427
دوشنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
12

خبر

عضوشورای مرکزی کانون کارگردانان در گفت‌وگوبا«صبح‌نو»:

فعالیت صنفی،تندی‌ها را کم می‌کند

اعضای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران مشخص شدند تا این صنف مهم فعالیتش را در دوره جدید آغاز کند.

صبح نو

خبر

30درصد از تصویربرداری«ازیادهارفته»
انجام‌شد
تصویربرداری سریال «از یادها رفته» به کارگردانی آقای بهرام بهرامیان و تهیه‌کنندگی آقای اکبر تحویلیان به ۳۰ درصد رسید.
تاکنون بازیگرانی چون آقایان و خانم‌ها حسین یاری، هلیا امامی، میترا حجار، پوریا پورسرخ ، بیتا فرهی، کامران تفتی ،لیلا بلوکات، سیما تیرانداز، مهدی سلوکی، رضا یزدانی، رسول نجفیان، علیرام نورایی، حبیب دهقان‌نسب، مهرداد ضیایی جلوی دوربین رفته‌اند. تصویربرداری سریال در شهرک سینمایی غزالی بدون وقفه همچنان ادامه دارد و گروه سازنده از صبح تا پاسی از شب مشغول فعالیت هستند.
مجموعه تلویزیونی «از یادها رفته» به کارگردانی بهرام بهرامیان و تهیه کنندگی اکبر تحویلیان یک ملودرام تاریخی است که در 50 قسمت ساخته می‌شود و داستان آن به زندگی دختری جوان در سال 1319 می‌پردازد که به دلیل نداشتن شناخت از وضعیت کشور و آداب و رسوم دچار بحران شدیدی می‌شود اما با کشف حقیقت سنت‌ها و رفتارها به آرامش و زندگی مشترک می‌رسد. تصویربرداری این سریال علاوه در تهران در سایر شهرستان‌ها و در لوکیشن های متفاوت انجام می‌شود.

«سارق روح»به‌فرقه‌های‌انحرافی‌می‌پردازد
نویسنده سریال «سارق روح» با اشاره به اتفاقات این مجموعه از پرداختن به فرقه‌های انحرافی یاد کرد و اینکه تحقیقات زیادی در این حوزه داشته است.
آقای هومان فاضل نویسنده سریال «سارق روح» به کارگردانی آقای احمد معظمی که جمعه‌ها ساعت ۱۹ از شبکه پنج سیما روی آنتن می‌رود با اشاره به تحقیقات خود برای این سریال به مهر گفت: من همیشه قبل از هر فیلمنامه ای که می‌نویسم تحقیقات فراوانی انجام می‌دهم که به اقتضای قصه گاهی درباره موضوع و گاهی درباره شخصیت‌ها صورت می‌گیرد و می‌شود گفت تحقیق آن بخشی از کار است که دیده نمی‌شود اما حضورش همیشه در کار مؤثر است.
وی افزود: متأسفانه هنوز نویسندگان ما به اهمیت موضوع فرقه‌های انحرافی پی نبرده‌اند درحالی که در هالیوود فیلم‌های زیادی درباره این موضوع وجود دارد و آموزش‌هایی به خانواده‌ها داده می‌شود. تقریباً می‌توان گفت که «سارق روح» اولین کار تصویری است که به این موضوع می‌پردازد و به همین دلیل طبیعتاً ممکن است این تحقیقات کامل نباشد و نقصان‌هایی داشته باشد.

«دستت را به من بده» از نیمه گذشت
تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «دستت را به من بده» پس از پایان سکانس‌های آگاهی تهران اکنون به صحنه‌های خیابانی رسیده است.
به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی سریال، مجموعه تلویزیونی «دستت را به من بده» به کارگردانی آقای محمدمهدی عسگرپور و تهیه کنندگی آقای علی پورکیانی اوایل مهرماه در تهران کلید خورده است و گروه تولید اکنون در خیابان‌های تهران مشغول تصویربرداری هستند و به زودی برای ادامه کار راهی لوکیشن تازه‌ای می‌شوند که خانه یکی دیگر از کاراکترهای مجموعه است. تمام بازیگران این سریال تلویزیونی تا این بخش از کار جلوی دوربین رفته‌اند و تدوین همزمان مجموعه هم توسط آقای محمدحسین غضنفری در حال انجام است.
همچنین به گفته تهیه کننده، قرار است به زودی نام این سریال تغییر کند. «دستت را به من بده» یک مجموعه تلویزیونی ۳۷ قسمتی، پر لوکیشن و پر بازیگر است و ماه رمضان ۹۷ از شبکه سوم سیما پخش می‌شود.

برنامه‌تخصصی‌شبکه‌چهاربرای«فیلم کوتاه»
«برداشت4» عنوان برنامه جدید و تخصصی شبکه چهار در حوزه فیلم کوتاه است. به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما «برداشت4» برنامه تخصصی در حوزه فیلم کوتاه، در 26 قسمت 30دقیقه از 7 اسفند به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.
به گفته خانم الهام عادلی تهیه کننده برنامه: این برنامه در قالب ترکیبی از بخش‌های مختلفی چون نمایش فیلم، میزگرد، اخبار و آموزش در حوزه فیلم کوتاه تشکیل شده است.
عادلی به توضیح هر یک از بخش‌ها پرداخت و گفت: هر هفته در بخش نمایش فیلم یک فیلم کوتاه خارجی و ایرانی نمایش و با حضور منتقد و کارگردان اثر مورد تحلیل قرار می‌گیرد.
در بخش اخبار جشنواره، جشنواره‌های مرتبط با فیلم کوتاه برای فیلمسازان به منظور شرکت در آنها معرفی می‌شود. عادلی افزود: در بخش «میزگرد» که اجرای آن را هادی علی پناه بر عهده دارد با حضور اعضای صنف فیلم کوتاه، نهادهای دولتی که از فیلم کوتاه حمایت می‌کنند و نمایندگانی از حوزه تلویزیون مسائل و مشکلات فیلمسازان در این حوزه نقد و بررسی می‌شود. عادلی بیان کرد که اولین قسمت از «برداشت4» از دوشنبه 7 اسفندماه به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

captcha
شماره‌های پیشین