426
یکشنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۶
1
بارش‌های زمستانی همه استان‌های کشور را فرا گرفت

ایران زیر چتر باران

سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره فیلم‌های نوروزی به «صبح نو» خبر داد

اکران «آن سوی ابرها» هنوز منتفی نشده

اکران فیلم «آن سوی ابرها» آقای مجید مجیدی، در روزهایی که بحث‌ها و درخواست‌های بسیاری برای اکران نوروزی وجود دارد، برای دومین بار لغو شد. تعویقی که در آستانه نوروز و حواشی همیشگی موجود در آن، تأمل برانگیز است.

وزیر ارتباطات از ارجاع پرونده دو اپراتور به دادستانی‌خبر داد

افشای اطلاعات مشترکان تلفن‌های همراه

«پرونده‌ دو اپراتور متخلف تلفن همراه در افشای بانک اطلاعاتی مشترکان را به دادستانی ارجاع می‌دهیم.» این،حرفی است که وزیر ارتباطات درباره تخلفات اپراتورهای تلفن همراه گفته و نشان می‌دهد سطح تخلفات باید وسیع بوده باشد تا مراجع قضایی برای رسیدگی به این پرونده وارد ماجرا می‌شوند.

سید حسن نصرالله:

زمان درو کردن ثمره مقاومت فرا رسیده است

دو عضو مجمع تشخیص در گفت و گو با صبح نو ریشه های بی عدالتی را تشریح کردند

نقش دولت‌ها در محقق نشدن عدالت

قدمت عدالت را می‌توان به تشکیل جوامع انسانی بازگشت داد. به نظر می‌رسد اقامه عدالت را بتوان به‌عنوان یکی از اجزای هویت بخشی و بقا آفرین برای انقلاب اسلامی معرفی کرد. چرا که به تصریح قرآن کریم، ارسال رسل و انزال کتب نیز با هدف گسترش قسط و عدال انجام گرفته است.

مجموعه‌فیلم‌های«بورن»جاسوسی‌آمریکارانمایش‌می‌دهد

انبارجاسوسی به نام «وگاس»

مجموعه فیلم‌های «بورن» با موضوع فعالیت‌های جاسوسی ایالات متحده، در سال‌های اخیر با استقبال زیاد مخاطبان همراه شده است.

سه ماه از زلزله کرمانشاه می‌گذرد اما هنوزمشکلات مردم باقی است

زلزله فراموشی

«زمین لرزه‌ای به بزرگی 7.3 ریشتر کرمانشاه و کمی بعد پس لرزه 4.6 ریشتری حوالی مرز ایران و عراق را لرزاند» خبری بود که 21 آبان ماه کشور را در بهت فرو برد و پس از آن بود که سیل کمک‌های مردمی برای رسیدگی به مردم این منطقه راهی کرمانشاه شد، اما با وجود گذشت بیشتر از سه ماه از این واقعه مردم زلزله زده به شرایط اولیه بازنگشته‌اند و حتی وضعیت آنها با شروع بارش‌ها بدتر هم شده است.

«صبح نو» ماجرای تعویق دو ماهه در پرداخت یارانه مراکز نگهداری از معلولان را بررسی می‌کند

بودجه در راه بهزیستی

شروع اسفندماه با خبرهای خوشایندی برای جامعه معلولان همراه نبود. تعدادی از خانواده‌های این افراد اعلام کردند 3 ماه از یارانه مراکز نگهداری و توانبخشی معلولان پرداخت نشده است. عدم پرداخت این یارانه در وضعیتی است که به گفته آقای انوشیروان محسنی‌بندپی، رییس سازمان بهزیستی کشور حدود 60 درصد از هزینه مراکز توانبخشی توسط بهزیستی و مابقی توسط خیرین و نیکوکاران پرداخت می‌شود. در روزهای گذشته شاهد اعتراضات خانواده‌های دارای معلولیت برای نپرداختن یارانه مراکز نگهداری این افراد بودیم. اعتراضاتی که موجب شد رییس سازمان بهزیستی و رییس سازمان برنامه و بودجه وعده‌هایی در راستای رفع این مشکل بدهند.

سرمقاله

هزینه‌های سنگین

صبح نو

سرمقاله

هزینه‌های سنگین

برخی از مدیران  دولتی که حداقل 5 سال است بر سر کارند، مدعی شده‌اند که جامعه در حال زوال اجتماعی است؛ بماند که این گفتار را از نظریه فردی دیگر اختیار کرده و آن‌را معوج ساخته‌اند، لیکن پرسش اینجاست که آقایان چرا در همین سال اول دوره دوم صدارت و وزارتشان، به‌جای رفع مشکلات متنوع معیشتی کشور، به‌فکر نظریه‌پردازی‌های معرفت‌شناسانه و کلامی و جامعه‌شناختی افتاده‌اند. همین نحو از #گفتاردرمانی در اظهارنظر تازه رییس‌جمهور محترم نیز بود؛ ایشان در سخنرانی خود به مقوله بومی‌سازی دانش پرداختند و با ذکر مصادیقی تلاش کردند امکان دینی‌بودن علم را نفی کنند. اینجا مجال گفت‌وگو در قبال این بحث نیست، اما اگر اعلام مواضع رییس‌جمهور در همین یک‌ماهه اخیر تحلیل محتوا شود، چه حجم و میزانی از آن، مرتبط با مسوولیت‌ها و وظایف ایشان است و چه مقدار خارج از این موضوع؟ این‌که عده‌ای می‌خواستند علوم اسلامی ایجاد کنند و اکنون به زعم و تعبیر رییس‌جمهور نشده است، مگر جز گفت‌وگویی در محافل دانشگاهی و حوزوی بوده است و چه ارتباطی با حوزه عمومی و دشواری‌های غالباً معیشتی و اقتصادی دارد؟ آیا جز این است که مجموعه این اظهارنظرها از 12 بهمن تاکنون، برای پوشش دادن به ناکامی‌ها و ناکارآمدی‌هایی است که در زمینه برجام، اف.ای.تی.اف و... حاصل آمده و متاسفانه هزینه‌های سنگینی را نیز بر کشور تحمیل کرده. گویی برخی مشاوران دولت که خود را متخصصان عملیات روانی می‌دانند، چاره را در این دیده‌اند که هر روز تیتری را برای رسانه‌های هوادارشان خلق کنند که تا مدتی افکار بدان جهت متوجه شده و مسائل اصلی را فراموش کند.

captcha
شماره‌های پیشین