433
چهارشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
6
اختلاف میان شهردار و رییس شورای شهر تهران بالاگرفت

پادرمیانی برای آشتی هاشمی و نجفی

پلیس راهور به رانندگان قانونمند جایزه‌های عجیب داد

رانندگی در تهران؛ تشویق ایسلندی در مسکو

رییس پلیس تهران بزرگ در آغاز طرح نوروزی پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد 5 راننده قانونمند برگزیده به انتخاب پلیس راهور تهران بزرگ و با اسپانسری یکی از بانک‌های بزرگ دولتی مسابقات فوتبال جام جهانی را از روسیه و ورزشگاه برگزار‌کننده این دوره از مسابقات خواهند دید.

صبح نو

پلیس راهور به رانندگان قانونمند جایزه‌های عجیب داد

رانندگی در تهران؛ تشویق ایسلندی در مسکو

رییس پلیس تهران بزرگ در آغاز طرح نوروزی پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد 5 راننده قانونمند برگزیده به انتخاب پلیس راهور تهران بزرگ و با اسپانسری یکی از بانک‌های بزرگ دولتی مسابقات فوتبال جام جهانی را از روسیه و ورزشگاه برگزار‌کننده این دوره از مسابقات خواهند دید.

سفید‌پوشان راهنمایی و رانندگی این روزها بیشتر از همه روزهای سال در خیابان هستند. صبح دیروز سردار رحیمی رییس پلیس تهران بزرگ  بعد از 8 سال  دوباره به خانه قبلی‌اش یعنی ساختمان مرکزی پلیس راهور در تقاطع خیابان آزادی و رودکی آمد و طرح نوروزی پلیس راهور تهران بزرگ را کلید زد. از امروز تعداد پلیس‌های سفید پوش سه برابر می‌شود و همه خیابان‌ها و شریان‌های ترافیکی و بزرگراه‌ها بیش از پیش زیر ذره‌بین ماموران پلیس راهور می‌رود تا از ترافیک‌های طولانی و اعصاب‌خرد‌کن و گره‌های ترافیکی کاسته شود‌. سردار رحیمی که از همان روزهای اول بازگشت به تهران و تصدی‌گری پست  فرمانده انتظامی تهران اعلام کرده بود برای ترافیک پایتخت برنامه‌ای ویژه دارد حالا با کمک همکارانش در پلیس راهور طرح‌های نو در انداخته‌اند. او با اعلام اینکه بزرگ‌ترین معضل ترافیکی تهران بی‌انضباطی‌های ترافیکی است، گفت: اولویت ترافیکی در پایتخت حل معضل ترافیک و کاهش میزان مرگ و میر است.  رحیمی با اشاره به اینکه پلیس راهور مردمی‌ترین پلیس تخصصی پایتخت است و مردم از اول صبح تا پاسی از شب هر یک به  نحوی با خدمات‌رسانی این پلیس در ارتباط هستند گفت‌: در بحث فرهنگ‌سازی، پلیس راهور پیشگام اجرای برنامه‌های فرهنگی و ترافیکی در جامعه است. با پشتوانه قوی همیاران پلیس که استقبال دانش‌آموزان از اجرای آن در سراسر کشور بی‌نظیر است. خوشبختانه توانسته‌ایم کارهای فرهنگی بسیار خوبی را  به‌ویژه در بحث فرهنگ‌سازی ترافیکی انجام دهیم؛ اما نقطه اوج و خبرساز نشست رییس پلیس راهور تهران، جایی بود که تهران را به جام‌جهانی روسیه پیوند می‌داد.

