436
یکشنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
2
رهبر انقلاب در دیدار راهیان نور:

فتح‌الفتوح جنگ؛تولد نسل پارسا و خردمند

استیضاح سه وزیر این هفته در بهارستان

خواسته نمایندگان؛ استعفا قبل از استیضاح

استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در جلسات روز سه شنبه هفته جاری در دو نوبت صبح و عصر بررسی می‌شود. همچنین استیضاح محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در جلسه روز چهارشنبه هفته آینده خانه ملت در دستور کار نمایندگان قرار دارد.

صبح نو

رهبر انقلاب در دیدار راهیان نور:

فتح‌الفتوح جنگ؛تولد نسل پارسا و خردمند

نوجوانان و جوانان تهرانی و البرزی عازم اردوهای راهیان نور، روز گذشته با حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبرانقلاب اسلامی دیدار کردند.
مهم‌ترین محور بیانات رهبرانقلاب بدین شرح است:
  آمریکا و اروپای قدرتمند - انگلیس و فرانسه و ایتالیا و آلمان- همه‌شان پشت سر صدام قرار گرفتند و هرچه توانستند به او کمک کردند.
-در اول جنگ لشکرهای صدام امکانات معدودی داشتند [اما] با گذشت زمان و با وجود جنگ، روزبه‌روز بر این امکانات افزوده شد و به چند برابر رسید.
  شوروی هم که ضد آمریکا بود در این قضیه همراه آمریکا شد؛ چون شوروی تعداد زیادی جمهوری مسلمان داشت و انقلاب اسلامی موجب می‌شد آن جمهوری‌ها به فکر هویت اسلامی خود بیفتند.
  آمریکا و شوروی و ناتو و همه‌ قدرت‌های مسلط دنیا پشت سر صدام قرار گرفتند تا جمهوری اسلامی را از بین ببرند.
  همین کشور فرانسه پیشرفته‌ترین هواپیماها و بالگردهای خود را به صدام داد. همین کشور آلمان مواد شیمیایی سمی را در اختیار رژیم صدام گذاشت تا در جنگ استفاده کند.
  این‌هایی که امروز فلان گروه را به اتهام مصرف مواد شیمیایی مورد تهاجم قرار می‌دهند، آن روز علناً برای ساخت بمب به صدام مواد شیمیایی می‌دادند.
  ما هنوز بعد از ۳۰ سال کسانی را بین رزمندگان‌مان داریم که به‌خاطر آلودگی‌های شیمیایی آن روز گرفتارند؛ بسیاری هم شهید شدند.
  همه‌ دستگاه‌های شیطانی عالم به این شیطان متکبر مغرور یعنی صدام کمک کردند که این جنگ به وجود بیاید و ادامه پیدا کند و او پیروز شود.
  البته همه‌ این تلاش‌ها مثل تیری به سنگ خورد و یک وجب از خاک جمهوری اسلامی را نتوانستند در اختیار بگیرند. عبادت، خردمندی و تدبیر، دلیری و شجاعت، فداکاری و ایستادگی‌و بصیرت،  ویژگی‌های ممتاز این جوانان بود که از آنان، شیران روز و عابدان شب ساخته بود و بر همین اساس امام ؟ره؟ با نگاه عمیق خود، تربیت چنین جوانانی را فتح الفتوح خواندند.
  فتح‌الفتوح برای یک کشور این است که جوانان این کشور، هم خردمند باشند، هم باتدبیر باشند، هم مؤمن باشند، هم پارسا باشند، هم اهل تضرّع و گریه و عبادت باشند، هم اهل ایستادگی در مقابل دشمن باشند، هم دارای بصیرت باشند که با این‌همه تبلیغاتی که دشمن و ایادی دشمن در همه‌ زمان‌ها کرده‌اند و امروز هم دارند می‌کنند، فریب نخورند. یک چنین جوانانی وقتی در کشور وجود داشته باشند، آن کشور مصونیّت پیدا می‌کند.
  دشمنی قدرت‌های جهانی با انقلاب اسلامی این جنگ را به وجود آورد و عظمت و فداکاری جوانان، این جنگ را به نفع ما تمام کرد و جمهوری اسلامی ریشه‌دارتر و قوی‌تر شد؛ این هویت دفاع مقدس است، این را باید پاسداری کرد.
  اینکه چند میلیون نفر هر سال حرکت راهیان نور را انجام می‌دهند، یکی از جلوه‌های پاسداری از آن دوران نورانی است.
  دشمنان می‌خواستند که وقتی نوبت به [نسل] شماها -۱۸ساله‌ها و ۲۵ساله‌ها- می‌رسد و نسل شما روی کار می‌آید، از اسلام و انقلاب هیچ خبری نباشد و آمریکایی‌ها بر همه‌چیز این کشور مسلط باشند.
  اما نتیجه این شده که در میان این نسل کسانی هستند که استعداد رشد و شکوفایی‌شان از نسل اول بیشتر است و اقتدارشان هم از دشمن خبیث بیشتر است؛ و بلاشک اگر آن روز جوانان ما توانستند دشمن را به عقب برانند، امروز این جوانان به‌مراتب برای عقب راندن دشمن آماده‌ترند.

captcha
شماره‌های پیشین