425
شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
5
نماینده آیت الله شیخ عیسی قاسم در ایران: نیروی دریایی آمریکا یا دولت بحرین این جوانان را به شهادت رساندند

جوانان شهید انقلاب بحرین به قم رسیدند

مراسم تشییع پیکر سه شهید بحرینی که توسط رژیم آل خلیفه در آبهای بین‌المللی خلیج فارس به شهادت رسیده بودند در حالی روز گذشته پس از اقامه نماز جمعه قم با حضور اقشار مختلف مردم و برخی علمای بحرین برگزار شد که هنوز از سرنوشت یک تن دیگر از این شهدا خبری در دست نیست.

خبر

قاب خبر

صبح نو

نماینده آیت الله شیخ عیسی قاسم در ایران: نیروی دریایی آمریکا یا دولت بحرین این جوانان را به شهادت رساندند

جوانان شهید انقلاب بحرین به قم رسیدند

مراسم تشییع پیکر سه شهید بحرینی که توسط رژیم آل خلیفه در آبهای بین‌المللی خلیج فارس به شهادت رسیده بودند در حالی روز گذشته پس از اقامه نماز جمعه قم با حضور اقشار مختلف مردم و برخی علمای بحرین برگزار شد که هنوز از سرنوشت یک تن دیگر از این شهدا خبری در دست نیست.


موضوعی که «شیخ عبدالله الدقاق» نماینده آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در شهر مقدس قم با تشریح این حادثه، به خبرنگار روزنامه صبح نو، گفت: قایق حامل 4 جوان بحرینی که اخیراً در آب‌های بین المللی خلیج فارس در حال تردد بوده است تحت تعقیب و مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد.

شیخ الدقاق: چرایی شهادت سه جوان بحرینی مشخص نیست
شیخ عبدالله الدقاق، با اشاره به اینکه پیکر این جوانان چند روز پیش، پس ازغرق شدن قایق‌شان به وسیله امواج دریا به آب‌های ایران رسیده است، افزود: «سید محمود عادل کاظم»، «سید قاسم خلیل درویش» و «میثم علی ابراهیم یوسف» از شهدای این حادثه هستند که هنوز از سرنوشت پیکر چهارمین شهید «حسن علی عباس البحرانی»  که در این قایق حضور داشته است خبری نداریم.
نماینده آیت الله شیخ عیسی قاسم در شهر مقدس قم، ادامه داد: این سه شهید پس از اقامه نماز جمعه و با حضور اقشار مختلف مردم و مسوولان در مصلای قم به سمت قطعه شهدای جبهه مقاومت در بهشت معصومه(س) تشییع و پس از خواندن نماز میت  در جوار شهدای مدافع حرم به خاک سپرده شدند.
عبدالله الدقاق، تصریح کرد: این حادثه در آب‌های بحرین روی داده است و هنوز مشخص نیست که آیا نیروی دریایی آمریکا آنها را به شهادت رسانده‌اند یا دولت بحرین. قایق حامل این شهدا که چند روز از شهادت‌شان گذشته است توسط امواج به سوی آبها و سواحل ایران آمده است.
رژیم آل خلیفه مسوول این حادثه است  
این روحانی مبارز، ادامه داد: آل خلیفه که از حمایت استکبار جهانی آمریکا برخوردار است، مسوول به شهادت رساندن این جوانان در آب‌های بین المللی خلیج فارس است.
وی با اشاره به اینکه آینده تلاش‌های گروه‌های مخالف رژیم آل خلیفه، با پیروزی همراه است، عنوان کرد: نگاه امت مسلمان و مبارز بحرین به این مبارزات که شهدایی تقدیم کرده، پیروزمندانه است و بحرین به برکت خون شهدای مظلومش شاهد پیروزی بر ظلم و ستم آل خلیفه خواهد بود.

الوفاق بحرین: نبود امنیت در بحرین  کشته شدن سه جوان را موجب شد
از سوی دیگر جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه‌ای کشته شدن این سه جوان انقلابی را به ملت بحرین تسلیت گفت.
این جمعیت معارض بحرینی در بیانیه خود با اشاره به اینکه کشته شدن این جوانان در آبهای خلیج‌فارس بیانگر فقدان امنیت برای آنها در وطن‌شان است، تأکید کرد که ما این جوانان را شهید می‌دانیم و به خانواده‌های آنها تسلیت می‌گوییم.
گفته می‌شود؛ قایق حامل این سه جوان بحرینی که تحت تعقیب رژیم آل خلیفه بود در آب‌های بین‌المللی در خلیج فارس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و پیکر این جوانان که بین 20 تا 25 سال سن دارند، پس از گذشت یک هفته از غرق شدن قایق‌شان به وسیله امواج دریا به آب‌های بوشهر رسید و کشف شد.

افزایش بازداشت جوانان بحرینی و اتهامات واهی
رژیم آل خلیفه در ماه‌های اخیر دستگیری، سلب تابعیت و بازداشت معترضان و انقلابیون بحرینی را افزایش داده است تا آنجا که اخیراً شاهد برپایی دادگاهی و صدورحکم سلب تابعیت آیت الله «شیخ عیسی قاسم» رهبر شیعیان و انقلابیون بحرین بودیم . حکمی سیاسی که رژیم آل خلیفه تلاش می‌کند با محدودیت بیشتر منتقدان و انقلابیون، به ظلم و ستم‌های خود ادامه دهد.
دادگاه نظامی آل خلیفه چندی پیش، ۶ جوان بحرینی را به اتهام واهی طراحی برنامه ترور فرمانده نیروهای مسلح این کشور، به اعدام و همچنین هفت متهم دیگر در این پرونده را به سلب تابعیت و هفت سال زندان محکوم کرد، موضوعی که تداوم تظاهرات بحرینی‌ها در اعتراض به صدور حکم اعدام این جوانان را به همراه دارد.
بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی (25 بهمن 1389‌) صحنه خیزش مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مخالفان بحرینی با برپایی اعتراضات مسالمت‌آمیز خواستار آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در این کشور هستند. این در حالی است که رژیم بحرین با هم‌دستی برخی از کشورهای عربی چون عربستان سعودی و امارات متحده عربی به سرکوب جنبش مردم بحرین پرداخته و با پرونده‌سازی و طرح اتهامات واهی، فعالان مدنی و سیاسی را به حبس طولانی‌مدت محکوم یا آنان را از حق شهروندی محروم و سلب تابعیت می‌کند.
جزیره کوچک بحرین بیش از یک میلیون جمعیت را در خود جای داده است که 70درصد جمعیت آن را شیعیان تشکیل می‌دهند که در اداره سیاسی کشور چندان نقش تعیین‌کننده‌ای ندارند.
تاکنون طی حکم‌های پادشاهی یا توسط وزارت کشور بحرین سلب تابعیت از بیش از ۴۰۰ شهروند این کشور در خصوص مسائل سیاسی صادر شده است و تعداد زیادی از آنان که در داخل بحرین حضور داشته‌اند بدون داشتن هرگونه تابعیتی از این کشور اخراج شده و با مشکلات پس از  اخراج روبه‌رو شده‌اند.
گفته می‌شود انقلاب بحرین از سال 2011 تا کنون بیش از 200 شهید تقدیم کرده است و پیش‌بینی می‌شود به‌رغم محدودیت بیشتر شیعیان، اعتراضات انقلابیون علیه رژیم آل خلیفه در سال جدید میلادی پررنگ‌تر شود.

captcha
شماره‌های پیشین