جایزه ویژه رانندگان قانونمند
رییس پلیس تهران بزرگ از انتخاب 5 راننده قانونمند در تهران خبر داد. او همچنین از اعطای جایزه ویژه‌ای گفت که به این رانندگان تعلق گرفته است. این جایزه البته آن قدر عجیب
و غیر قابل پیش‌بینی بود که بلافاصله تیتر رسانه‌ها شد.‌ جایزه‌ای با عنوان سفر به روسیه و تماشای دو بازی تیم ملی فوتبال ایران در جام‌جهانی فوتبال 2018‌. رانندگان قانونمند قبلاً هم از سوی پلیس راهور انتخاب شده بودند؛ هم رانندگان و هم موتوری‌ها به‌عنوان مسافران همیشگی خیابان‌ها هر از گاهی که از سوی پلیس به جرم ارتکاب تخلف رانندگی اعمال قانون می‌شدند، موظف بودند به‌صورت اجباری در کلاس‌های آموزشی شرکت کنند. کلاه کاسکت‌های استانداردی که از سوی ماموران راهور بعد از پایان دوره آموزشی به موتور‌سیکلت‌سواران اهدا شده از جمله اجرای برنامه‌های تشویقی پلیس راهور است‌. اما 5 راننده قانونمندی که دیروز سردار رحیمی از انتخاب آنها خبر داد، جایزه خیلی خیلی ویژه‌تری گرفتند.
 5 راننده خوش‌شانس تهرانی که به گفته سردار رحیمی از بین همه رانندگانی که در سطح شهر تهران تردد می‌کنند، انتخاب شده‌اند. آنها شانس این را دارند که بازی‌های تیم ملی ایران در جام‌جهانی 2018 روسیه را از استادیوم محل برگزاری مسابقات و در این کشور ببینند. جایزه‌ای که رییس پلیس پایتخت در گفت‌و‌گو با «صبح نو» می‌گوید: خیلی تخصصی و دقیق انتخاب شده است.
 سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت در گفت‌وگو با « صبح نو» درباره نحوه  انتخاب این رانندگان خوش‌شانس می‌گوید‌: انتخاب رانندگان کاملاً تخصصی و از سوی کارشناسان زبده پلیس راهور انجام شده است. بین برگزیدگان، هم راننده تاکسی برگزیده داریم و هم راننده اتوبوس و هم راننده موتور‌سیکلت و هم راننده خودروهای  سواری‌. ‌قرارمان برای این انتخاب، قانونمند کردن رانندگی در کلان‌شهر تهران بوده است و این نوید را هم به همشهریانمان می‌دهم که طرح‌های تشویقی پلیس راهور و پلیس تهران بزرگ برای رانندگی منضبط در تهران ادامه دارد.»
 فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام اینکه جایزه رانندگان از سوی پلیس راهور طرح شده بود و اسپانسر فقط هزینه‌های مربوط به سفر را برعهده گرفته است، می‌گوید: «پلیس‌ از همه طرح‌های پیشنهادی شهروندان برای‌ حل مسائل ترافیکی و امنیتی استقبال می‌کند. همان‌طور که از شهروندان تقاضای رفتار به‌روز و درست در اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی داریم، برای رانندگان قانونمند هم  حضور در ورزشگاه برگزار‌کننده مسابقات جام‌جهانی را در نظر گرفتیم که خاطره خوش احترام به قوانین و استمرار این رفتار را از سوی راننده برگزیده شاهد باشیم.»
 رحیمی درباره برگزیدگان خوش‌اقبال این طرح هم می‌گوید‌: «رانندگان انتخاب شده‌اند و خودشان در جریان برگزیده‌ شدنشان قرار گرفته‌اند تا کارهای ویزا و پاسپورتشان را انجام بدهند. ضمن اینکه سال آینده و قبل از آغاز مسابقات جام‌جهانی هم این سفیران نظم امنیت و احترام به قوانین طی مراسمی با حضور فرمانده  ناجا معرفی‌ خواهند شد.» وی با اعلام برنامه‌های ترافیکی جدید از سال جدید در سطح شهر تهران گفت‌: «بررسی ارائه طرح ترافیک در دستور کار و زیر ساخت‌های آن در دست اقدام است. دوربین‌های ثبت تخلف آماده‌سازی و نصب شده‌اند و در صورت تست آماده بهره‌برداری‌ می‌شوند. جدا از آن، در نظر گرفتن سهمیه‌ها هم مورد بررسی قرار گرفته که امیدواریم در حق هیچ‌یک از شهروندان و خدمتگزاران اجحاف نشود.»

 

captcha
شماره‌های پیشین