429
سه شنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۶
1
گزارش «صبح نو» از قوانین پوشش در کشورهای مختلف دنیا

اینجا قلب اروپا؛ حجاب الزامی است

قوانین مربوط به نوع پوشش و لباس پوشیدن به طور قابل توجهی در سرتاسر جهان متفاوت است. به طور کلی در بسیاری از کشورها در مورد اینکه چه لباسی باید پوشید، قانون مدونی وجود ندارد، اما با نگاه به نوع پوشش منع‌شده در قوانین این کشورها می‌توان غیرمستقیم به نوع پوشش متداول این کشورها دست یافت. در بسیاری از کشورها، تشخیص تخلف در این زمینه به رأی قاضی سپرده شده است.

پدیده دکتر علی مطهری

«صبح نو» از تأثیر اجرای طرح رجیستری بر بازار موبایل گزارش می‌دهد

دستگاه «لاکچری شده» مشترک مورد نظر

طرح رجیستری بازار موبایل کشور را تکان داده و تبعات گوناگون بسیاری چه برای مصرف‌کننده، چه فروشنده و... در پی دارد که با وجود توضیحات فراوان هنوز در بخش‌هایی برای برخی مردم گنگ به نظر می‌رسد. در این مطلب می‌خواهیم هر آنچه تا به امروز درباره طرح رجیستری قطعی شده یا برای برخی کاربران هنوز تاریک مانده و جای سؤال دارد را تا حدی به زبان ساده روشن کنیم.

دومین سالگرد درگذشت «فرج‌الله‌سلحشور» برگزار شد

پرچمدار سینمای دینی

در مراسم دومین سالگرد درگذشت مرحوم فرج‌الله سلحشور، کارگردان فقید کشورمان،چهره‌های فرهنگی از شخصیت وی و تأثیر آثارش در منطقه شدند.

تعیین هزینه‌های جدید حمل‌و نقل در سال 97

دوباره شورای شهر دوباره گرانی

وطن جایگزین اهداف و بازیگران آن

معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد در اختتامیه برترین پژوهش فرهنگی:

مسائل اقتصادی ریشه فرهنگی دارد

آیین اختتامیه معرفی برترین پژوهش‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز گذشته با حضور دکتر محسن جوادی، معاون امور فرهنگی این وزارتخانه، در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار شد.

علم دینی و اسم رمز بودجه

سرمقاله

شاخص‌های عدالت

«نه»کرملین به کاخ سفید روسیه سپر ایران شد

وتو

بالاخره شوی تبلیغاتی نیکی هیلی که از 2ماه پیش آغاز شده بود پایان یافت؛ شویی که از یک‌سو انزوای او و ایالات متحده آمریکا را به همراه داشت و از سوی دیگر برای چندمین‌بار اعتبار ابرقدرتی آمریکا را بین جهانیان زیر سؤال برد. درهای شورای امنیت سازمان ملل که شامگاه دوشنبه برای بررسی پیش‌نویس‌های 2 قطعنامه علیه یمن، گشوده شده بود بدون آنکه منفعتی برای کشور میزبان یعنی آمریکا داشته باشد بسته و پیش‌نویس قطعنامه اول ‌که به پیشنهاد انگلیس و با هدف اعمال فشار علیه ایران درپی ادعاهای ارسال سلاح برای انصارالله بود، توسط روسیه وتو شد.

صبح نو

سرمقاله

شاخص‌های عدالت

عدالت در نسبت با معنویت و عقلانیت معنادار می‌شود و بدون در نظر گرفتن این رابطه، عدالت امری قشری، سطحی و خشن خواهد بود که نمونه‌هایی از آن را در امروز و دیروز کشور شاهد هستیم. جریانی که با  رهاکردن عقلانیت، صرفاً خود را متعهد به ایفای عدالت می‌داند و از ناحیه این جزیی- بخشی نگری صدمات گسترده‌ای را به ایران وارد کرده و می‌کند؛ اما پیشرفت در عدالت موکول به شناسایی شاخص‌هایی است که آن را تداوم بخشیده و به پیش می راند. معمولاً این ذهنیت وجود دارد که تحقق عدالت در مبارزه با فساد، آن هم از نوع اقتصادی و آن هم صرفاً در دستگاه‌های دولتی معنادار خواهد شد، حال آن که عدالت دارای ابعاد وسیع‌تری است. در این توسعه سطوح، شایسته سالاری در دیوان سالاری اداری نیز شاخصی برای عدالت ورزی است و ایجاد فرصت‌های شغلی برابر، مساوات در دسترسی به منابع، برقراری تعادل میان هوش و توان فردی و پاداش‌های اجتماعی، برخورداری از تمکن مادی و رفاه فردی، برابری در مقابل قانون و... معیارهای دیگر. شاید فربه کردن این بخش از مفاهیم مرتبط با عدالت یکی از کارویژه های مهم نخبگان و رسانه‌هاست تا بدین طریق، ذهنیت و تصور افکار عمومی را ارتقا داده و درک همسان و همترازی درباب این موضوع به وجود آورند. اینجاست که هم افزایی برای پیشرفت عدالت شکل می‌گیرد و با مشارکت مردمی، محوریت مردمسالاری دینی برای حل این معضل تأمین می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین