432
دوشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۶
1
برچسب جدید روحانی به منتقدانش

کم عقلی

«خدایا به تو پناه می‌برم از استبداد رأی و عجله در تصمیم گیری و تقدم نفع شخصی و گروهی به منافع مردم. همچنین به تو پناه می‌برم از بستن دهان منتقدان و رقیبان.» خالق یا صاحب این عبارت کسی است که بالاترین برچسب زنی در مواجهه با منتقدانش را داشته است.

پرسش‌هایی درباره امکان و امتناع علم دینی

یک یادداشت و غبار و غوغای برخاسته آن

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با جمعی از نخبگان دانشگاه صنعتی شریف:

در علم «جهادی» عمل کنید

محمد معتمدی در گفت و گو با «صبح نو»:

«سرمست» سریع‌ترین و متفاوت‌ترین آلبوم من است

آلبوم موسیقی «سرمست» به آهنگسازی آقایان محسن جلیل و خوانندگی محمد معتمدی توسط مرکز موسیقی حوزه هنری در دسترس مخاطبان قرار گرفت. این در حالی است که همزمان با نشر اثر، تعدادی از سامانه‌های فروش اینترنتی آثار موسیقایی این آلبوم را منتشر کرده‌اند. آلبوم «سرمست» شامل ۸ قطعه «خورشید»، «قافله»، «سرمست»، «سودا»، «عشق است»، «جنون» و «از زلف تو شانه» اجرا شده بر اشعار مولاناست. به تازگی هم کنسرت اصفهان وی هم لغو شده است. به این دو دلیل با وی گفت‌وگویی ترتیب داده‌ایم که در ادامه می‌آید:

لودریان در تهران به چه می‌اندیشد

رویاهای دست نیافتنی فرانسه در تهران

این روزها فرانسه از هر فرصتی برای کشاندن ایران بر سر میز مذاکره درباره برنامه موشکی ایران استفاده می‌کند. گویی این پلیس بد مذاکرات برای تکمیل نقش خود در توافق هسته‌ای ماموریتی برعهده دارد مأموریت «برجام مکمل».

مجریان سال تحویل تلویزیون مشخص شدند

سال‌تحویل‌باسلبریتی‌های‌تکراری

با نزدیک شدن به ایام پایانی سال، مجریان و ویژه‌برنامه‌های سال تحویل تلویزیون مشخص شدند.

تهدید بزرگی در کمین خانواده‌های ایرانی است

تنها در خانه؛ نسخه ترسناک

طی دو دهه اخیر، مسأله کنترل جمعیت رنگ دیگری به کانون خانواده‌های ایرانی داده است. شرایط اجتماعی و اقتصادی سبب شده است که خانواده‌های جوان به سمت تک فرزندی و فرزند آوری کمتر گرایش پیدا کنند. بر اساس آخرین آمار، در حال حاضر خانواده‌های بدون فرزند ۱۴ درصد و تک فرزند ۳۳ درصد خانواده‌های کشور را تشکیل می‌دهند. با وجود اینکه کشور ما یکی از کشورهای جوان دنیاست اما با شیوه جدید فرزندآوری، جمعیت آن رو به پیری خواهد گذاشت. نکته جالب توجه این است که به گواه آمار متوسط تعداد فرزندآوری در اوایل دهه ۴۰ در ایران هفت فرزند بوده اما در حال حاضر به یک فرزند برای هر خانواده است.

جلالی: ادبیات لاریجانی بالاتر از فهم متوسط بشریت است

فیلسوف هزاره چهارم

«اگر از بنده بپرسید بهترین گزینه برای ریاست‌جمهوری سال ۱۴۰۰ کیست، می‌گویم لاریجانی.» این سخنان آقای کاظم جلالی است که پیش از انتخابات با چپی‌ها ائتلاف کرد و وقتی با رأی مردم نماینده مجلس شد، با راستی‌ها تشکیل فراکسیون داد تا با رأی نمایندگان کرسی ریاست مجلس را حفظ کنند و حالا هم، معتقد است که بهترین گزینه برای ریاست‌جمهوری در سال ۱۴۰۰ کسی نیست، به‌جز علی لاریجانی! کسی که زبانش، زبانی بالاتر از فهم متوسط بشریت است!

هنوز خبری از ساماندهی کسبه پلاسکو نیست

وعده‌های خاک‌شده زیر آوار فراموشی

بیشتر از یک‌سال از روزی که یکی از ناگوارترین حوادث شهری در تهران اتفاق افتاد، می‌گذرد، روزی که ساختمان پلاسکو آتش گرفت و فروریخت و خسارت‌های جانی و مالی زیادی برجای گذاشت. برخلاف تصور عمومی، بخش زیادی از سازه‌ای که به اسم پلاسکو شناخته می‌شود هنوز سالم است، با این وجود هنوز هم کسبه این ساختمان و بخش شمالی هنوز اجازه حضور در مغازه‌های خود را نیافته‌اند.

سرمقاله

به نفع حاشیه‌ساز

شماره‌های پیشین