435
شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
2
رهبر انقلاب: بانوان ایران با حفظ حجاب استقلال فرهنگی و هویتی خود را به دنیا صادر کردند

پرچمدار استقلال فرهنگی

دستگاه دیپلماسی یک گام به جلو برداشت

طرح دعوی ایران علیه آمریکا

روز چهارشنبه خبرگزاری کیودوی ژاپن در گزارشی به نقل از سفیر ایران در انگلیس اعلام کرد که تهران قصد دارد هفته آینده از آمریکا به سبب نقض برجام شکایت کند آن هم در شرایطی که آمریکا ضرب الاجلی 120 روزه را برای تغییر برجام یا خروج از آن تعیین کرده و بسیاری از مسوولان دستگاه دیپلماسی بر این باورند که ترامپ از این توافق خارج خواهد شد.

صبح نو

رهبر انقلاب: بانوان ایران با حفظ حجاب استقلال فرهنگی و هویتی خود را به دنیا صادر کردند

پرچمدار استقلال فرهنگی

در آستانه ولادت با سعادت حضرت صدیقه‌کبری فاطمه‌زهرا ؟سها؟، هزاران نفر از شاعران و ستایشگران اهل‌بیت؟عهم؟ با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و تعدادی از ستایشگران و نغمه‌سرایان اهل‌بیت؟عهم؟ فضای حسینیه امام خمینی؟ره؟ را به عطر مدایح و مناقب دخت گرامی پیامبر اسلام، معطر کردند.مهم‌ترین محور بیانات رهبری بدین شرح است:
   مقام والای دختر پیامبر اعظم را باید از پروردگار و اولیاء الهی شنید و آموخت، همچنان‌که پیغمبر اکرم؟ص؟ در وصف آن بانو، تعبیر بلند برترین زنان اهل بهشت را بیان فرموده است و شیعه و سنّی بر صحت این روایت، اتفاق‌نظر دارند.
-«زنِ اسلامی» موجودی است دارای ایمان، عفاف، رشد علمی و معنوی، اثرگذار در اجتماع، مدیر خانواده و مایه آرامش مرد و  در کنار آن برخوردار از خصوصیات زنانگی مثل لطافت و آمادگی برای دریافت انوار الهی.
   الگوی زن اسلامی، زنان بزرگی چون حضرت فاطمه‌زهرا و حضرت خدیجه کبری هستند در مقابل الگوی اسلامی، الگوی انحرافی زن غربی وجود دارد که به‌جای همه خصوصیات برجسته و ممتاز زن اسلامی، شاخصه‌هایی چون برهنگی و جلب نظر و التذاذ مردان را در خود دارد.
   امروز زن غربی مظهر مصرف، آرایش، جلوه‌گری مقابل مردان و وسیله هیجان
جنسی است.
    طرح مسائلی چون «عدالت جنسیتی» در سخنان غربی‌ها ظاهری و مساله‌ای خالی از واقعیت است . اسلام به‌وسیله حجاب در را بر روی این نقطه انحراف بسته است، بنابراین حجاب اسلامی وسیله مصونیت زن است نه محدودیت او.
-بانوان ایرانی با حفظ حجاب، استقلال هویتی و فرهنگیِ خود را به دنیا صادر و این سخن جدید را اعلام می‌کنند که زن می‌تواند با حفظ حجاب و عفاف و جلوگیری از سوءاستفاده مردان بیگانه و زیاده‌طلب، در میادین اجتماعی حضور فعال و مؤثر داشته باشد.
   این هنر انقلاب اسلامی است که امروز زنان ایرانی جزو بهترین دانشمندان و شخصیت‌های فرهنگی هستند، زیرا قبل از انقلاب این‌گونه نبود و تعداد زنان برتر در بخش‌های علمی و فرهنگی بسیار محدود بود.
