432
دوشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۶
2
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با جمعی از نخبگان دانشگاه صنعتی شریف:

در علم «جهادی» عمل کنید

لودریان در تهران به چه می‌اندیشد

رویاهای دست نیافتنی فرانسه در تهران

این روزها فرانسه از هر فرصتی برای کشاندن ایران بر سر میز مذاکره درباره برنامه موشکی ایران استفاده می‌کند. گویی این پلیس بد مذاکرات برای تکمیل نقش خود در توافق هسته‌ای ماموریتی برعهده دارد مأموریت «برجام مکمل».

صبح نو

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با جمعی از نخبگان دانشگاه صنعتی شریف:

در علم «جهادی» عمل کنید

گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اساتید و نخبگان دانشگاه صنعتی شریف که در تاریخ ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۵ برگزار شده بود در همایشی در دانشگاه صنعتی شریف، منتشر شد.
بخشی از  متن بیانات معظم‌له به شرح ذیل است:
  مساله علم را جدّی بگیرید. #تلاش_علمی در دانشگاه نبایستی متوقّف بشود. این مدال‌ها، علاوه‌بر ارزش مادّی، ارزش معنوی هم دارد. لذا من این #هدیه شما را مفتخرانه می‌پذیرم امّا بعد آنها را به خود شما برمی‌گردانم. دلم می‌خواهد که شما این نمادها را در خانه و محلّ کارتان نگه دارید.
  اگر تعهّد دینی و انقلابی نباشد، پیشرفت علمی به تنهایی یک کشور را خوشبخت نمی‌کند. اگر بخواهیم کشور، ملّت، جامعه بشری به سعادت برسد، راهش این است که آرمان‌های دینی و الهی را برتر از همه آرمان‌ها قرار بدهیم؛ این در اقتصاد، کار علمی، اداره کشور، گزینش مدیران کشوری و در حرکت فکری خود ما هم باید اثر بگذارد.
  حوادث گوناگون، انسان را دچار تغییرات فکری می‌کند؛ گاهی انحراف‌ها و زاویه‌ها خیلی ریز شروع می‌شود، لکن وقتی ادامه پیدا می‌کند، این فاصله از خطّ مستقیم و اصلی مدام زیاد می‌شود. آن کسانی که توانستند کارهای بزرگ را در این مملکت انجام بدهند که یکی از آنها مساله انقلاب و یکی مساله دفاع مقدّس است ناشی از ایستادگی و ثبات بوده. آنهایی که یک روز این‌جوری‌اند، یک روز آن‌جوری‌اند، تلوتلو می‌خورند، به تعبیر امیرالمؤمنین مثل یک شتری که بارش را روی پشتش سست بسته‌اند و همین‌طور که راه می‌رود این‌بار از این‌طرف می‌افتد یا از آن‌طرف می‌افتد؛ طبعاً نمی‌تواند مستقیم راه برود؛ از این باید ترسید و پرهیز کرد.
  جنبش دانشجویی را دوجور می‌شود معنا کرد: یکی به این معنا که انسان علیه همه آرمان‌ها حرف بزند و شعار بدهد و مشت گره کند؛ یکی اینکه در خدمت آرمان‌ها حرکت بکند: حرکت جوانانه و جهادانه. در علم هم باید #جهادی عمل کرد.
  در فعّالیّت سیاسی میدانی هم باید جهادی عمل کرد. جهاد همه‌اش به معنای شمشیر کشیدن و چپ و راست به این و آن زدن نیست؛ جهاد یعنی خسته نشدن، یعنی با فکر درست و منطقِ درست راهی را انتخاب کردن و ایمان به آن راه پیدا کردن و آن را با همه‌ی سختی‌هایش، با همه‌ی موانعش دنبال کردن و پیش رفتن. این معنای جهادی عمل کردن است.
  امروز شکاف‌ها، کمبودها، سستی‌های بنیان در تمدّن غربی -در زندگی جوان‌ها، در زندگی خانواده‌ها، در کشانده شدن به سمت انحراف‌های گوناگون فکری و عملی و اخلاقی- آشکار شده، نمایان شده. این چیزی که عرض می‌کنم، یک ادّعای خصمانه از سوی این حقیر نسبت به سردمداران تمدّن غربی نیست -‌که البتّه بنده خصم آنها هستم؛ یعنی دشمنم با آنها، امّا این حرف ناشی از آن نیست- [بلکه] ناشی از حرف‌های خود آنهاست.
   امروز وضع خشونت، وضع فساد اخلاقی، وضع تلاشیِ خانواده و بیچاره شدن فرزندان و نسل آینده در آمریکا‌ -‌من آمریکا را می‌گویم؛ جاهای دیگر، نسبت‌هایش متفاوت است- به جایی رسیده که متفکّران و دلسوزانی در آمریکا پیدا شده‌اند که اصرار دارند بر اینکه بیایند وضع فیلم و تبلیغات و سینما و هالیوود و مانند اینها را برگردانند از این رفتاری که در طول این مثلاً 100سال یا 70، 80سال اخیر داشته، به سمت یک جنبه‌های اخلاقی‌تر و ملایم‌تر؛ این در مقالات اینهاست؛ این اطّلاعاتی است که بنده دارم -اطّلاع است- یعنی خود آنها را نگران کرده.

انتصاب نماینده ولی‌فقیه درسپاه
و رییس دفتر عقیدتی فرماندهی کل قوا
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا، در احکام جداگانه‌ای حجت‌الاسلام حاج شیخ عبدالله حاج صادقی را به سمت نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حجت‌الاسلام حاج شیخ علی سعیدی را به سمت رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا منصوب کردند.
متن احکام فرمانده معظم کل قوا به این شرح است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ عبدالله حاج صادقی (دامت افاضاته)
نظر به پایان مأموریت جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ علی سعیدی و تعهد و شایستگی و تجارب ارزنده، جناب‌عالی را به سمت نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب می‌نمایم.
ارتقاء معنویت و بصیرت دینی و تقویت روحیه جهادی و انقلابی آحاد فرماندهان و پاسداران و بسیجیان و خانواده‌های آنان با بهره گیری از حوزه‌های علمیه و استفاده از روحانیون عالم و عامل و اثرگذار، هماهنگ با سیاست‌های ابلاغی و تعامل هم‌افزا با فرماندهی کل سپاه مورد انتظار است.
از زحمات و تلاش‌های ارزشمند حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ علی سعیدی در طول این مسوولیت تشکر می‌کنم.
توفیق همگان را از خداوند متعال مسألت دارم.
سیّد‌علی خامنه‌ای

 

captcha
شماره‌های پیشین