437
دوشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
1
ادامه سیاست گران‌کردن پایتخت برای مردم

شورای شهر آب تهران را هم گران کرد

صبح دیروز لایحه پیشنهادی سازمان آب و فاضلاب درباره تمدید یک ساله تأمین مالی طرح‌های توسعه شبکه فاضلاب برای دومین‌بار روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و پرورش، مدیرعامل شرکت آبفا با بیان اینکه امیدوارم اعضای شورای شهر با افزایش 20 درصدی حق انشعاب موافقت کنند،گفته بود: «در تهران روزانه سه میلیون متر مکعب آب آماده و روانه سیستم توزیع می‌شود و این خدمات را کسی نمی‌بیند؛ اما اگر یک لحظه قطع شود مشکلات فراوانی را سبب می‌شود.» در ادامه هم موضوع گران شدن آب‌بهای مصرفی مطرح شد که به نظر می‌رسد مسوولان آن را تنها راه کاهش مصرف آب می‌دانند.

رییس سازمان سینمایی در پاسخ به «صبح نو» اعلام کرد

رایزنی برای تأمین نظر حوزه های علمیه

تدارک برنامه جامع در حوزه سینما و تشریح برخی از رویکردهای این برنامه، که قرار است به زودی در اختیار رسانه‌ها قرار بگیرد، موضوع اصلی بود که رییس سازمان سینمایی پیرامون آن توضیحاتی را ارائه داد. الزام به استفاده از اهالی رسمی و آشنا به سینما، بهره گیری از تهیه کنندگان مسوول، تأمین سرمایه در حوزه تولیدات به وسیله هماهنگی با مراکزی مثل بورس، تلاش برای حضور در بازارهای جهانی، پرداخت به محتوا و... برخی از موارد مطرح شده، توسط وی بود.

از 180 هواپیمای وعده داده شده تا به حال فقط 11فروند روی باند ایران نشسته است

رویای هوایی برجام

درحال‌حاضر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قرارداد خرید ۲۰۰ فروند هواپیما را منعقد کرده که به‌عنوان پسابرجام معروف و از این تعداد ۱۱ فروند تحویل گرفته شده است. در ابتدا کمپانی بوئینگ نسبت به امضای قرارداد با شرکت ایران ایر کمی مردد بود اما زمانی که متوجه شد ایرباس درحال نهایی کردن قرارداد فروش هواپیماهای خود به ایران‌ایر است خیلی سریع اقدامات لازم را انجام داد و حتی قرارداد قطعی خود را زودتر از ایرباس با ایران ایر به امضا رساند؛ اگرچه باز هم این ایرباس بود که توانست نخستین هواپیمای خود را زودتر از بوئینگ به ایران تحول دهد.

«صبح نو» از یک بام و دو هوا درباره اپلیکیشن صهیونیستی گزارش می‌دهد

مسیریاب‌های ایرانی در بن‌بست؛ راه باز «ویز»

ماه‎هاست که درباره اپلیکیشن «ویز» حرف و حدیث‏های زیادی شنیده می‎شود. اپلیکیشنی که چند ماه پیش، توسط حکم قضایی فیلتر و از آن به‌عنوان اپلیکیشن ممنوعه نام برده شد. دلیل اصلی‌ای که باعث شد تا حکم قضایی، به فیلتر شدن ویز منجر شد، شرکت سازنده آن بود، شرکتی که صهیونیستی است. حال پس از گذشت چند ماه، با وجود تعیین جایگزین وطنی، اما‏ رفع فیلتر شده است. رفع فیلتری که البته به‌صورت ناقص، انجام شده. برخی از کاربران ویز، اجازه استفاده از آن را ندارند ولی بعضی دیگر، می‏توانند از مسیریاب صهیونیستی، استفاده کنند!

آمریکا و اسرائیل مانور نظامی گسترده‌ای در سرزمین‌های اشغالی آغاز کردند

هراس از قدرت مقاومت

ارتش رژیم صهیونیستی و آمریکا برای بالا بردن آمادگی دفاعی در رویارویی به ظاهر، تهدیدهای موشکی در روزهای اخیر مانور نظامی گسترده‌ای در سرزمین‌های اشغالی آغاز کردند.

مصباحی‌مقدم: سران قوا با مصلحت سنجی ملتزم به حضور در جلسات مجمع باشند

غیبت ادامه دار در مجمع

جلسات مجمع تشخیص پس از انتصاب رییس جدید آن به‌صورت منظم و با حضور اکثر اعضا برگزار شده است،‌ اما حدود 4 جلسه‌ای است که مجمع تشخیص مصلحت نظام روی مسوولان ارشد نظام را ندیده است؛ غیبت روسای قوا حالا حساسیت رسانه‌ها و برخی چهره‌های سیاسی را برانگیخته و همه درباره آن اظهار نظر می‌کنند! درباره علت نیامدن آقایان لاریجانی‌ها و روحانی.

گفت و گوی «صبح نو» با عوامل«7روز،7ساعت»

حمید حامی: از لطمه به پرستیژم هراس داشتم

مستند مسابقه «7 روز، 7 ساعت» با موضوع مسابقه هنرمندان ایرانی و لبنانی نوروز 97 از شبکه افق سیما روی آنتن می‌رود.

سرمقاله

آینده از آن ماست

صبح نو

سرمقاله

آینده از آن ماست

انتخابات 96 تا آنجایی که بر محور اقتصاد می‌چرخید، روند آرا و نظرسنجی‌ها به گونه‌ای بود و وقتی که عملیات روانی گسترده برای انتقال فضا از مشکلات اقتصادی به فرهنگ و اجتماع، موفق شد، رویه دگرگون شد. در یک مقیاس بزرگتر در سه ماهه اخیر نیز شاهد این ابتکارعمل برای به حاشیه رفتن دغدغه‌های حاد معیشتی مردم و پررنگ شدن گفتارها، جریان‌ها و حوادث مرتبط با حوزه فرهنگ و اجتماع هستیم. این فضاسازی بعضاً با چنین تحلیلی همراه است که دشمن در حال فعال کردن همه شکاف‌های غیرسیاسی در کشور، با هدف تحرک بخشیدن به مناقشات سیاسی است؛ فارغ از درستی یا نادرستی این فرضیه، این را می‌توان با قطعیت گفت که تجربه آنچه در انتخابات بهار امسال مشاهده شد، در مقیاس ملی و فراملی به کار گرفته شده و طراحان آن احتمالاً بر این باورند که با استفاده از همین مکانیزم می‌توانند به نظام اسلامی خدشه وارد کنند. در این میان، خشونت‌های موردی یا جنبش‌های ضداخلاقی در سطحی بازنمایی می‌شود که ممکن است بتواند نخبگان و فعالان اندیشه مند را دچار اشتباه محاسباتی کرده، آن‌ها را به انزوا رانده و بدنه سرنوشت ساز مذکور را از تکاپو خارج سازد. این نقیصه حتماً نگران کننده و بزرگتر از هیاهوهای ریز و درشت در گوشه و کناراست، چرا که نظام تصمیم سازی را مختل کرده و عملاً به چارچوب تصمیم گیری مطلوب ضربه می زند. این هشداری است برای همه آنها که به ثبات و آینده جمهوری اسلامی می‌اندیشند.

captcha
شماره‌های پیشین