430
شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۶
1
مدیر رسانه جشنواره جهانی فیلم فجر در گفت‌وگو با «صبح نو»:

ما را با «کن» و «برلین» مقایسه نکنید

با نزدیک شدن به زمان برگزاری سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، مسوولان این جشنواره اطلاعات بیشتری درباره این رویداد سینمایی ارائه می‌کنند.

به بهانه استعفای رییس فدراسیون کشتی و واکنش مدیران ورزش که به موقع نیست

رسم «خادم» کُشی

بعد از سپری شدن بحرانی بزرگ و رسیدن کِشتی کُشتی به ساحل آرامش، توفان استعفای «رسول خادم» هوای ورزش نخست ایران را متلاطم‌تر از قبل کرد تا شاید این اتفاق، چون صدای طبلی بلند باشد و به گوش مدیران بی‌تفاوت ورزش خصوصاً آقای وزیر برسد.

اظهارات آقای معاون اول باز هم حاشیه ساز شد

دهه‌شصتی‌های مشکل‌ساز

اسحاق جهانگیری همواره مرد مورد توجه رسانه‌ها بوده است،‌ گاهی در اوج و گاهی در افول! دوره اوج و افول او نیز به ایام مناظره‌های انتخاباتی برمی‌گردد، جایی که در مناظره اول او را پدیده عنوان کردند و در مناظره بعدی، کم‌رمق در بیان اظهارات. مواضع او نیز گاهی حاشیه‌دار بوده است، طوری که در برخی موارد حاشیه‌اش فراتر از متنش قرار می‌گرفت. اما این بار نه از رفتن یا استعفایش خبری شده و نه از اختلافش با برخی چهره‌های دولتی، او این بار متنش حاشیه‌ساز شده است،‌ سخنان وی مورد انتقاد جدی آحاد مردم و به‌خصوص دهه شصتی‌ها قرار گرفته است،‌ از جمله اینکه خطاب به وی گفته شده چطور وقتی زمان انتخابات می‌شود و نیاز به رأی مردم دارید، دهه شصتی‌ها گل و بلبل می‌شوند وقتی هم نیاز ندارید برایتان دردسرساز!

رییس جمهور و معضل علم و دین

بودجه‌هایی که صرف آموزش و پژوهش در علم سکولار می‌شود

چند می‌گیری علم وارد کنی؟

«بودجه» این روزها اسم رمز حمله جریان مخالف گفتمان علم دینی به حامیان اسلامی‌سازی علوم است. سخنرانی اخیر رییس جمهور در جشنواره خوارزمی که پس از نامه دکتر رضا داوری اردکانی، رییس فرهنگستان علوم، درباره علم اسلامی ایراد شد نقطه اوج این حملات بود.

غوطه در خون غوطه ور شد

سلاح‌های ساخت اسرائیل در دستان معارضان سوری

ارتش سوریه به منظورکاسته شدن آمار تلفات غیر نظامیان و پناه دادن به شهروندانش در«غوطه شرقی» ازهفته گذشته موضوع آتش بس یک ماهه را به حالت اجرا در آورده است تا ساکنان این مناطق علاوه بر خروج از شهر بتوانند از کمک‌های بین المللی و درمانی بهره مند شوند.

گفت وگوی «صبح نو» با زن کارآفرینی که شغلی عجیب دارد

کروکودیل‏ ها بچه ‏های من هستند

«دلمان می‏خواست بیست سال بعد، اگر به گذشته نگاه می‏کنیم، وقتمان را هدر نداده باشیم و از آن خوب استفاده کرده باشیم. دوست داشتیم برای آینده بچه‏ هایمان چیزی را گذاشته‎ باشیم؛ بنابراین به این نتیجه رسیدیم که کار تولیدی را شروع کنیم.» همین دلایل به ظاهر ساده باعث می‏شود تا خانم «مریم روستایی» و همسرش آقای «بهروز سالاروند» برای راه ‏اندازی پرورش کروکودیل از تهران به قشم مهاجرت و تنها مزرعه پرورش و پارک کروکودیل در ایران را راه‌اندازی کنند.

دکتر معینی پور در نشست هم اندیشی علم دینی:

در نقد غرب مانده‌ایم

منتقدان کم‌اثر

سرمقاله

زمان طلایی

صبح نو

سرمقاله

زمان طلایی

اظهارات اسحاق جهانگیری در مورد موج جمعیتی متولدین دهه شصت نشان‌دهنده نوع نگاه و بی‌توجهی به این حجم از نیروی انسانی در طول دهه‌های گذشته است. حجمی از نیروی انسانی جوان و با نشاطی که حالا در این سال‌ها به سن ثمردهی برای کشور و جامعه رسیده است، اما به دلیل مدیریت ناصحیح نیروی انسانی در تمام سال‌های گذشته همچنان با گذشت زمان به جای آنکه در خدمت بهره‌دهی به جامعه قرار گیرند، همواره تبدیل به یکی از مشکلات و گره‌های کوری شده‌اند که انگار فقط باید برای کشور هزینه‌ساز باشند. هرچند در این میان همه قصور فقط متوجه نوع نگاه مدیران نیست و نباید از حجم مشکلات دهه‌های گذشته هم غافل شد اما از این مساله هم نباید غفلت کرد و نباید آن را از یاد برد که این موج نیروی انسانی حالا به زمان طلایی عمر مفید خود رسیده است. دهه‌ای که در صورت بهره‎مندی از اشتغال و استفاده از نشاط و نیروی جوانی، این موج می‌تواند یک نقطه عطف در تاریخ رو به جلوی کشور و ملت ایران قرار گیرد. کما اینکه اعتماد به نیرو و نشاط جوانی بود که کشور را با موفقیت از گردنه جنگ تحمیلی عبور داد. حال دوباره جمعیت کشور به همان نقطه نشاط و جوانی رسیده است. نیروی متراکمی که در صورت مدیریت بهینه و صحیح می‌تواند در حکم یک منبع عظیم قدرت و توانایی قرار گیرد که تا سال‌ها و دهه‌ها، عزت و قدرت ملت ایران را سبب شود. با کار و کار و کار می‌توان این حجم عظیم نیرو و نشاط را در مسیر رشد و بالندگی کشور قرار داد.

captcha
شماره‌های پیشین