انتقاد از اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به دلیل مشارکت نکردن در عملیات نظامی در سوریه پرداخت و خطاب به اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت: شما ما را به افغانستان و سومالی و بالکان فراخواندید و ما پاسخ مثبت دادیم اما اکنون که خواهان ورود شما به سوریه هستیم، نمی‌آیید.
رییس جمهوری ترکیه با اشاره به عملیات «شاخه زیتون» افزود: تاکنون ۸۵۰ کیلومتر را تحت کنترل درآورده‌ایم. هدفمان این است که 2000 کیلومتر را تحت کنترل درآوریم. بعد از عفرین به سوی منبج، عین‌العرب، تل ابیض و قامشلی خواهیم رفت.
«رامی عبدالرحمان» مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان سوری نیز در این‌باره گفت: نیروهای ارتش آزاد سوریه و نیروهای ترکیه در چهار کیلومتری مرکز عفرین هستند در‌حالی‌که درگیری‌های شدیدی در جبهه‌های مختلف در گرفته است.
این در حالی است که پیشتر مولود چاووش اوغلو،‌ وزیر خارجه ترکیه گفته بود با آمریکا در زمینه برقراری ثبات در منبج و شهرهای واقع در شرق فرات در سوریه توافق کرده‌ایم.
بر این اساس به نظر می‌رسد آمریکا با استفاده از بقایای نیروهای تروریستی و تکفیری درقالب ارتش کردی 30 هزار نفری مسلح و متمکن، به دنبال این است که تحولات منطقه را مدیریت و سوریه را بحران جدیدی روبه‌رو کند و از طرف دیگر رژیم صهیونیستی را از تنش‌ها و جنگ‌افروزی‌های منطقه دور نگه دارد.

 

captcha
شماره‌های پیشین