430
شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۶
1
مدیر رسانه جشنواره جهانی فیلم فجر در گفت‌وگو با «صبح نو»:

ما را با «کن» و «برلین» مقایسه نکنید

با نزدیک شدن به زمان برگزاری سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، مسوولان این جشنواره اطلاعات بیشتری درباره این رویداد سینمایی ارائه می‌کنند.

به بهانه استعفای رییس فدراسیون کشتی و واکنش مدیران ورزش که به موقع نیست

رسم «خادم» کُشی

بعد از سپری شدن بحرانی بزرگ و رسیدن کِشتی کُشتی به ساحل آرامش، توفان استعفای «رسول خادم» هوای ورزش نخست ایران را متلاطم‌تر از قبل کرد تا شاید این اتفاق، چون صدای طبلی بلند باشد و به گوش مدیران بی‌تفاوت ورزش خصوصاً آقای وزیر برسد.

اظهارات آقای معاون اول باز هم حاشیه ساز شد

دهه‌شصتی‌های مشکل‌ساز

اسحاق جهانگیری همواره مرد مورد توجه رسانه‌ها بوده است،‌ گاهی در اوج و گاهی در افول! دوره اوج و افول او نیز به ایام مناظره‌های انتخاباتی برمی‌گردد، جایی که در مناظره اول او را پدیده عنوان کردند و در مناظره بعدی، کم‌رمق در بیان اظهارات. مواضع او نیز گاهی حاشیه‌دار بوده است، طوری که در برخی موارد حاشیه‌اش فراتر از متنش قرار می‌گرفت. اما این بار نه از رفتن یا استعفایش خبری شده و نه از اختلافش با برخی چهره‌های دولتی، او این بار متنش حاشیه‌ساز شده است،‌ سخنان وی مورد انتقاد جدی آحاد مردم و به‌خصوص دهه شصتی‌ها قرار گرفته است،‌ از جمله اینکه خطاب به وی گفته شده چطور وقتی زمان انتخابات می‌شود و نیاز به رأی مردم دارید، دهه شصتی‌ها گل و بلبل می‌شوند وقتی هم نیاز ندارید برایتان دردسرساز!

رییس جمهور و معضل علم و دین

بودجه‌هایی که صرف آموزش و پژوهش در علم سکولار می‌شود

چند می‌گیری علم وارد کنی؟

«بودجه» این روزها اسم رمز حمله جریان مخالف گفتمان علم دینی به حامیان اسلامی‌سازی علوم است. سخنرانی اخیر رییس جمهور در جشنواره خوارزمی که پس از نامه دکتر رضا داوری اردکانی، رییس فرهنگستان علوم، درباره علم اسلامی ایراد شد نقطه اوج این حملات بود.

غوطه در خون غوطه ور شد

سلاح‌های ساخت اسرائیل در دستان معارضان سوری

ارتش سوریه به منظورکاسته شدن آمار تلفات غیر نظامیان و پناه دادن به شهروندانش در«غوطه شرقی» ازهفته گذشته موضوع آتش بس یک ماهه را به حالت اجرا در آورده است تا ساکنان این مناطق علاوه بر خروج از شهر بتوانند از کمک‌های بین المللی و درمانی بهره مند شوند.

گفت وگوی «صبح نو» با زن کارآفرینی که شغلی عجیب دارد

کروکودیل‏ ها بچه ‏های من هستند

«دلمان می‏خواست بیست سال بعد، اگر به گذشته نگاه می‏کنیم، وقتمان را هدر نداده باشیم و از آن خوب استفاده کرده باشیم. دوست داشتیم برای آینده بچه‏ هایمان چیزی را گذاشته‎ باشیم؛ بنابراین به این نتیجه رسیدیم که کار تولیدی را شروع کنیم.» همین دلایل به ظاهر ساده باعث می‏شود تا خانم «مریم روستایی» و همسرش آقای «بهروز سالاروند» برای راه ‏اندازی پرورش کروکودیل از تهران به قشم مهاجرت و تنها مزرعه پرورش و پارک کروکودیل در ایران را راه‌اندازی کنند.

دکتر معینی پور در نشست هم اندیشی علم دینی:

در نقد غرب مانده‌ایم

منتقدان کم‌اثر

سرمقاله

زمان طلایی

شماره‌های پیشین