434
چهارشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
5
ترامپ سفارت آمریکا در قدس را افتتاح می‌کند

هیلی: سازمان ملل در برابر اسرائیل گردن کلفت شده

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا دیروز در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل از احتمال سفر خود به بیت المقدس برای افتتاح سفارت ایالات متحده خبر داد و نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم در سخنانی غیر اصولی، ایران را بزرگترین چالش پیش روی خود برشمرد.

ریشه گستاخی آمریکا علیه قدس در پراکندگی جهان اسلام

خبر

«ناصر ابوشریف» در«گفت وگو» با صبح نو:

رییس جمهورآمریکا تاریخ را به خوبی نمی‌داند

صبح نو

ترامپ سفارت آمریکا در قدس را افتتاح می‌کند

هیلی: سازمان ملل در برابر اسرائیل گردن کلفت شده

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا دیروز در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل از احتمال سفر خود به بیت المقدس برای افتتاح سفارت ایالات متحده خبر داد و نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم در سخنانی غیر اصولی، ایران را بزرگترین چالش پیش روی خود برشمرد.

رییس جمهور آمریکا که روز گذشته میزبان
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید بود بر رابطه ویژه و نزدیک خود با نتانیاهو تأکید و عنوان کرد: روابط بین آمریکا و اسرائیل «هیچ گاه به خوبی» اکنون نبوده است. این دیدار و اظهار نظرها در حالی عنوان می‌شود که رییس جمهور آمریکا دو ماه پیش ضمن به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از طرح ایالات متحده برای انتقال سفارتخانه به این شهر خبر داده بود.
موضوعی که با واکنش‌های بسیاری از سوی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای همراه شد و با اظهار نظر مستقیم محمود عباس(ابومازن) رهبر تشکیلات خودگردان فلسطین و دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین روبه‌رو شد که اجازه چنین رویدادی را به هیچ کس نخواهند داد و همه گروه‌های فلسطینی به «فلسطین واحد» می‌اندیشند و سخنی از شرقی و غربی کردن قدس شریف را نمی‌پذیرند.

نتانیاهو: ایران، چالش پیش روی ما
در خاورمیانه است
به گزارش یورونیوز، نخست وزیر اسرائیل در سخنان خود پس از دیدار با دونالد ترامپ بر لزوم مقابله با ایران تأکید کرد. بنیامین نتانیاهو اظهار داشت: اگر بخواهم به بزرگترین چالش برای ما، برای دو کشورمان و برای همسایگان عرب خودمان در خاورمیانه اشاره کنم این چالش به یک نام خلاصه می‌شود: ایران!
این سخنان در حالی از سوی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهونیستی عنوان می‌شود که اکنون به جرم فساد مالی پرونده وی از سوی پلیس تل آویو در حال تحقیق و بررسی است و علاوه بر این در دیدارهای سری که با برخی از مقامات کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس دارد، به دنبال
تنش آفرینی و ایجاد بحران‌های جدید در منطقه است.
هر چند توسعه شهرک‌های صهیونیست‌ها در مناطق مسکونی فلسطینیان و تصرف اراضی کشاورزی آنها و همچنین بمباران و موشک باران غزه که در ماه اخیر که از سوی خمپاره انداز صهیونیست‌ها صورت می‌گرفت را نباید فراموش کرد که کشته و مجروحیت چند تن از شهروندان غزه را موجب شد.

نیکی هیلی: به «گردن کلفتی» پایان می‌دهیم!
اما اظهار نظر دونالد ترامپ درباره احتمال سفرش به بیت المقدس موجب شد تا «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل هم اعلام کند که در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در کنار ترامپ حضور
خواهد یافت.
نیکی هیلی که از صدور قطعنامه‌ای علیه تصمیم ترامپ که ماه گذشته توسط 128 عضوعمومی سازمان ملل تصویب شده است، نگران بود دراظهارنظری مداخله جویانه از «گردن کلفتی» سازمان ملل در برابر اسرائیل انتقاد وعنوان کرد که واشنگتن به این‌گونه رفتارها در سازمان ملل پایان خواهد داد!
این سخنان سفیر آمریکا در سازمان ملل نشان می‌دهد که آمریکا همچنان از وجود تروریسم صهیونیستی در خاورمیانه حمایت می‌کند و به دنبال افزایش تنش و خشونت در فلسطین است.

روز نکبت
به گفته برخی منابع غربی، سفارت جدید آمریکا اردیبهشت‌ماه 97 که همزمان با «روز نکبت» است افتتاح خواهد شد.
روز نکبت (سالگرد تشکیل اسرائیل) که روز14 ماه مه است، عنوانی است که برای اشاره به سالگرد بیرون راندن صدها هزار فلسطینی و استقلال اسرائیل در ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۲۷ استفاده می‌شود. از نظر فلسطینیان این روز یادآور روزهای تلخ یعنی اشغال سرزمین‌شان و مصادره اراضی و اولین موج آوارگی و اخراج بیش از ۸۰۰هزار فلسطینی از خانه و کاشانه آنها راه به همراه داشته است.
منابع صهیونیستی از برنامه‌ریزی و آمادگی دولت فلسطین اشغالی برای برگزاری جشن
70 سالگی اشغال فلسطین که دو ماه دیگر است،
 خبر می‌دهند.

 

captcha
شماره‌های پیشین