431
یکشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۶
1
برخلاف اظهار نظرهای مسوولان ایرانی مدارس استعداد درخشان در جهان فعال هستند

نخبه پروری آن ور آبی

دولت یازدهم و دوازدهم اصرار زیادی بر خصوصی سازی مدارس دارند. دو الگوی حمایت از تأسیس مدارس خصوصی و واگذاری مدیریت مدارس به بخش خصوصی سیاست‌هایی هستند که توسط دولت روحانی برای کاهش بار مالی آموزش و پرورش برای دولت دنبال می‌شود. البته الگوی واگذاری مدیریت مدارس به بخش خصوصی هم در مجلس نهم و هم در مجلس دهم با واکنش‌های شدیدی مواجه شد به گونه‌ای که در برنامه ششم توسعه در چند بند و ماده به صراحت پیگیری این سیاست ممنوع شده است اما شواهد نشان می‌دهد دولت روحانی چون سابق این سیاست را به صورت مخفیانه دنبال می‌کند.

دکتر مهدی گلشنی در هم‌اندیشی علم دینی مطرح کرد

«علم دینی»در اروپا و آمریکا پررونق‌تر از ایران است

هم‌اندیشی علم دینی، هفته گذشته با سخنرانی دکتر مهدی گلشنی، استاد تمام فلسفه علم دانشگاه شریف، در شهر مشهد برگزار شد.

طرح «اعاده اموال نامشروع» در دستور کار نمایندگان مجلس

اموال نامشروع را برگردانید

شفافیت، صداقت، عدالت و واژه‌هایی از این دست همگی می‌تواند جامعه را در پیشبرد اهداف طراحی‌شده کمک کند، نه در حد یک واژه زیبا بلکه در راستای عمل و اجرای آنها جامعه از نابرابری‌های اجتماعی اقتصادی در امان خواهد ماند. در کشورمان ایران و پس از انقلاب 57 عدالت یکی از محوری‌ترین شعارهای انقلاب و مورد توجه امام خمینی؟ره؟بوده و امروز نیز مقام معظم رهبری بارها و بارها مسوولان را به رعایت انصاف و عدالت و راستگویی در برخورد با مردم توصیه کردند.

واردات برنج‌های آلوده تمامی ندارد

به رنج آلوده

هر از گاهی، زمزمه‌هایی از واردات برنج آلوده به کشور شنیده می‌شود؛ برنج‌هایی که بعضاً به‌عنوان برنج آلوده یا بی‌کیفیت، نام برده می‌شود. موضوع برنج‌های آلوده در بازار ایران، زمانی مطرح می‌شود که قوت غالب ایرانیان برنج است و روزانه هر ایرانی، به‌طور متوسط نیم‌کیلو برنج مصرف می‌کند. مصرف سرانه برنج برای هر نفر، بین 40 تا 41 کیلوگرم در سال است.در مجموع سالانه، حدود 3 میلیون تن برنج مصرف می‌شود. تمامی این میزان مصرف از داخل تأمین نمی‌شود. بخش زیادی از این میزان، از واردات تأمین می‌شود.

پاسداشت «حمید حسام» در اولین شب وصل، امشب برگزار می‌شود

راوی اسرار شب‌های حائل

اولین شب وصل ، به پاسداشت «حمید حسام» نویسنده معاصر می‌پردازد. در این همایش آقایان علیرضا کمری، محمدرضا سنگری، مرتضی سرهنگی، جواد محقق، نصرت الله محمود زاده، محسن مؤمنی، گلعلی بابایی، سعید علامیان، مصطفی رحیمی، علی رضا قزوه، علی محمد مؤدب، مازیار بیژنی و...حضور خواهند داشت. در ضمن خانواده شهید علی خوش لفظ، شهیدعلی چیت سازیان و شهید حسین همدانی از سال‌ها مجاهدت «حمید حسام» تقدیر خواهند کرد. این مراسم امروز یک‌شنبه13/12/1396 بعد از نماز مغرب و عشا در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار خواهد شد. قرار است در سلسله همایش‌های «شب وصل» جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به پاسداشت هنرمندان این جبهه بپردازد.

