434
چهارشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
1
ایران به دنبال مشتری می‌گردد

خطر توقف چرخه تولید آب سنگین

رییس جمهور آمریکا که با روی کار آمدنش تمامی میراث اوباما را نابود کرده بود در یکی از مهم‌ترین اقداماتش خرید آب سنگین از ایران را منتفی کرد، موضوعی که نه تنها نقض برجام است بلکه تولید آب سنگین ایران را بعد از مدتی متوقف می‌کند.

«صبح نو» از روند پرداخت معوقات برخی از مؤسسات مالی گزارش می‌دهد

پایان خوش انتظار مالباختگان

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های دنیای مدرن با جهان گذشته نقش و اهمیت بانک در گردش امور اقتصادی در جهان جدید است. بانک‌ها قلب تپنده اقتصاد هستند و پول را به‌عنوان خون اقتصاد به اجزای پیکره اقتصادی جامعه می‌رسانند. همان‌طور که سیستم عصبی ما در شرایط ضروری فعال می‌شود و به مغز دستور می‌دهد که فلان نقطه بدن نیازمندی بیشتری به مواد غذایی دارد، سیستم بانکی نیز به صورتی پویا این وظیفه را درباره بخش‌های اقتصادی انجام می‌دهد.

ترامپ سفارت آمریکا در قدس را افتتاح می‌کند

هیلی: سازمان ملل در برابر اسرائیل گردن کلفت شده

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا دیروز در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل از احتمال سفر خود به بیت المقدس برای افتتاح سفارت ایالات متحده خبر داد و نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم در سخنانی غیر اصولی، ایران را بزرگترین چالش پیش روی خود برشمرد.

ادعای CTBTO به راه اندازی ایستگاه‌های نظارتی و تکذیب وزارت خارجه

چرا آمریکا صدور تجهیزات ماهواره‌ای به ایران را مجاز کرده است؟

پایگاه خبری المانیتور روز جمعه در خبری مدعی شد، دولت دونالد ترامپ اخیراً مجوز صدور تجهیزات پیشرفته که می‌تواند نظارت بین‌المللی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران را افزایش دهد، صادر کرده است. این در حالی است که وزارت خارجه ایران ضمن تکذیب این ادعا، اطلاعات ارائه شده در این خبر را مخدوش و غیرواقعی اعلام کرد.

بارندگی‌ها ادامه دارد اما هنوز کافی نیست

خط قرمز روی آب‌های پشت سدها

هشدارهای کم‌آبی، کاهش بارندگی و کاهش میزان آب‌های ذخیره در پشت سدها تمامی ندارد. طبق نظر کارشناسان، کاهش بارندگی در 50 سال گذشته بی‌سابقه بوده است. کاهش 31 درصدی آب جاری به پشت سدها، خبر جدیدی است که درباره کم‌آبی گفته می‌شود. هشدارهای کم‌آبی هر روز بیشتر می‌شود و احتمال‌ها از خشکسالی در سال آینده می‌گویند. حال سؤال این است که تدابیر دولتی برای سال بعد چیست؟ آیا با رویه‌ای که وجود دارد، آب کیمیا خواهد شد؟

عربستان پخش سریال های ترک را ممنوع کرد

نه سعودی به حریم سلطان

با اوج‌گیری اختلافات بین ترکیه و عربستان سعودی، طرف سعودی تصمیم به جلوگیری از پخش سریال‌های ترک در گروه رسانه‌ای ‌ام.بی.سی گرفته است.

«موزه لوور در تهران» افتتاح شد

میزبانی ایران از روم، یونان و مصر

افتتاح نمایشگاه «لوور در تهران» موجب شده تا فرصتی برای تعاملات 2دوسویه بین ایران و دیگر کشورها فراهم شود. همچنین علاقه مندان هم می‌توانند برای بازدید از این آثار در ایام نوروز به موزه ملی ایران مراجعه کنند.

سرمقاله

تدبیر و درایت

شماره‌های پیشین