432
دوشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۶
16
محمد معتمدی در گفت و گو با «صبح نو»:

«سرمست» سریع‌ترین و متفاوت‌ترین آلبوم من است

آلبوم موسیقی «سرمست» به آهنگسازی آقایان محسن جلیل و خوانندگی محمد معتمدی توسط مرکز موسیقی حوزه هنری در دسترس مخاطبان قرار گرفت. این در حالی است که همزمان با نشر اثر، تعدادی از سامانه‌های فروش اینترنتی آثار موسیقایی این آلبوم را منتشر کرده‌اند. آلبوم «سرمست» شامل ۸ قطعه «خورشید»، «قافله»، «سرمست»، «سودا»، «عشق است»، «جنون» و «از زلف تو شانه» اجرا شده بر اشعار مولاناست. به تازگی هم کنسرت اصفهان وی هم لغو شده است. به این دو دلیل با وی گفت‌وگویی ترتیب داده‌ایم که در ادامه می‌آید:

خبر

صبح نو

خبر

رونمایی از آلبوم موسیقی «از سراسر بگذشته»
آلبوم موسیقی «از سراسر بگذشته» کاری ازگروه همنوایان روناک طی مراسمی در فرهنگسرای اندیشه با حضور مسوولان، هنرمندان، خبرنگاران و علاقه‌مندان به حوزه موسیقی رونمایی می‌شود.به گزارش «صبح نو» آلبوم موسیقی « از سراسر بگذشته» با آهنگسازی آقایان احسان عبایی و خوانندگی سید محسن حسینی و به تهیه کنندگی سید صابر امامی بعد از اخذ مجوزهای رسمی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قرار است امروز دوشنبه 14 اسفندماه 1396 ساعت 17:30 با حضور عوامل و دست اندرکاران گروه موسیقی همنوایان روناک رونمایی شود.همچنین در مراسم رونمایی از آلبوم، علاوه بر اجرای زنده توسط عوامل گروه، موسیقی تصویر قطعه «از سراسر بگذشته» این آلبوم به کارگردانی آقای مجتبی حسن زاده نیز پخش خواهد شد.
گفتنی است آلبوم «از سراسر بگذشته» در سومین جشنواره موسیقی بسطامی موفق به کسب رتبه اول بخش آلبوم شد.علاقه‌مندان برای شرکت در این مراسم می‌توانند به فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی نرسیده به پل سیدخندان، بوستان شهید منفرد نیاکی(اندیشه) مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88505514 تماس بگیرند.

تجلیل از عثمان محمدپرست در هفته موسیقی خراسان
ستاد برگزاری هفته موسیقی خراسان در مراسم اختتامیه این رویداد موسیقایی از مقام هنری استاد عثمان محمدپرست قدردانی می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، هفته موسیقی خراسان با هدف تجلیل و بزرگداشت موسیقی نواحی ایران و نیز توجه به نسل جوان این سبک از موسیقی ۱۴ تا ۱۸ اسفندماه به همت مؤسسه فرهنگی - هنری هواداران هنر ایرانیان و با حضور ۵ گروه موسیقی در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود. در مراسم اختتامیه این هفته موسیقایی از عثمان محمدپرست دوتار نواز پیشکسوت خراسان در آستانه ۹۰ سالگی‌اش تجلیل و قدردانی می‌شود.عثمان محمدپرست معروف به عثمان خوافی از بازماندگان دوتارنوازی منطقه خواف است که برای اولین بار در سال ۹۱ در قالب مراسمی با حضور محمود دولت آبادی ضمن تجلیل، از سردیس او نیز رونمایی شد. همچنین شهریورماه امسال نیز نخستین کاشی ماندگار خراسان رضوی در راستای حفظ میراث ناملموس کشور از سوی اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌رضوی بر سر در منزل عثمان محمدپرست نصب شد.مراسم تجلیل از دوتارنواز برجسته خراسان ساعت ۱۹:۴۵ روز جمعه ۱۸ اسفندماه در آخرین روز هفته موسیقی خراسان در تهران برگزار خواهد شد.

گروه کُهن خاموشی نزدیک را به اروپا می‌برد
گروه موسیقی کُهن به سرپرستیِ کامیار فانیان تور کنسرت‌های خود را در اروپا برگزار می‌کند.به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، گروه «کهن» در روزهای پایانیِ سال 1396 به اروپا می‌رود تا در کشورهای دانمارک، اتریش و سوئد کنسرت‌هایش را برگزار کند.این گروه در روز 16 اسفندماه در شهر گراتس(اتریش)، در روز 25 اسفندماه در گوتنبرگ (سوئد) و در روز 27 اسفندماه در کوپنهاگن(دانمارک) کنسرت‌های خود را برگزار می‌کند.گروه «کُهن» در کنسرت‌هایِ پیش رو به اجرای قطعات آلبوم «خاموشی نزدیک» با آهنگسازی کامیار فانیان می‌پردازد. همچنین دوتارنوازیِ شمال خراسان از سوی کامیار فانیان، بخش‌هایی از این کنسرت را به خود اختصاص می‌دهد.اعضای گروه «کُهن» در کنسرت پیش رو عبارتند از، آقایان جاوید ابراهیم پور نوازنده نی، سجاد منصوری نوازنده تنبک، پارسا حسندخت خواننده و اشکان رهبر نوازنده شورانگیز.

چاپ کتابی درباره راه و رسم سامورایی بودن
کتاب «پنج حلقه (طریقت جنگ‌آوری سامورایی‌ها)» نوشته میاموتو موساشی با ترجمه آقای حسین میرشکرایی توسط نشر ورا منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش خبرنگار مهر، این کتاب توسط ویکتور هریس به انگلیسی ترجمه شده و حسین میرشکرایی نیز آن را از انگلیسی به فارسی ترجمه کرده است.میاموتو موساشی نویسنده این کتاب، متولد سال ۱۵۸۴ میلادی در ژاپن است. زمان تولد او، ژاپن بیش از ۴ قرن نزاع و کشمکش را پشت سر می‌گذاشت و سعی در بازیابی خویش داشت. موساشی در ایامی زندگی می‌کرد که ساموراییان به عنوان نخبگان جامعه ژاپن شناخته می‌شدند اما این ستایشی بیهوده بود چون آنها اغلب، از اسباب و لوازم زندگی بی‌بهره بودند، نه کاخی از خود داشتند و نه قطعه زمینی.
بسیاری از سامورایی‌های رونین هم شمشیر خود را زمین گذاشته و پیشه‌های دیگری را انتخاب کردند.کتاب پیش رو ۵ بخش اصلی دارد که به ترتیب عبارتند از، دفتر زمین، دفتر آب، دفتر آتش، دفتر باد، دفتر تهیا. پیش از این دفاتر مطالبی برای آشنایی بیشتر با این مکتب و مرام سامورایی درج شده که دربرگیرنده عناوین «ژاپن در ایام موساشی»، «کِندو»، «کندو و ذن»، «پیرامون زندگی میامو موساشی» و «دیباچه» می‌شود.این کتاب با ۱۰۸ صفحه، شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۰ هزار تومان منتشر شده است.

 

captcha
شماره‌های پیشین