گفت‌وگو ی«صبح نو» با حسین محب اهری به بهانه حضورش در یک نمایش

عشقی که درد را هم سرکوب می‌کند

حسین محب اهری، این روزها با وجود شرایطی که دارد، با همان عشق و علاقه همیشگی خود به دنیای کودکان و نوجوانان، با نمایش «غول بزرگ مهربان» همچنان برای کودکان نقش آفرینی می‌کند.

این خانم‌ها در روستاهای غربی هم زعفران می‌کارند و هم اشتغال زایی می‌کنند

لبخندی از جنس زعفران

وقتی صحبت از گروه‌های جهادی و کار جهادی می‌شود، بسیاری فکر می‌کنند که در صف اول، تنها آقایان ایستاده‌اند؛ اما گروه‌هایی هم هستند که همه اعضای آن، خانم‌ها هستند. چراکه به قول خودشان: «خانم‌ها حرف خانم‌ها را بهتر می‌فهمند و در بسیاری از مناطق، وجود خانم‌ها الزامی است.» به خاطر همین است که خانم «زهرا محمدعلی» و گروهش، به‌طور خودجوش، با تخصصی که داشتند، سراغ روستاها و شهرهای ایرانی رفتند تا هم مشکلات اقتصادی زنان و هم مشکلات دیگری را حل کنند.

حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی در چه مرحله‌ای قرار دارد

یکی داستان است پُر آب چشم

بعد از یک سال و6ماه از مصوبه شورای عالی فضای مجازی ظاهراً فقط اعطای وام و کاهش هزینه ترافیک برای پیام‌‍ رسان‌های داخلی اجرایی شده است.

سرمقاله

سیاست ورزش

صبح نو

سرمقاله

سیاست ورزش

کناره گیری رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی و نامه نگاری‌ها و مخالفت‌ها و واکنش‌ها، یک بار دیگر موضوعی حساس را در کانون توجه افکار عمومی قرار داده است؛ سیاست ورزش ایران. یعنی آنچه‌دستگاه حکمرانی و در اینجا به طور مشخص وزارتخانه متولی تربیت بدنی و کمیسیون و فراکسیون مربوط در مجلس برای تمشیت امور این حوزه به کار می‌بندند. آنچه وضعیت کنونی را مساله ساز کرده، فشار مجامع بین المللی بر کشتی گیران ایرانی است که حاضر به رقابت با ورزشکاران رژیم صهیونیستی نیستند و مانند همه تحریم‌های تشدید شده در سال‌های مابعد 88، در اینجا هم ردپای جریانات برانداز جمهوری اسلامی قابل مشاهده است که این موضوع را مکرراً در دستور کار مجامع مختلف قرار داده‌اند و اکنون در حال بهره برداری از خیانت‌های خویشند. ایران تنها کشوری نیست که بر اساس مبانی خویش، با ورزشکاران دشمنانش روی تشک نمی‌رود؛ کره شمالی و جنوبی سال‌هاست که در چنین وضعیتی‌اند و ارمنستان و آذربایجان نیز. در طول جنگ ایران و عراق هم، چنین اتفاقی می‌افتاد و در بسیاری از نقاط آمریکای لاتین و آفریقا و آسیا ایضاً (حتی درمورد رژیم اسرائیل نیز هم اکنون تعداد زیادی از ورزشکاران مسلمان یا غیر مسلمان، چنین رفتاری را از خود نشان می‌دهند) و در کمتر موردی شاهد چنین رفتاری هستیم. پرسش اینجاست که کجای سیاست ورزش ناقص است و ناکارآمد؟ احتمالاً آنچه به دستگاه دیپلماسی و دیپلماسی عمومی مرتبط می‌شود؛ یعنی این بی توجهی به سیاست ورزش، موجب آن شده که گرهی که می‌شد با دست باز کرد، حالا باید به دندان واگذارش کرد و حتماً کار دشواری است.

captcha
شماره‌های پیشین