  دشمنان ایران از چند ماه قبل در اتاق‌های فکر دور هم نشستند و برای سه ماه آخر سال طراحی کردند که به خیال خود کار جمهوری اسلامی را در اسفند ماه تمام کنند. در دی ماه و بهمن ماه دیدید که مردم چگونه جواب آنها را دادند و ملت ایران همواره آماده است که هر متجاوز و متَعرّضی را به جای خود بنشاند.
  می‌خواهم مساله‌ حجاب را ذکر کنم و اشاره کنم: پول‌های زیادی خرج می‌کنند، فعّالیّت زیادی می‌کنند، صدها رسانه را -از انواع و اقسام رسانه‌ها- به کار می‌گیرند برای اینکه بتوانند روی این نقطه حسّاس، [یعنی] نقطه هویّت مستقلّ فرهنگیِ زنِ مسلمان، اثرگذاری کنند؛ دشمنان ما واقعاً خودشان را در خارج از کشور [برای این کار] می‌کشند؛ از طُرق مختلف؛ حالا چقدر پول خرج می‌شود برای اینکه بتوانند این تلویزیون‌ها و این رادیوها و این فضای مجازی و این سایت‌های اینترنتی را به کار بیندازند -مدام تبلیغ بکن، بگو، بگو، صد بار- که چه بشود؟
   آن‌همه هزینه، فکر و تبلیغات کردند که در نتیجه آن چند دختر فریب بخورند و
در گوشه‌وکنار روسری از سر بردارند و همه تلاش‌هایشان در این نتیجه کوچک و حقیر خلاصه شد که این، مساله‌ای نیست اما آنچه بنده را حساس می‌کند، طرح مساله «حجاب اجباری» از دهان برخی خواص است.
-این عده که در میان آنها روزنامه‌نگار، روشنفکرنما و آخوند معمّم هم وجود دارد، همان خطی را دنبال می‌کنند که دشمن نتوانسته با آن‌همه هزینه در کشور به نتیجه برساند که ان‌شاءالله این کارشان نادانسته باشد.
   [می گویند] «امام که فرمودند باید زن‌ها باحجاب باشند، همه‌ زن‌ها را نگفتند»!
 حرف بیخود! ما بودیم آن‌وقت، ما خبر داریم؛ چطور این‌جور است؟ امام در مقابل یک منکر واضحی که به‌وسیله‌ پهلوی و دنباله‌های پهلوی در کشور به وجود آمده بود، مثل کوه ایستاد، گفت باید حجاب وجود داشته باشد. در مقابل همه منکرات، امام همین‌جور محکم ایستاد.
  نظام اسلامی با فردی که در خانه خود و در مقابل نامحرم حجاب ندارد، کاری ندارد، اما کاری که در خیابان و در ملأ عام انجام می‌شود در واقع کار و تعلیم عمومی است و برای نظام برآمده از اسلام، تکلیف ایجاد می‌کند. کار حرام، بزرگ و کوچک ندارد و آنچه حرام شرعی است، نباید به صورت آشکار انجام شود، زیرا شارع اسلامی بر حکومت تکلیف کرده مانع انجام حرام علنی شود.
   آمریکا می‌گوید چرا ایران در منطقه حضور دارد؛ آمریکایی که خودش در همه‌جا حضور فتنه‌گرانه و مفسدانه دارد! دولت فتنه‌گر و فسادانگیز آمریکا می‌گوید چرا در منطقه حضور دارید؛ خب، ما در منطقه هستیم، باید از تو اجازه بگیریم؟
    ما برای حضور در منطقه بایستی با دولت‌های منطقه مذاکره کنیم، چرا با شما گفت وگو کنیم؟ هر وقت خواستیم در آمریکا حضور پیدا کنیم، بله، باید با شما
 گفت وگو کنیم.
  همین‌طور کشورهای اروپایی که می‌آیند و می‌گویند که می‌خواهیم با ایران درباره‌ حضورش در منطقه گفت وگو کنیم. به شما چه مربوط است؟ شما چرا اینجا هستید؟ اینجا منطقه‌ ماست.
  ما خودمان با مردم و حکومت‌های منطقه صحبت می‌کنیم و قرار می‌گذاریم و الحمدلله موفق هم شدیم و پیش رفتیم و باز هم پیش خواهیم رفت‌.

captcha
شماره‌های پیشین