433
چهارشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
1
گزارش «صبح نو» از موسسه ‏ای که فعالیت‏ هایش را بر کودکان متمرکز کرده است

دستان کوچک برای نهال‌های کوچک

دیروز روز نیکوکاری بود و امروز روز درخت‎کاری. هر سال گروه ‏های زیادی هدیه به‌دست، به دیگران کمک می‌کنند و روز بعد هم با نهالی در دست، درخت می‏کارند. در میان تمام فعالیت ‏هایی که در روزهای پایانی اسفندماه انجام می ‏شود، گروهی هم هستند که کارشان با بقیه فرق دارد. موسسه دانش ‏آموزان نیکوکار موعود ایرانیان، نخستین گروه دانش‎آموزان نیکوکار در کشور است، دانش‌آموزانی که فعالیت‎های اجتماعی انجام می‎دهند.

مسعود آب پرور در گفت و گو با «صبح نو»:

«ضدگلوله» اکشن ترین تولید تلویزیون است

نشست رسانه‌ای برنامه «ضد گلوله» با حضور کارگردان و تهیه کننده این برنامه و آقای مسعود آبپرور کارگردان مجموعه‌هایی چون «هوش سیاه» و... در فرهنگسرای رسانه برگزار شد. تازگی رویکرد این برنامه، دشواری‌های ضبط مسابقه‌ای این چنینی و ... از مواردی بودند که در این نشست مطرح شدند.

«صبح نو» برگزاری کنسرت‌های موسیقی را در دو دهه اخیر بررسی می‌کند

حال خوش کنسرت‌ها در دهه نود

برگزاری کنسرت در دولت‌ها معمولاً با حاشیه و البته حمایت‌هایی نیز همراه است. در اوایل دهه 80 با وجود جوی که غالب بود و البته تعداد کم سالن‌های استاندارد، تعداد کنسرت‌های کمی برگزار می‌شد. در دهه 70 نیز این کنسرت‌های موسیقی سنتی بودند که مورد توجه عموم مردم قرار می‌گرفتند و البته چند خواننده جوان فعال در حوزه پاپ مانند آقایان اصفهانی، عصار و شادمهر عقیلی کنسرت‌های شلوغی در فرهنگسرای بهمن برگزار کردند.

پلیس راهور به رانندگان قانونمند جایزه‌های عجیب داد

رانندگی در تهران؛ تشویق ایسلندی در مسکو

رییس پلیس تهران بزرگ در آغاز طرح نوروزی پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد 5 راننده قانونمند برگزیده به انتخاب پلیس راهور تهران بزرگ و با اسپانسری یکی از بانک‌های بزرگ دولتی مسابقات فوتبال جام جهانی را از روسیه و ورزشگاه برگزار‌کننده این دوره از مسابقات خواهند دید.

اسکار2018 با حواشی برگزار شد

آغوش دوباره اسکار برای آثار جنسی

اسکار 2018 برگزیدگانش را شناخت و دراین بین «شکل آب» فیلم برگزیده نودمین دوره این آکادمی شد.

سرمقاله

اجنبی، اجنبی است

رأی نهایی پرونده تعاونی‌های مسکن شهرداری تهران صادر شد

مهر ابطال دستگاه قضا بر دروغ‌های نجومی

دادستان تهران درباره پرونده املاک واگذار شهرداری تهران با اشاره به صدور ۱۸۲ فقره قرار نهایی در این پرونده‌ها گفته است: «۱۲ پرونده منتهی به صدور قرار جلب به دادرسی و ۱۷۰ مورد قرار منع تعقیب صادر شده است»، این اظهار نظر پایان یک سال بوق و کرنای مخالفان سیستم مدیریت شهری دوران 12 ساله شهردار قبلی بود، این رأی نشان داد آنچه در این مدت درباره فساد مالی و زمین‌خواری شهردار سابق گفته شده است بازی سیاسی‌ای بیش نبود. در تقویم قضایی کشور می‌توان برای برخی از پرونده‌های تشکیل شده به واسطه حجم وسیع پرونده‌ها یا روند رسیدگی به آنها، سالگردهای پی‌در‌پی گرفت. یکی از پرونده‌های مطرح قضایی که در آخرین ماه تابستان سال ۹۵ مطرح شد و واکنش‌های گوناگونی را به همراه داشت، پرونده املاک شهرداری بود که در فضای رسانه‌ای کشور به پرونده «املاک نجومی» موسوم شد.

صبح نو

سرمقاله

اجنبی، اجنبی است

مشروطه بر آن بود که بساط سلطه خارجی و دیکتاتوری درباری جمع شود و این خواسته همه ایرانیان بوده و هست؛ البته برخی آن را به دیگ پلوی سفارت انگلستان پیوند زدند و مانع از تحقق خواسته‌های مردمی شدند. بدین اعتبار، برخورد غرب با ایران همواره از موضعی بالا و برتر بوده و هیچ گاه در دویست سال گذشته تغییری نکرده. این زاویه دید معیوب، استعمارگرانه و خصمانه، فقط زمانی تضعیف، محدود و منزوی شده که پاسخی در خور از جانب جمهوری اسلامی یافته است وگرنه تغییری در مشی و معیار غرب حاصل نشده که بتوانیم ذهنیت خویش را تغییر دهیم. در آخرین نمونه‌ها وزیر خارجه فرانسه، دیروز در تهران بود؛ او سومین وزیر خارجه این کشور در طول سه سال اخیر است و این می‌تواند نشانه‌ای از بی‌ثباتی در سیاست خارجی فرانسه تلقی شود. با این همه، او قبل از آمدن به تهران، سخنان تهدیدآمیزی را به زبان آورد و در برخی دیدارهای دیروز هم، «لنگ» و دندان برای ما نشان داد. وزیر خارجه قبلی هم وقتی به ایران سفر کرد که همزمان ارتش این کشور با سعودی و آمریکا در خلیج فارس سرگرم برگزاری رزمایشی علیه کشور ما بود.  حالا برخی می گویند فرانسه اوبامای دیگری است؛ برادر دیگر شغال. این سطح از وابستگی جز همان قاعده تاریخی وادادگی در برابر سفارتخانه اجنبی نیست که 200 سال است مقدرات ما را می‌خواهد رقم بزند. عزت به دست آوردنی است، آن را به سادگی از دست ندهیم.

captcha
شماره‌های پیشین