426
یکشنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۶
5
خالد قدومی در گفت و گو با «صبح نو»:

قدس تا ابد پایتخت «فلسطین واحد» است

یک مقام دولت آمریکا از افتتاح سفارت جدید این کشور تا دوماه دیگر درقدس خبر داد. به گفته این مقام آمریکایی که رویترز نامی از او نبرده است، سفارت جدید آمریکا اردیبهشت ماه 97 که همزمان با «روز نکبت» است افتتاح خواهد شد.

سید حسن نصرالله:

زمان درو کردن ثمره مقاومت فرا رسیده است

صبح نو

سید حسن نصرالله:

زمان درو کردن ثمره مقاومت فرا رسیده است

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله که شب گذشته به مناسبت چهلمین سالگرد تأسیس حوزه علمیه «امام منتظر (عج)» در مرکز فرهنگی امام خمینی (ره) بعلبک لبنان سخن می‌گفت، با پرداختن به انتخابات پارلمانی پیش روی این کشور که به زودی برگزار خواهد شد، عنوان کرد: ملت لبنان باید در قبال انتخابات، مسوولیت بالایی به خرج دهد و بداند برای چه شخص یا گروه خاصی انتخاب
می‌کند.
دبیرکل حزب‌الله لبنان، با اشاره به اینکه ما باید برای مردم تشریح کنیم چرا از آنها می‌خواهیم به این لیست یا لیست دیگر رأی دهند، افزود: یا اشخاصی را انتخاب خواهیم کرد که کشور را به آمریکا و نفت را به اسرائیل تحویل دهد؛ علیه مقاومت ما توطئه کند و اقتصاد ما را درمان نکند؟
وی با بیان اینکه ما خرید رأی با پول را حرام می‌دانیم و حزب‌الله این کار را انجام نخواهد داد؛ ادامه داد: ناسزا و افتراء در هر انتخاباتی حرام است اما انتقاد امری طبیعی است. انتخابات، امروز به موضوع مورد اهتمام همه تبدیل شده است، ملت لبنان باید در قبال انتخابات، مسوولیت بالایی به خرج دهد و بداند برای چه شخص یا گروه خاصی را انتخاب می‌کند زیرا سرنوشت محلی و ملی آنهاست؛ ما باید برای مردم تشریح کنیم چرا از آنها می‌خواهیم به این لیست یا لیست دیگر رأی دهند.
نصرالله تصریح کرد: نمایندگان زمانی که انتخابات شوند مسوولیت آن‌ها در حجم کل وطن می‌شود؛آیا اشخاصی را انتخاب خواهیم کرد که کشور را به آمریکا و نفت را به اسرائیل تحویل دهد؛ علیه مقاومت ما توطئه کند و اقتصاد ما را درمان نکند؟ این سوالی در سطح ملی و نه حوزه‌های انتخاباتی است؛ آمریکا و عربستان منتظر نتایج مربوط به حزب‌الله در انتخابات آینده هستند.
 دبیرکل حزب‌الله ادامه داد: حوزه انتخاباتی «هرمل» مورد توجه همه در انتخابات خواهد بود به چند دلیل اما بارزترین آنها این است که هویت این منطقه و تاریخ آن با مقاومت است.
نصرالله سپس به قانون «تناسبی» که برای اولین بار قرار است انتخابات لبنان بر اساس آن برگزار شود، پرداخت و گفت: قانون تناسبی برعکس قانون اکثریت این امکان را برای مردم وجود آورد که اندازه طبیعی خود را داشته باشند و به همین دلیل برخی گروه‌ها به آن معترض
هستند.
دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد: امروز و در سال 2018 باید ثمره کاشته‌های خود از سال 1982 (سال تأسیس حزب‌الله) را درو کنیم و مهم‌ترین دستاوردها همان حمایت از مقاومت و حفظ آن است، در جنگ 2006 (33 روزه) علیه مقاومت توطئه شد.
دبیرکل حزب‌الله لبنان به سفر «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا به لبنان هم پرداخت و گفت: تیلرسون زمانی که به لبنان می‌آید از مشکل حزب‌الله و سلاح حرف می‌زند و می‌گوید این مشکل باید حل شود؛ امروز توطئه علیه مقاومت بیشتر از هر زمانی دیگری
است.
وی ادامه داد: امروز پس از شکست نقشه آمریکا و متحدانش در منطقه و شکست داعش، توطئه‌ای علیه مقاومت در کار است.
وی به تنش‌های مرزی اخیر میان لبنان و رژیم صهیونیستی هم اشاره و تصریح کرد: اسرائیل اگر از چیزی نمی‌ترسید کنترل بلوک نفتی شماره 9 را در دست می‌گرفت اما این رژیم می‌ترسد.
مروری کوتاه بر روند تأسیس حوزه علمیه «امام منتظر (عج){» به دست «سید عباس الموسوی» دبیرکل سابق حزب‌الله از دیگر بخش‌های سخنان دیشب دبیر کل حزب‌الله لبنان بود که آن را نقطه تحولی در تاریخ «بقاع‌» و کل لبنان توصیف کرد.

captcha
شماره‌های پیشین